Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.12. 2018
Dnes má svátek Ester
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Srdceboly

13. 08. 2011 | Knižní tipy
Simona Monyová: Srdceboly
Vydavatelství: Belami
Rok vydání: 2011
Počet stran: 128
Doporučená cena: 159,- Kč

Srdceboly – jak příznačný název pro román o tom, jak žena miluje muže, který ji neustále svými činy zraňuje, který ji trápí a přiživuje se na ní, láme její srdce. A žena je stále ochotná tahat tohoto člověka z bláta, podávat mu pomocnou ruku, tahat za něj horké kameny z ohně a platit za něj dluhy, protože na rozdíl od něj poctivě pracuje, byť na volné noze, stejně jako se srdceboly-simona-monyrovatváří i on, že je na volné noze, ale je to jen takový ten věčně nedoceněný umělec, kterému nikdo nerozumí.

A žena, protože ho miluje a protože je o 10 let starší než pan krasavec, se snaží o to víc, aby mu stačila s financemi i s dechem, je ochotná stále dokola zapomínat na bolesti, které jí tento člověk způsobuje, a pořád dokola začíná znovu od začátku věřit v jeho nápravu a v nápravu celého vztahu.

Jeden z nejemotivnějších románů brněnské spisovatelky Simony Monyové, který vás nutí zamyslet se, a který je zároveň tolik čitelný a jasný. Manželství je v něm velice komplikované, ale autorkou popsáno tak věrohodně, že čtenáři až přechází po zádech mráz.

Dokonale a přitom nenásilně prokreslené charaktery obou hlavních postav jsou varujícími mementy pro život každého z nás, protože nikdo nemůžeme vědět, s kým se ještě potkáme a jak moc nás tito lidé ovlivní, jestli nás povznesou nebo zahubí.

Nezbývá než věřit, že příští kniha neklesne na pomyslné stupnici kvality. Už teď se na ni – jistě s mnoha dalšími čtenáři – těším.

Úryvek:

„Nabízet miláčkovi ojeté auto, které mi obden bez dovolení bral, bylo zřejmě nedůstojné. Možná bych si v rámci jeho důstojnosti měla nechat bavoráka já a jemu dát Cayenna, napadlo mě ironicky, a zmije spící kdesi na samém prahu mého vědomí varovně zasyčela. Jenže já ji nechtěla slyšet. Byla jsem ráda, že spí, že jsem zase Žížalka. Růžová, neškodná, užitečná. Žížalka, co něco vydrží. Žížalka, které vyrvete srdce a ono jí zase po čase doroste.“

Lenkajitu - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Srdceboly:

Srdceboly
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Bohužel... Tuto recenzi jsem psala ještě předtím, než byla spisovatelka Simona Monyová zavražděna (pravděpodobně manželem). Ačkoliv to vždycky popírala, dnes už věřím tomu, že jsou v jejích knihách autobiografické prvky. Je mi to opravdu moc líto, že už se dalšího jejího románu nedočkáme... Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
ze zivota, to jsme my zensky..
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles