Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 21.03. 2019
Dnes má svátek Radek
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na cestě po řeckých Kozani a Greveně

10. 10. 2018 | Televizní tipy
Na cestě po řeckých Kozani a Greveně s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem po prefekturách Západní Makedonie, za vonnými bylinkami, houbami a řeckou kuchyní, do mramorových lomů a proti proudu řeky za nejkrásnějšími kamennými mosty z dob Byzantské říše (Premiéra)

Prefektury Kozani a Grevena leží na jihu řeckého kraje Západní Makedonie. Jedná se o kraj žijící většinou ze zemědělství a ze zpracování zemědělských produktů. Ačkoliv je to kraj v Řecku nejméně lidnatý a opomíjený i turisty, je plný krásných přírodních scenérií i historických památek.

V blízkosti města Kozani nalezneme díky pořadu Na cestě po řeckých Kozani a Greveně nejen vykopávky z dob vzniku starověké Makedonie, včetně hrobky Filipa II., otce Alexandra Velikého, ale třeba i lomy, kde se těží mramor, tak typický pro místní současnou výstavbu.

Na cestě po řeckých Kozani a GreveněOd vodní nádrže Polyfyto, která místním nahrazuje moře, pojedeme proti proudu řeky Aliákmon a jejích přítoků až do pohoří Pindos. Na této řece leží ty nejkrásnější kamenné mosty z dob Byzantské říše v celém Řecku.

V horách, kde řeka pramení, se pak rozprostírá národní park Valia Calda. V okolí jeho panenské přírody nalezneme nejen dubové lesy plné hub a houbařů, ale zejména louky, na kterých se pasou stáda ovcí, z jejichž mléka se vyrábí tradiční sýr feta. Řecká kuchyně se bez něj neobejde, stejně tak jako bez místního koření a bylin, jichž je tu největší koncentrace na světě. Na úpatí hor ve městě Grevena nám pak zatancují nadšenci odění do západomakedonských krojů tradiční lidové tance a podělí se s námi o jejich kulturu.

Na cestě po řeckých Kozani a Greveně můžete sledovat 10. 10. 2018 od 21 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Na cestě po řeckých Kozani a Greveně:

Na cestě po řeckých Kozani a Greveně
Na cestě po řeckých Kozani a Greveně
Na cestě po řeckých Kozani a Greveně
Na cestě po řeckých Kozani a Greveně
Na cestě po řeckých Kozani a Greveně
Na cestě po řeckých Kozani a Greveně
Na cestě po řeckých Kozani a Greveně
Na cestě po řeckých Kozani a Greveně
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !