Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.10. 2018
Dnes má svátek Nina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zahrádka pro každého - Zahradničení krok za krokem

15. 06. 2011 | Knižní tipy

Název knihy: Zahrádka pro každého
Autor: Dorothea Baumjohannová
Nakladatelství: Euromedia Group k.s.,
Knižní klub
Rok vydání: únor 2011
Rozměry: 167 × 220 mm
Počet stran: 128 str.
Cena: 224 Kč


Přehledná příručka přibližuje obrazem i slovem praktické postupy nejdůležitějších zahradnických prací od založení zahrady až po co nejefektivnější péči během roku. Nabízí osvědčené mnohaleté zkušenosti profesionálů, které můžete snadno a úspěšně aplikovat. Nechybí ani tipy na květinové mísy a minijezírky pro balkon a terasu a praktické rady, jak si založit trávník.


zahrádka pro každéhoPublikace (z řady Květinové záhony/Gropper a Řez zahradních rostlin/Wolf) je zaměřena především na obecnou metodiku zahradní práce (kultivary rostlin jsou uváděny okrajově) a obsahuje vše, co člověk bez větších předchozích zkušeností s pěstováním rostlin potřebuje.


Věcně podané užitečné informace jsou provázené názornými fotografiemi postupu popisovaných prací. Celkové pojetí publikace je moderní (např. doporučované druhy rajčat), praktické a uvedené pomůcky (opěry, zakrytí) jsou všeobecně dostupné.


Ukázka z knihy:


Znovu a znovu tvrdí barevné zahrádkářské měsíčníky v regálech supermarketů a v prodejnách časopisů, že mít zahradu je velké štěstí. Tomu, kdo se potřebuje zotavit, je zahrada oázou klidu a uvolnění, lidem pracujícím v kancelářích nabízí fyzickou činnost jako protiváhu k sedavé práci, milovníkům vzácných rostlin poskytuje plochu pro experimentování, dětem hřiště a celé rodině příležitost k pozorování přírody. Krásné záhony, působivě osázená zákoutí a rohy, sytě zelené trávníky, vonné bylinky a čerstvé křehké ovoce a zelenina probouzejí touhu po vlastním zahradním ráji.


Cesta k „zelenému palci“
Ale průměrný zahradník se ptá: „Jak se vlastně z mého pozemku stane taková ukázková zahrada? Proč se to tak bujně zelená a kvete jen u sousedů? To mám jen já takovou smůlu, že jsem přišel na svět bez toho příslovečného zeleného palce?“ Mít zelený palec je sice užitečné a účinné,
ale nikdo se s ním nenarodil. Každý palec však může časem sytě zezelenat, stačí k tomu jen troška základních znalostí, zájmu o přírodu a pozorování všeho, co se na zahradě děje.


Tato knížka vám přitom rozhodujícím způsobem pomůže. Poskytne vám základní vědomosti o tom, co je třeba, aby vaše práce na zahradě měla dobré výsledky. Přiblíží vám slovem i obrazem praktické postupy nejdůležitějších prací krok za krokem. Popisuje se v ní roční průběh prací
v okrasné zahradě, na balkonu či terase i v užitkové zahradě. Začíná v okamžiku, kdy jste si udělali plán zahrady. Proto je užitečná jak při zakládání nové zahrady podle hotového plánu, tak i při práci v zahradě již vzrostlé.


Nechť se vám knížka stane věrným průvodcem po vaší zahradě. Nedávejte ji
do knihovny, ale na poličku se zahradním náčiním vedle sáčků se semínky, lopatek a zahradnických rukavic. Tak ji budete mít stále po ruce a můžete ji v zahradě používat jako kuchařku. A pak poznáte, že čím bude knížka ohmatanější, tím bude váš palec zelenější a tím víc pro vás budou zahradní
práce samozřejmé. Přeji vám mnoho radosti a úspěchů.


Tuto knihu  Zahrádka pro každého koupíte v Knižním klubu, v knihkupectví a na internetových stránkách Knižního klubu.


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Pěkný knižní tip.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Zlaťáky