Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 12.11. 2019
Dnes má svátek Benedikt
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Bedekr VI.: Rotterdam

7. 11. 2019 | Televizní tipy
Největší přístav v Evropě, fascinující kontrast mezi starou a moderní architekturou. Vítejte ve městě, které lze buď milovat, nebo nenávidět. Uvidíte, na kterou stranu se přidá průvodce pořadu Bedekr VI.: Rotterdam Martin Písařík.

Největší přístav v Evropě, voda, kam oko dohlédne, fascinující kontrast mezi starou a moderní architekturou. Vítejte v Bedekru, vítejte v Jižním Holandsku a vítejte v Rotterdamu. Ve městě, které lze buď milovat, nebo nenávidět. Příběh druhého největšího města Nizozemska se začal psát kolem roku 1270, kdy se na řece Rotte postavila přehrada – v holandštině dam. Rotterdam. Město bylo bohužel za II. světové války vybombardováno Němci a v podstatě srovnáno se zemí. My objevíme to málo co zbylo a samozřejmě se zaměříme i na to, co se na uvolněných parcelách nově postavilo. Vedle starého přístavu Oude Haven nás tak zaskočí Kijk Kubus.

BedekrSlavné dílo architekta Pieta Bloma, které bylo první skutečně moderní a neutilitární stavbou města. Vypravíme se i do přístavu, jemuž se přezdívá “Brána Evropy”, k hotelu Amerika, odkud odjížděli holandští emigranti nebo do dalšího starého přístavu Delfshaven. Ve Schiedamu navštívíme palírnu ginu a hlavně jeneveru, který je považován za otce ginu.

V nedalekém Delftu budeme obdivovat zachovalou a starobylou krásu města, zmíníme se o zdejším rodákovi Johannesi Vermeerovi a navštívíme hrobku holandského otce národa Viléma Oranžského. Suvenýr v podobě slavné delftské keramiky je povinností stejně jako návštěva keramické dílny.

Bedekr VI.: Rotterdam můžete sledovat 7. 11. 2019 od 21 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Bedekr VI.: Rotterdam:

Bedekr VI.: Rotterdam
Bedekr VI.: Rotterdam
Bedekr VI.: Rotterdam
Bedekr VI.: Rotterdam
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !