Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 17.10. 2018
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ozdobte svá okna

3. 09. 2011 | Moderní bydlení
Zbrusu nová nebo natřená okna si zaslouží ozdobit. Tedy pokud nežijete v amsterdamském stylu v domě s obrovskými obnaženými okny, kterými můžete komunikovat se sousedem přes ulici. V české kotlině je tradice záclon a závěsů poměrně vžitá.

Možná, že i vaše babička si dávala záležet na jejich škrobení? Není to ale jen náš zvyk – útulné pokojíky se šmrncovními závěsy najdete třeba ve Francii a v jižní Evropě jsou rolety nebo okenice zkrátka nutnou ochranou proti intenzivnímu slunci. Ať už si je chcete pořídit jako dekoraci, schrupnout si po obědě bez zbytečného světla, zamezit vniknutí hmyzu nebo odradit zvědavé sousedy, rolety, žaluzie a závěsy vám dobře poslouží.

Rolety, žaluzie, závěsy…


roletyKterý prvek na okna zvolit? Třeba všechny najednou. Při vhodném sladění barev a vzorů tak lze docílit velmi pěkných výsledků a ochrana proti slunci je tak dokonalá. V takovém případě je ale nutné dávat dobrý pozor na jejich váhu! Každá garnýž či tyč na záclony a závěsy má přesně stanovenou maximální nosnost, kterou je potřeba dodržovat.

Když pak kombinujete více prvků – například závěsy po stranách a záclony uprostřed – nebo často se závěsy manipulujete, mohlo by se vám stát, že tyč zkrátka větší váhu neudrží a ze zdi se utrhne. Chcete-li se těmto starostem vyhnout, využijte například nabídky OBI, které prodává celé záclonové sestavy.

Dokonalého zastínění dosáhnete kromě klasických žaluzií také pomocí textilních rolet, které se pohodlně ovládají provázkem nebo kuličkovou šňůrkou a dají se zafixovat v několika pozicích. Některé z nich jsou ze speciální tkaniny chránící proti UV záření, jiné chrání proti hluku, další jsou pak uzpůsobené pro střešní okýnka. Rozhodnete-li se ladit svůj interiér do přírodního stylu, oceníte zase přirozené bambusové rolety.

Instalace je snadná! Co vše budete potřebovat?


•    Rolety
•    Žaluzie  
•    Vrtačka
•    Šroubovák

střešní okno1. Umístění hmoždinek
Žaluzie a rolety se montují před nebo mezi okenní špalety, a to buď na stěnu, nebo na strop. Pro montáž rolet přímo na okenní rám obdržíte speciální svěrné nosníky – s těmi můžete roletu připevnit přímo a bez vrtání. U žaluzií si připravte držáky nebo montážní háky, které jsou součástí balení. Poté zjistěte středy pro montážní body, a to v takové výšce, aby bylo ještě možné okno otevřít, a umístěte první hmoždinku.

2. Připevnění
Nyní přišroubujte držák, popřípadě montážní hák. Vždy překontrolujte vodováhou, zda je hák na druhé straně ve stejné rovině.

3. Zavěšení žaluzie
Žaluzie zavěste na držáky, přitom zkontrolujte boční hrany a šroub utáhněte. Horní lištu můžete kvůli estetickému dojmu překrýt speciálním krytem.

Zdroj: OBI.cz


Vendi V.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
prima návod a rady,díky pro toho kdo není zrovna kutil, je to superSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles