Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 26.05. 2020
Dnes má svátek Filip
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tlouštíci - Kristýna 23.4. 2020

23. 04. 2020 | Televizní tipy
Každý z osmi účastníků pořadu Tlouštíci si nese do začátku natáčení jako vklad nejen velkou nadváhu, ale také silný životní příběh, se kterým se více či méně úspěšně pere. A také proto nehubne. Tým televize Prima, složený z renomovaných odborníků, nabízí trvalé vyřešení problémů. Jak si se svou situací poradí pátá statečná – Kristýna, sledujte premiérově již 23. dubna ve 21.35 na televizi Prima.

Morbidně obézní Kristýna pracuje jako operátorka v call centru. Mohutná byla vždycky a na váze přibírala každým rokem. Tloušťka jí ale v ničem nebránila, dokonce neměla ani žádné zdravotní problémy. Během posledních tří let ale nabrala 45 kilogramů. Přitom paradoxně prožívala šťastné období – našla si přítele, úžasnou práci i vlastní bydlení.

Tlouštíci - Kristýna 23.4. 2020S extrémní váhou se ovšem objevily také zdravotní problémy. Působilo jí velké obtíže třeba jen vyjít schody. Kristýna se navíc velmi často večer přejídala. Do pořadu se přihlásila „hodně po dvanácté“. Spouštěcím momentem u ní bylo údajně to, když během hospitalizace v nemocnici viděla nemohoucí, morbidně obézní pacientku. To ji šokovalo natolik, že se do podobné situace nechtěla v budoucnu dostat. Naše hrdinka by si přála mít 100 kg.

Na startovní čáře měla však o více než 100 kg navíc. Jak zjistili odborníci, její zdravotní stav byl zoufalý. Vyšší krevní tlak, prodělaná plicní embolie, anémie, obrovské zatížení pohybového aparátu, narušený tukový metabolismus. Je u ní velké riziko cévních příhod, nádorových onemocnění a dalších chorob. Profesor Teplan hodnotí její účast v pořadu jako boj o záchranu jejího života. Během měření zjistili odborníci extrémní hodnoty. Množství jejího tělesného tuku bylo112,8 kg. Její BMI 70 a hodnotu vnitřního tuku se nepodařilo naměřit, protože byla mimo detekci přístroje.

Podle odborníků bylo v jejím jídelníčku všechno špatně. Konzumovala velké množství prázdných kalorií. Smažená jídla, sladké, hamburgery a slazené nápoje. Navíc se Kristýna často přecpávala večer. Problém vyvstal v okamžiku, kdy došlo k odhalení pravdy: Kristýnina snaha o změnu životního stylu byla celou dobu ve znamení výmluv. V celém procesu jí bránily bolavá noha, únava, nedostatek vůle, moc práce, změna práce, finance, příliš vzdálené fitko, stres atd. Jenže jak experti brzo odhalili, Kristýna byla především líná. Nechtělo se jí vařit, nakupovat, hýbat… Dostala se i do konfliktu s trenérem a odborníky.

Spolupráce s Kristýnou nebyla tedy vůbec jednoduchá. Podmínky pro to, aby začala redukovat váhu, jí odborníci vytvořili. Vlastní „boj“ byl však jen a jen na ní. Její záznamy jídelníčku byly takřka vzorové, ale při kontrolách u ní doma odborníci většinou našli jen prázdnou lednici. I přes svoji vysokou hmotnost zvládala trénink ve fitku. Kristýna ve svém způsobu života mnoho změnila, ale také často hřešila. Chyběla jí vůle.

Podařilo se jí zhubnout? Byla záchrana jejího života úspěšná? Uvidíte už ve čtvrtek 23. dubna.

Okamžitě po každém dílu pořadu Tlouštíci mohou diváci sledovat navazující pořad Tlouštíci Extra, ve kterém se budou moci seznámit s trendy ve zdravém životním stylu, dostanou návody na dlouhodobé snižování váhy, ale také se dozvědí, kterým mýtům by rozhodně pozornost věnovat neměli. V každém dílu pořadu Tlouštíci Extra budou řešeny problémy, které trápily účastníka hlavní epizody pořadu.

Další díl pořadu Tlouštíci uvidíte ve čtvrtek 23. dubna na Primě.


Zdroj, foto: Prima
Vendula Flassig Vrablová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !