Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Kdy se slaví Halloween v roce 2017?Kdy se slaví Halloween v roce 2017? Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 22.10. 2017
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

13. komnata Pavla Bělobrádka

20. 06. 2014 | Televizní tipy
Současnému místopředsedovi vlády lékaři v jeho čtyřiadvaceti letech diagnostikovali nevyléčitelnou chorobu, se kterou musí žít po zbytek života. Pořad 13. komnata Pavla Bělobrádka připravili: B. Kubíková, B. Bouček a V. Stehlíková.

Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády, je úspěšný muž. Má dobré vzdělání, kariéru, rodinu. Ale také se musel vyrovnat s tím, že trpí nevyléčitelnou nemocí. V posledním ročníku Fakulty veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně se dozvěděl, že za jeho zdravotní problémy může roztroušená skleróza. Musel se rozloučit se snem, že si někdy otevře soukromou veterinární praxi. „V zaměstnání jsem zažil šikanu,“ tvrdí v pořadu 13. komnata Pavla Bělobrádka. Po druhé atace choroby, která se dostavila vinou stresu, ze zaměstnání odešel a stal se profesionálním politikem.

13. komnata Pavla BělobrádkaS vážnou nemocí, která postihuje centrální nervový systém, si zatím lékaři nevědí rady a dokážou ji jen brzdit, ne však léčit. Pavla Bělobrádka zatím připravila o možnost hrát fotbal, špatně se mu hraje na kytaru, padají mu věci z rukou, bojuje s knoflíčky na košilích. Otázky typu „Co bude za dvacet let?“ nemá Pavel Bělobrádek rád a váží si toho, že je dosud soběstačný a může žít jen s menšími omezeními.

Říká, že jsme se nikdy neměli tak dobře jako teď, ale bereme to jako samozřejmost. „Dnes si lidé neuvědomují, že základní hodnoty života nejsou peníze, ani zdraví, ale mezilidské vztahy. Když jsem byl kluk, nejezdili jsme v létě k moři a v zimě na lyže do Rakouska, dělali jsme na baráku. V pubertě jsem přebaloval nemohoucí babičku, dědu jsem holil do rakve. I naše utrpení může být někomu prospěšné,“ říká v pořadu 13. komnata Pavla Bělobrádka.

Pavel Bělobrádek sebelítosti nepropadá, černé scénáře si nemaluje, nedělá z nemoci drama, bere ji tak, že k životu patří. Je ženatý a není bezdětný. Tvrdí, že všechno se má dělat naplno. Nenamlouvá si, kde mohl být, kdyby... Plány si nedělá, protože neví, co bude. Je v tom možná svobodnější než ostatní. Ale co je teď, si chce užít naplno.

Pořad 13. komnata Pavla Bělobrádka můžete sledovat 20.6. 2014 od 21,40 hodin na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku 13. komnata Pavla Bělobrádka:

13. komnata Pavla Bělobrádka
13. komnata Pavla Bělobrádka
13. komnata Pavla Bělobrádka
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Stříbrňáky