Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Marihuana - brána k ostatním drogám

9. 08. 2011 | Péče o tělo
Marihuana - velmi často diskutované téma, přičemž informace o jejích účincích jsou stále slabé, často též nepravdivé. Marihuana je droga jako každá jiná a to znamená nebezpečná, stejně jako ostatní drogy. Je poměrně snadno dostupná, proto je často nazývána -  "brána" k ostatním drogám.

Drogy působí na lidský organizmus jako jed. Stejně tak marihuana. Bez ohledu na to, zda se jedná o užití extáze, heroinu, pervitinu atd. nedochází v lidském těle k ničemu jinému, než k otravě organizmu.

THC je psychoaktivní látka pryskyřic, která je tou hlavní účinnou látkou marihuany. THC je rozpustné pouze v tukových tkáních, proto se v tukových tkáních ukládá, stejně jako ostatní drogy. Tzn. v tělesných orgánech, jako mozek, játra, plíce, slezina, pohlavní žlázy, přičemž odbourávání drogy je velmi pomalé. I po velmi dlouhé době  může mít drogu v těle i pouze příležitostný konzument.

Psychické a fyzické dopady užívání marihuany v životě jedince nelze opomenout. Marihuana způsobuje poruchy paměti, zhoršuje reakce a soustředění, způsobuje zrakové halucinace, vyvolává stavy úzkosti a paniky. U žen způsobuje poruchy menstruace a poškození plodu. U mužů se podílí na neplodnosti, jelikož její negativní účinky způsobují deformaci spermií. Při užívání této drogy dochází i k abnormálnímu dělení buněk a k závažným dědičným chorobám. Riziko onemocnění rakovinou je až desetinásobně vyšší, než u kuřáků cigaret.

Není prý drogy, která zůstává v těle člověka déle, než je právě marihuana.

Vikitorie - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Zlaťáky