Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Léto - čas jahodLéto - čas jahod
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 13.06. 2021
Dnes má svátek Antonín
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Bratislava – hlavní město skýtá řadu zajímavostí

11. 06. 2021 | Evropa

Bratislava je nejenom hlavní město Slovenska, ale je doslova nacpaná místy, kam se dá vydat na dovolené. Může to být jak do přírody, tak k památkám.

V Bratislavě žije skoro milion a dvě stě tisíc lidí. Logicky je to velkoměsto, přičemž to neznamená, že by zde absentovala příroda. Slováci jsou velmi pobožný národ a tak je namístě, že je protkáno kostely a všeobecně sakrálními památkami. Například Katedrála svätého Martina nebo také Dóm svätého Martina. Původně stavba v gotickém stylu je největší a nejvýznamnější kostel v hlavním městě. Kdo je věřící, tak jistě toto místo ocení.

Budou se mu například líbit sochy na jižní předsíni - Svätá Terézia z Ávili, Svätý Ondrej. Krásný je například oltár Sedembolestnej Panny Márie. A půjdeme trochu do přírody. Železná studnička je místo stvořené pro romantiku a pro zamilované páry. Jedná se o příměstskou lokalitu v bratislavském lesním parku, přičemž její jméno pochází z toho, že tu teče železitá voda. Už v minulosti patřila k nejoblíbenějším místům zdejších lidí a to zůstalo dodnes.

BratislavaCentrum Bratislavy je v podstatě bezprostředně blízko a lidem vyhovuje i to, že se sem dá výborně dostat jakýmkoliv dopravním prostředkem. Slováci, minimálně ti z Bratislavy tuto studničku považují za přírodní bohatství, přičemž ona sama leží na křižovatce turistických cest a chodníků, kterých je povícero. Dá se zde provozovat také dosti aktivit - rybolov, sedačková lanovka na Kolibu, aktivity pro děti a další.

V přírodě zůstaneme i nadále. Sad Janka Kráľa je nejstarší veřejný park ve střední Evropě. Turisté ho mohou najít v Petržalce mezi Starým mostem a mostem SNP na pravém břehu Dunaje. Pozornost mimo jiného poutá například i tím, že se tu nachází rozmanité množství druhů jak zvířat, tak i přírody jako takové. Najdou se tu i exotické druhy, kupříkladu platany javorolisté. Kromě toho se zde najde svým způsobem jedinečný zahradní altánek, který byl původně věží františkánského kostela.

V srdci celého sadu stojí socha samotného Janka Kráľa. Je zajímavé, že přesto, že je to místo klidu a oddechu, tak se tu dělávaly kulturně-společenské akce. V parku se však dá dělat i jiné než odpočívat - sportovat, pikniky, fotografování, natáčení, procházky u Dunaje, ale také i romantické rande. A nesmíme opomenout ani zvířata. Zoologická zahrada v Bratislavě je jedno z nejnavštěvovanějších míst.

Slavnostně otevřená byla 9. května 1960. Momentálně tu mají na 1016 jedinců zastoupených v 182 druzích, což jsou data k minulému konci roku. Co se týká zvířat, tak se tu najde skoro vše - antilopy, adax, kengura, jelen, kozy kamerunské, makak, rys a mnoho dalšího. Dnešní návštěvu Bratislavy zakončíme Bratislavským hradem. Tyčí se na skalním výběžku pohoří Malé Karpaty.

Dnes je to Národní kulturní památka. Na hradě je Historické múzeum SNP a dělají se tu také kulturní akce. V hradním areálu je park.


Jenetka - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
...Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles