Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.05. 2020
Dnes má svátek Viola
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Spolu na hranici - Na kolejích

24. 05. 2020 | Televizní tipy
Na mapě polsko-českého pohraničí je mnoho míst, která připomínají zašlou slávu historických vlaků. Unikátní cestopis, na němž se podílejí čeští i polští autoři, přináší příběhy, témata a osudy, které lze objevovat na obou stranách hranice. Režie pořadu Spolu na hranici - Na kolejích P. Jakubowska (Premiéra)

Jsou Češi i Poláci po obou stranách hranice, kterým se povolání stalo vášní, stejně jako jejich hobby náplní celého života. Láska k železnici, k mašinám, vagonům a tratím spojuje tyto nadšence na společném česko-polském pomezí. Pokud jsou milovníci železnice a všeho, co k ní patří, specifickou skupinou lidí všude na světě, v pohraničí pak tvoří komunitu, která svému koníčku dává další rozměr.

Spolu na hraniciSpojuje totiž lidi na pomezí. V pořadu Spolu na hranici - Na kolejích se proto vydáme za těmi, kteří rozumějí vagónům, lokomotivám, výhybkám i návěstidlům. Pojedeme s nimi po důlních tratích na Ostravsku, navštívíme je v železničním muzeu ve Slezské Javořině, v Polsku také v Rudach nebo ve Frýdlantském výběžku v severozápadních Čechách.

Natočíme jejich příběhy, necháme je vyprávět o přátelství, které díky vlakům navázali, poznáme jejich slang v češtině i polštině, a prožijeme dobrodružství na kolejích, které už nemají hranice.


Spolu na hranici - Na kolejích můžete sledovat 24. 5. 2020 od 14,20 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Spolu na hranici - Na kolejích:

Spolu na hranici - Na kolejích
Spolu na hranici - Na kolejích
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !