Z Rodena se stane indián ve stejnojmenné komedii IndiánZ Rodena se stane indián ve stejnojmenné komedii Indián Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Den otců v roce 2022Den otců v roce 2022 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 21.05. 2022
Dnes má svátek Monika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Vyrob si sama - Dekorativní kouličky z provázků

13. 03. 2011 | Vyrob si sama
Už mě zase moje tvořivá činnost donutila jít něco vyrábět.Tentokrát to jsou kouličky, které je možné umístit do nějaké misky nebo volně položit na nábytek či zavěsit na provázek do okna i několik kouliček pod sebe.

Na výrobu si připravíme:


nafukovací balónek
provázek, bavlnku, motouz, ale koulička jde vyrobit i z nití
vodní sklo
štětec
gumičku

Balónek si nafoukneme do požadované velikosti a zavážeme či zagumičkujeme. Vybereme si vhodný provázek buď v barvě pokoje, aby nám vhodně doplňoval interiér či nějakou kontrastní barvičku. Nafouknutý balónek začneme křížem krážem omotávat provázkem, dole u uzávěru si necháme trošičku místa.

Tudy budeme balónek vyndávat. Až se nám bude líbit hustota omotání, tak balónek natřeme vodním sklem, tím nešetříme a necháme provázek úplně promočit a nasáknout.Teď si výrobek položíme třeba na misku a necháme důkladně uschnout. Sem tam ho otočíme, protože vodní sklo bude stékat. Po uschnutí podle naší šikovnosti balónek rozvážeme a vyfouknutý vytáhneme ven tím místečkem dole, a kdyby se nám balónek nepodařilo rozvázat, tak ho prostě propíchneme a vytáhneme.

Vodní sklo hodně lepí, takže provázek bude na balónku trochu přichycený, ale při vyfukování se samovolně odlepí. Kdyby se Vám stalo, jako mně, že jsem balónek vyfoukla dříve, než byl celý úplně suchý, tak ho pověšte tou mokrou stranou dolů a on se sám vyvěsí ( vytvaruje ) a ztvrdne v požadovaném tvaru.
Přeji příjemné tvoření.

Vlaďuša - čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Vyrob si sama - Dekorativní kouličky z provázků:

Vyrob si sama - Dekorativní kouličky z provázků
Vyrob si sama - Dekorativní kouličky z provázků
Vyrob si sama - Dekorativní kouličky z provázků
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2   3   4  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
taky jsme kdysi touto technikou měli stínítko na lampu.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Touhle technikou se dá vyrobit i stínítko na lampu. Je ale třeba vyrobit kouli dost větší, nebo použít slabší žárovku, aby stínítko neshořelo!!!
Obrázek uživatelky
profil
moc pěkné Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
jsi šikovná....Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Kde se dá koupit vodní sklo?Napište prosím do soukromky.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles