Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.01. 2018
Dnes má svátek Běla
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Temnota oděná v originálním hávu

25. 01. 2011 | Knižní tipy

Anne Bishopová - Dcera čisté krve

Těšila jsem se na knížku, která slibovala nový svět vycházející z temné strany fantasie. Na kulturu elegantní, něžnou, výbušnou, vášnivou i násilnou. Zdá se vám to jako neslučitelná kombinace? Byl svět opravdu tak nový a originální? Pojďme se na to spolu podívat.

Seznamte se s dvěma bratry, princi válečníky, kteří žijí už pár století v otroctví a jediné, co je drží při životě je věštba, jež jim slibuje Královnu Čarodějku, hodnou stát se jejich Paní. Výbušný Lucivar napůl Erijen s obrovskými křídly a mocný Deamon, přezdívaný Sadista, ledově krásný a stejně tak krutý. Seznamte se Seatnem SaDiablo, Nejvyšším pánem pekla, princem válečníkem, otcem obou bratrů a vyčerpaným mužem. A konečně seznamte se s Kočičkou, Janelle Angellinou, sedmiletou holčičkou, jejíž magické schopnosti přesahují i ty nejmocnější Královny ve všech teritoriích. Seznamte se s dívenkou, která přináší úsměv na utrápené tváře a lásku do chladných srdcí. S dívenkou, která má v očích bolest a neprozradí proč.

Poznejte svět, ve kterém magickou sílu tvorů určují kouzelné drahokamy. Cestujte na liniích větru a domluvte se pomocí myšlenek. Je takový svět originální? Oproti velké záplavě všednosti rozhodně ano. Přece jen mi ale kniha něco připomněla … byly to Zalaznyho kroniky Amberu (myslím, že připomínat něco tak geniálního není žádná ostuda), kde jsme se setkali s podobným systémem světů i politiky.

A co ta již zmiňovaná neslučitelná kombinace emocí? Já vám nevím. Jediné, co mě zadrželo před napsáním toho, že jsou emoce přehnané a nereálné je to, že se přeci jen jedná o jiný svět a jiné tvory, než jsme my, lidé. I na mě bylo v knize těch emocí prostě moc. Každou chvíli se někdo chvěl, podlamovala se mu kolena,  případně rovnou omdléval. Když se z nejvyššího pána pekla stal uslintaný, senilní milující tatínek, jen jsem zírala. Když se z mučeného muže, nenávidícího ženy stal zamilovaný bláznivý mladík, nechápala jsem. Přesto mi to dávalo smysl. Přemýšlím, proč tomu tak je a napadá mě jen, že obyvatelé tohoto světa neumí žít v rovnováze –  jejich život je chvíli jedním extrémem a chvíli  tím druhým a šílenství, kterému by měli snad všichni podlehnout je jen jedním z teritorií. Dá se z něj vrátit, i když je to těžké. Zkrátka a dobře po brutálním znásilnění musí přijít okamžik, který to vyrovná a tak musíme narazit i na extrémně laskavé srdce.

Občas se mi během čtení stalo, že jsem si musela odstavec přečíst několikrát a stejně jsem nakonec došla k závěru, že prostě nedává smysl. Nevím, jestli to bylo vinou překladu, či záměrem autorky. Nejednou se mi stalo, že jedna z vět svým smyslem naprosto odporovala všemu, co bylo řečeno před ní. Dá se přes to samozřejmě přenést.

Celkový dojem? Možná, že je těch téměř šest set stran zbytečně mnoho a kniha by byla čtivější, kdyby se některé části vypustily. Přesto jsem si tuhle bichli dala během jednoho dne a den následující už jsem sahala po pokračování …  Tahle kniha je jako my - ženy, plná sladkých citů, zvrácené touhy po temnotě a trochu moc upovídaná.


Autor:KatyRZ
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Tuhle knihu si rozhodně nedámSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles