Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 04.06. 2020
Dnes má svátek Dalibor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Půlhodinka s papoušky

24. 09. 2019 | Evropa

Po tom chození Krakowem od památky k památce jsme si chtěly s dcerou odpočinout. Vymýšlely jsme, kam bychom mohly zajít a trochu se rozptýlit. Na internetu jsme našly zajímavou věc – Papugarnii. Nic takového jsme ještě nikde neviděly. Dcera tedy hned koupila vstupenky a odpoledne jsme vyrazily za papoušky.

Ve stručnosti popíši. Je to místnost, kde volně poletují papoušci původem z Amazonie. Vy je krmíte a užíváte si jejich přítomnost. Před vstupem si musíte sundat vše lesklé – náušnice, řetízky, prstýnky, hodinky a doporučují i brýle (já jsem si brýle nechala, ale musela jsem je trochu bránit, papoušci mají v zobácích sílu a v nestřeženém okamžiku by mi je stáhli). Také nám nabídli „župánky“ s kapucí, které měly chránit naše oděvy před potřísněním potravou nebo i před škrábnutím. Ještě umýt ruce  antibakteriálním tekutým mýdlem, opláchnout, osušit a můžeme k papouškům.

Vyzbrojeny mističkou s potravou – ovoce, zelenina, zrní, těstoviny – a fotoaparátem vstupujeme do místnosti, kterou poletují papoušci. Několik se jich na mne hned slétlo. Na každé ruce i na ramenou mi sedí a snaží se dostat k potravě. Někteří jsou vybíraví. To, co jim nechutná, tak z mističky vyhází a vyberou si jen to dobré. Při jídle se odstrkují a po mé ruce putují od ramene k dlani. Dcera vzala fotoaparát a fotila. Poté jsme se vyměnily. Dcera si vzala misku s potravou a krmila papoušky a já fotila. 

Užily jsme si zde dost legrace. Obsluhující slečna si všimla, že jeden papoušek dceři vytahuje vlasy z kapuce. Chytla ho a posadila na větvičku stromu. Přitom mu něco říkala. Papoušek tam seděl a dělal uraženého. Člověk by ani nevěřil, že dokáže svoji nespokojenost tak okatě vyjádřit. Také tu poletoval a potom spíše posedával nádherně růžový papoušek. Byly jsme upozorněny, že se ho nemáme dotýkat, ale počkat, jestli k nám přiletí. Je to už papouščí dědeček. Bylo mu 36 let, a prý je někdy trochu agresivní. Zvířata jsou jako lidé. Své nálady dokáží dát někdy dost najevo. V těsném kontaktu s nimi to vidíte a cítíte. Škoda, že to byly spíše negativní vlastnosti: závist, žárlivost, bojovnost. Každý papoušek si chtěl užít naši pozornost sám a druhé odstrkoval, vzájemně spolu soupeřili o potravu a každá chvilka, kterou strávili na mojí ruce přímo u misky s potravou, byla pro ně takovým malým vítězstvím.

Půlhodinka utekla jako voda a už musíme odejít. U vstupu již čekala další skupinka. Měly jsme štěstí, že jsme zde byly samy a papoušky měly jen pro sebe. Moc se nám to líbilo.


Jaa123 - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Půlhodinka s papoušky:

Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
Půlhodinka s papoušky
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
prima tipSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
nadhera
Obrázek uživatelky
profil
To je úžasné! Díky za tip. Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles