Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 10.12. 2018
Dnes má svátek Julie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Třetí řada již legendárního seriálu Cizinka od soboty na Prima LOVE

11. 11. 2017 | Televizní tipy
Claire a Jamie se museli rozejít. Těhotná Claire se vrátila do roku 1948 k prvnímu manželovi Frankovi a těžko se vyrovnává s následky všeho, co prožila v minulosti. Jamie mezitím v 18. století sám čelí rozhodnutí stát po boku se svými krajany v předem ztracené bitvě skotských horalů proti anglické armádě. Sice nečekaně přežil, ale stal se psancem a trpí tím, že přišel o všechno.

Léta běží a Claire i Jamie se snaží žít jeden bez druhého. Když se objeví možnost, že by se Claire mohla vrátit za Jamiem, získá novou naději. Ale do srdce se vkrádají i pochyby. Claire a Jamieho čekají další dobrodružství, tajemství a nebezpečí. Najdou k sobě cestu? A budou to pořád ti samí lidé, které před dvaceti lety rozdělily staletí i kontinenty? 

Třetí řada již legendárního seriálu Cizinka od soboty na Prima LOVEO seriálu Cizinka:


Nové epizody seriálu Cizinka začínají hned potom, co se Claire (Caitriona Balfe) vrátila zpátky do roku 1948. Je těhotná a vzhledem k tomu, co prožila, se těžko vyrovnává s následky. Její zážitky navíc komplikují vztah s prvním manželem Frankem (Tobias Menzies). Jamie (Sam Heughan) mezitím v 18. století doplácí na poslední zoufalý pokus stát po boku se svými krajany skotskými horaly proti anglické koruně v předem ztracené bitvě u Cullodenu. Sice nečekaně přežil, ale trpí tím, že přišel o všechno – hlavně o svou milovanou Claire. Léta běží a Claire i Jamie se snaží naučit žít jeden bez druhého.

Přesto se nedokážou zbavit myšlenek na ztracenou lásku. Když se objeví určitá možnost, že by se mohla znovu dostat do minulosti za svým Jamiem, získá Claire novou naději. Ale do srdce se jí vkrádají i nové pochyby. Claire a Jamie rozdělily staletí i kontinenty. Najdou k sobě cestu? Na jejich pouti je jako vždy čekají dobrodružství, tajemství a nebezpečí. Otázkou zůstává: pokud se znovu setkají, budou to pořád ti samí lidé, kteří se před dvaceti lety museli rozejít u mystických kouzelných kamenů? 

Zajímavosti ze seriálu Cizinka:


Třetí řada seriálu Cizinka vznikla podle knížky Mořeplavec, která je třetím dílem v sérii bestsellerů spisovatelky Diany Gabaldonové. Má 900 stran a je zatím nejdelším dílem knižní série. První díl vyšel už před více než 25 lety. Po celém světě se prodalo více než 25 miliónů výtisků.

První část příběhu se odehrává ve Skotsku a v Americe. Druhá část příběhu se odehrává na Jamajce.

„Jamajské“ scény se ve skutečnosti natáčely v Jihoafrické republice ve studiovém areálu asi hodinu jízdy od Kapského Města. Areál má rozlohu 200 hektarů a nechybí v něm laguna ani umělá džungle.

Na stejném místě se natáčely také filmy Šílený Max: Zběsilá cesta a Černá věž nebo pirátský seriál Black Sails. Producenti si místo vybrali hlavně kvůli tomu, že dostali možnost využít několik dvou- a třístěžňových plavidel, která si zahrála pirátské lodě.

Dvě z těchto lodí dostaly novou podobu a jména. Vznikly z nich brigantina Artemis a válečná loď HMS Porpoise, na kterých se Jamie a Claire plaví za dobrodružstvím.

Caitriona Balfe říká, že lodě vypadaly úžasně. Ale dobové interiéry už tak skvělé nebyly. Uvnitř to bylo těsné, dusné a propocené, a vůbec ne voňavé.

Sam Heughan říká, že některým lidem trvalo déle, než si na moře zvykli. Ale pak že to stálo za to. Je hrdý na třetí řadu Cizinky, protože vdechla seriálu nový život. Tak jako knížky autorky předlohy spisovatelky Diany Gabaldonové. Jejich děj jde neustále dopředu a pořád se mění.

Část komparzu na palubách lodí v Cizince je stejná jako v pirátském seriálu Black Sails. Producent přiznává, že i když se tvůrci snažili změnit všechno a všechny k nepoznání, zvlášť pozorní diváci si toho můžou všimnout. A to proto, že si „piráti“ odmítli oholit vousy.

Protože Jamie se ve třetí řadě stává sazečem, jeho představitel Sam Heughan se rozhodl naučit základům řemesla tak, jak se provozovalo v 18. století. Důvodem jeho rozhodnutí bylo také to, že jeho matka pracuje v tiskárně a chtěl, aby bylo vidět, že ví, co dělá. Výsledky jeho práce se objevují v úvodní znělce.

Herci ze seriálu Cizinka:


Caitriona Balfe

Irská herečka a bývalá modelka se narodila 4. října 1979. Během studia na konzervatoři byla tváří značky H&M a pracovala na kampaních pro Channel, Victoria‘s Secret nebo Dolce & Gabbana. Mihla se ve filmech Super 8, Plán útěku a Podfukáři. Proslavila se hlavní rolí v seriálu Cizinka, za kterou byla dvakrát nominovaná na Zlatý glóbus. Narodila se jako jedna ze sedmi sourozenců. Kvůli práci modelky žila v Anglii, Francii, Itálii a Japonsku, později v americkém Los Angeles. V současnosti žije ve skotském Glasgow, kde se natáčí seriál Cizinka. Kromě rodné angličtiny ovládá francouzštinu a irskou gaelštinu, kterou mluví už od dětství. Je patronkou charitativní organizace World Child Cancer zaměřené na pomoc dětem nemocným rakovinou.

Sam Heughan

Skotský herec se narodil 30. dubna 1980. V roce 2011 si zahrál Batmana v představení Batman Live, které obletělo celý svět a dostalo se i do Prahy. V britské soap opeře Doctors si zahrál oblíbeného zloducha, ale fanoušky si získal díky seriálu Cizinka. Je fanouškem sci-fi. Má rád film Vetřelec a seriál Star Trek: Hluboký vesmír devět, na kterém pracoval jeho současný „šéf“, producent R. D. Moore.

Tobias Menzies

Anglický herec se narodil 7. března 1974. Nejvíce na sebe upozornil v seriálech Řím a Cizinka, za kterou byl nominovaný na Zlatý glóbus. Zahrál si Edmura Tullyho v seriálu Hra o trůny. Vystudoval herectví na Královské akademii dramatických umění.

John Bell

Skotský herec se narodil 20. října 1997 v městě Paisley. Zahrál si v seriálu Cizinka, filmové trilogii Hobbit a ve filmech Bitevní loď a Hněv Titánů. V Hobitovi hrál syna Barda Lukostřelce. 

Sophie Skeltonová

Anglická herečka se narodila 7. března 1994 v Cheshire. Zahrála si v seriálech Cizinka a Ren. Od dětství se věnovala baletu a na jevišti vystupovala už ve čtyřech letech. Maturovala z chemie, biologie, matematiky a anglické literatury, ale místo studií na univerzitě se zaměřila na herectví. Je vzdělaná ve zpěvu. Má dva starší bratry.

Richard Rankin

Skotský herec se narodil 4. ledna 1983 v Glasgow. Zahrál si v seriálech Cizinka a The Crimson Field. Jeho rodné příjmení je Harris. Když se stal hercem, začal používat matčino příjmení za svobodna, aby si ho lidé nepletli se slavnějším kolegou Richardem Harrisem.

Lauren Lyle


Skotská herečka se objevila v seriálech Broken a Cizinka. 

David Berry

Australský herec se narodil 18. ledna v Torontu. Zahrál si v seriálech Cizinka a Místo zvané domov. Když mu bylo sedm let, přestěhoval se s rodiči zpátky do australského Sydney. Než se stal hercem, pracoval jako novinář. Je ženatý a má syna.

César Domboy

Francouzský herec se narodil 10. března 1990. Zahrál si v seriálech Cizinka a Borgia a ve filmech Muž na laně a Z Paříže do Paříže.

Postavy seriálu Cizinka:


Claire Fraserová/Randallová (Caitriona Balfe)

Půvabná zdravotní sestra, která prošla peklem druhé světové války, se za záhadných okolností dostala do minulosti. Je chytrá, vynalézavá a hodně si pamatuje z historie, což jí v 18. století opravdu přišlo k ruce. Když se musela vrátit zpátky do své doby, přišla o svou životní lásku, skotského horala Jamieho. Je těhotná a žije se svým prvním manželem Frankem. Myslí si, že Jamie zemřel, a snaží se žít bez něj. Postupně zjišťuje, že kvůli konvencím „moderní doby“ se cítí svázanější než v minulosti.

Jamie Fraser (Sam Heughan)

Pohledný a odvážný skotský horal s dobrodružnou povahou je dobrosrdečný a citlivý. Na muže první poloviny 18. století je neobyčejně vzdělaný a pokrokový. V divočině skotské vysočiny se pohybuje stejně zkušeně jako na francouzském královském dvoře v Paříži. Vyrovnává se s minulými traumaty, která mu způsobil jeho úhlavní nepřítel Černý Jack Randall, a těžko snáší odloučení od milované manželky Claire. Protože bojoval v povstání proti anglické koruně, je hledaným mužem.

Frank Randall (Tobias Menzies)

První manžel Claire je vystudovaným historikem, který za druhé světové války působil u britské tajné služby. Po válce se vrátil k práci na akademické půdě a přijal místo na americké univerzitě Harvard. Je to typický elegantní anglický gentleman. Je rád, že se k němu Claire po záhadném zmizení zase vrátila. Slíbil vychovávat dceru Briannu jako vlastní. Ale do jejich vztahu se vkrádají problémy. Snaží se zachránit manželství s jedinou ženou, kterou kdy opravdu miloval.

Jonathan „Černý Jack“ Randall (Tobias Menzies)

Kapitán anglické armády ve Skotsku v 18. století se stal úhlavním nepřítelem Jamieho a Claire. Je krutý, nemilosrdný a lstivý. Jamiem je přímo posedlý a několikrát mu krutě ublížil. Je předkem Franka Randalla, kterému je výrazně podobný (v seriálu proto obě postavy hraje Tobias Menzies). Claire se podařilo uzavřít s Černým Jackem křehké příměří, ale během povstání se Černý Jack znovu stává Jamieho nepřítelem na život a na smrt.

Ian Murray (John Bell)

Vysoký šestnáctiletý mladík má zlaté srdce, tvrdohlavou povahu a neuvěřitelné nadání dostat se kdykoli do potíží. Je šarmantní a podobá se svému strýci Jamiemu.

Brianna Randall (Sophie Skelton)

Půvabná rusovlasá mladá dívka je dcerou Jamieho a Claire. Je inteligentní, odhodlaná a tvrdohlavá. Díky tomu, že vyrůstala v Americe a vychovával ji „otec“ Frank, je sebevědomá a dobře vzdělaná. Když se dozví, že jejím skutečným otcem je skotský horal z 18. století, je v šoku.

Roger Wakefield (Richard Rankin)


Dospělý adoptovaný syn reverenda Wakefielda (z první řady) je inteligentní, dobrosrdečný a okouzlující Skot každým coulem. Táhne mu na třicítku a je profesorem historie na oxfordské univerzitě. Líbí se mu Brianna, které pomáhá pátrat v historických záznamech po jejím skutečném otci. 

Marsali Mackimmie (Lauren Lyle)

Krásná osmnáctiletá blonďatá dívka je nejstarší dcerou skotské horalky Laoghaire (z první řady). Je to bezstarostná rebelka s romantickým srdcem. Ví, co chce, a jde si za tím za každou cenu.

John William Grey (David Berry)

Ctěný a cílevědomý britský lord byl vždy věrným poddaným anglické koruny. Ale začíná se zmítat mezi vlastním smyslem pro povinnost a tím, co je opravdu správné. Je to pohledný gentleman, který se v minulosti zapletl do skandálu. Kvůli tomu byl odklizen na nezáviděníhodné místo guvernéra zpustlé věznice v Severním Skotsku. Kvůli neopětované lásce se stává vězněm vlastní vášně. 

Fergus (César Domboy)

Okouzlující a ďábelsky pohledný mladík se narodil ve francouzském nevěstinci a vyrůstal jako kapesní zloděj. Díky setkání s Jamiem a Claire se zapletl do skotského povstání a dospíval na Jamieho panství. Je loajální až za hrob, má dobré vychování a vášnivě romantické srdce. Ale stejně rychle jako se zamiluje, ho to zase přejde. (Ve druhé řadě se objevil ještě jako chlapec.)

Třetí řadu legendárního seriálu Cizinka můžete sledovat od soboty 11.11. 2017 na Prima LOVE.


Zdroj, foto: Prima Love
Vendula Vrablová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Tak nevím, jestli si z nás děláte srandu, ale nejdelší knihou série je podle mého kniha Bubny podzimu. Ta má 1103 stránek. Hořící kříž má sice méně stránek, ale podle knihovnice je to pouze první díl a další mě bude ještě čekat. Tři další knížky z této série u nás ještě ani nevyšly. Na seriál se už moc těším.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles