Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 20.09. 2018
Dnes má svátek Oleg
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pohroma v kuchyni

11. 07. 2015 | Vaše příběhy

Každý rodič určitě ví, že péče o děti v rodině je náročná a leckdy nás vytočí chování nebo názory našich mladých. Myslím si, že patříme k celkem tolerantním rodičům, určitě i proto, že naše děti za námi přišly vždy, ať už se stalo něco, co by bylo důvodem slavit nebo naopak průšvih ve škole apod. Jejich výsledky za dob školní docházky i studia byly víc než dobré, tudíž občas na nás mohly vyloudit i nějaké „ústupky“.

Odcestovat na pár dní a nechat byt na pospas našich teenagerů, to nás sice trošku děsilo, ale zase jsme si říkali: Rozdíl mezi dětmi je 5 let, starší ohlídá toho, co občas bývá jako  „utržený“ z řetězu a také jsme jim slíbili přivézt dárky, po kterých toužili.

Celá dovolená byla v pohodě. S dětmi jsme byli v telefonickém kontaktu, psali jsme si SMS zprávy a už jsme se těšili domů. Jak se praví: Všude dobře… Den před odjezdem mi přišla podivná SMS od mladšího syna: Připálil jsem polévku… Hned jsem odepsala: Tak pořádně vyvětrej. Přepadlo mě nějaké neblahé tušení, když v podvečer volal ten starší a zase točil o té polévce. Už jsem si myslela, že oba dostali nějakou virózu a činí problém z připáleného jídla. Podvědomě jsem cítila, že došlo k pořádné kalamitě a hned jsem udeřila: Přiznej barvu, vyhořeli jsme? No, to až tak ne, ale… V té chvíli mi odešel mobil, stará baterie dosloužila a tak jsme jeli domů v neblahé předtuše, že naše kuchyň prodělala nějakou katastrofu.

pohroma v kuchyniHned jak jsme dorazili domů, jsme zaregistrovali, že dům stojí a okno do kuchyně je sice dokořán, ale není ohořelé. Po překročení kuchyňského prahu jsem se rozbrečela. Byl v ní tak nesnesitelný zápach, že mně natáhlo na zvracení. Uzenina kombinovaná s kouřem a spáleninou byla všude. Páchla lednice, zdi, obrazy na zdech, všechny spotřebiče i nádobí. Když jsem si klekla a nosem zavětřila nad kobercem, ten zapáchal úplně nejvíc. A to ještě ti naši pilní kluci vynosili polovinu věcí na půdu, aby je odéru spáleniny zbavili. Na zdi vystříkali 5 sprejů, koberec čistili octem, nic nepomohlo.

A tak jsme se dozvěděli, co se vlastně přihodilo. Večer dal vařit mladší syn kuřecí vývar, aby nás na druhý den překvapil hutnou polévkou. Ale zapomněl na svůj počin a šel spát. Naštěstí alespoň zavřel dveře do kuchyně. Ráno bylo v kuchyni nedýchatelno, polévka se vařila, smažila, pekla a nakonec měnila na asfalt. Ještě že nedošlo k výbuchu a plyn pořád hořel.

Asi bylo lepší, že jsme na té dovolené nedozvěděli celý dosah škod, asi by mě chytl z té hrůzy, co vše se mohlo stát, infarkt.

Klukům jsme s manželem vyčinili, vím, že oba byli moc nešťastni, co způsobili a na vymalování pustili celé své kapesné. Od té doby uběhl už nějaký ten čas, ale nikdy více nebyla naše kuchyň, moje alchymistická dílna, v takovém ohrožení…

I  mně se někdy podařilo připálit guláš nebo vejce, ale abych řekla „hrnečku vař a šla si lehnout“, o to se jen jednou jedinkrát pokusil náš syn a naštěstí to dopadlo dobře…

 

Bertice - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Pohroma v kuchyni:

Pohroma v kuchyni
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Jaruško, já dala vařit hovězí hrudí, že jak přijedu z práce, polévku dodělám a nevypla jsem plyn a odjela..tlakáč nevybuchl, ale na dně byly uhlíky,a smradSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Krásný článek! Hlavně, že se klukům nic nestalo a dům zůstal stát.
Jo, spálenina, to je věc, tak se mi párkrát povedlo něco přichytit, ale jednou se mi podařilo spálit rohlíky až na uhel a to jsme větrali týden.
Obrázek uživatelky
profil
Uf, hlavně, že se klukům nic nestalo.Smajlík

Obrázek uživatelky
profil
Krásně napsaný příběh - po letech již jistě na tuto příhodu máte jen ty úsměvné vzpomínky -i když první dojmy z této spouště byly jistě strašné. Hlavně, že se klukům nic nestalo, těžko jste jim tehdy věřili, že to mysleli dobře a že vás chtěli jen překvapit!
Obrázek uživatelky
profil
dovedu si živě představit ten úděs, když jsi vstoupila do kuchyně. Já bych asi chvíli bojovala s rozčilením, pak se slzami, ale nakonec bych byla ráda, že se chlapcům nic nestalo. No co? Vrátili jste se odpočatí, tak jste měli dost energie na odstranění následků vaší nepřítomnosti.SmajlíkSmajlík
Omlouvám se, ale trochu jsem chtěla tu hrůzu zlehčit.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles