Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 29.11. 2021
Dnes má svátek Zina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Austrálie je místem neobyčejných zážitků a dobrodružství II.

30. 01. 2007 | Austrálie

Členové expedice tiskové agentury MediaPro agency, která natáčela loni na podzim v Austrálii materiál pro dva projekty - Planeta země 3000 a Cestou necestou - po Austrálii ujeli přes 17000 km, nafotili více než 8000 fotografií a natočili přibližně 40 hodin videosekvencí.


Dobružství v národním parku Kakadu

Navštívili i národní park Kakadu. Park je zajímavý tím, že jej UNESCO vyhlásilo svojí nejen přírodní, ale i kulturní památkou, což je světový unikát. Najdete tu totiž historické malby, které jsou až 40 tisíc let staré. Australští Aboriginci jsou totiž nejstarší lidskou kulturou na světě, která dosud přežívá. V Národním parku Kakadu se točil také film Krokodýl Dundee.


„Navštívili jsme tam překrásné vodopády Jim Jim Falls a samozřejmě jsme natáčeli krokodýly, kteří tam žijí. Jsou tam jak sladkovodní krokodýli, tak i slanovodní, kteří jsou velice útoční a zabijí ročně několik lidí. Jednu noc jsme přespali u řeky na místě s názvem Four Miles Holes. Chtěli jsme být krokodýlům co nejblíže. Bylo to hodně nebezpečné, protože by člověk měl spát minimálně padesát metrů od vody, tam krokodýl nezaútočí. Nic se nám naštěstí nestalo, i když jsme si postavili stan pouze čtyři metry od řeky. Usínali jsme s nervozitou, ale žádný krokodýl se za celou noc neobjevil.


U jedné z dalších místních řek jsme se domluvili s člověkem, který nás vzal na krmení krokodýlů. Na klacku měl přivázaný kus syrového masa, kterým dráždil predátory plující ve vodě. Pět metrů dlouzí krokodýli vyskakovali za masem do výšky tří metrů. Krokodýli jsou opravdu nebezpeční. Dovedou se schovat do hloubky 30 centimetrů a nevíte o nich. Setkali jsme se s člověkem, který chvíli předtím viděl, jak krokodýl chytil jednoho Australana za hlavu. Neskousl, ale jen ho škrábl svými zuby. Přesto měl muž rozdrcenou čelist. Krokodýl je také schopen skočit do lodi, vy pak nemáte kam uniknout a ve vodě číhají další, kteří by vás nejradši sežrali.


Také jsme si v Kakadu pronajali loď sami. Potřebovali jsme detailní záběry, na dvacet centimetrů. Museli jsme si dávat opravdu pozor. Kameraman, student FAMU, chvílemi odmítal točit.
Každé nebezpečí v Austrálii je násobeno tím, že je všechno hrozně daleko, když se vám něco stane, pomoc je vzdálena i několik set kilometrů,“
uvedl ředitel agentury Adam Lelek.


Velký bariérový útes a metropole

Ve městě Cairns strávili dva týdny natáčením a focením města a hlavně Velkého bariérového útesu. Nevýhodou je to, že nezasahuje až k pobřeží, takže si musíte najmout nějakou loď. Velký bariérový útes je největší živý organismus na světě, který je vidět z vesmíru. Dosahuje délky přes 2000 kilometrů a život na něm je velmi pestrý. Žije tu mnoho ryb, mořských hadů a dalších živočichů. Koráli jsou opravdu krásné.


„Cestou zpět do Sydney jsme navštívili městečko Hervey Bay, odkud je možné pozorovat úžasné velryby keporkaky. K Austrálii připlouvají porodit svá mláďata. Zůstávají tam s nimi, protože jsou pro ně tyto vody relativně bezpečné. Potom se s nimi vracejí zpět k Antarktidě. Podařilo se nám nafotit a natočit několik keporkaků, někteří připluli až k nám. Tito patnáctimetroví kytovci se otírali o naši loď a vystrkovali na nás hlavy,“ prozradil Adam Lelek.foto tisková agentura MediaPro agency


Irena Voříšková
Chytrá Žena.czTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
taky bych hned někam vyrazila
Obrázek uživatelky
profil
krása, hned by som sadla do lietadla
Obrázek uživatelky
profil
snád sa tam dostanem až budem velká
Obrázek uživatelky
profil
Tam bych klidně jela ale bojím se hadů,takže se musím spokojit s články a fotografiemi.SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
já si Austrálii vybavím vždycky s klokanama Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles