Řidiči, kteří cestují do zahraničí, by měli dávat pozor na pravidla silničního provozu, která se liší v jednotlivých evropských státech. Dodržování rychlosti na dálnicích, placení mýtného, hlášení nehod policii, nebo například dodržování zákazů dopravy v historických centrech metropolí.
Před odjezdem na dovolenou se zpravidla řidiči vyplatí, aby nastudoval, jaká dopravní pravidla platí v zemi, do které jede.
Francie - Pokud řidič zavítá na francouzské silnice a nemá řidičský průkaz déle než dva roky, musí dodržovat rychlosti 80 km/h na silnicích, 100 km/h na dálnicích ve městě a 110 km/h na dálnicích. Na zadní části vozidla musí mít řidiči disk s červeným písmenem A, nevyžaduje se však u zahraničních turistů. U dětí a mládeže do 18 let cestujících bez dospělých, mohou francouzské úřady vyžadovat písemný souhlas rodičů s cestou do zahraničí. V Calais a na Korsice upozorňují úřady na časté krádeže zahraničních aut.
Chorvatsko - Při placení mýtného v Chorvatsku může řidič vjet i do pruhů s elektronickými terminály, nejsou totiž jen pro držitele elektronických čteček, ale je možné v nich platit i normální platební kartou. Vzhledem k tomu, že v březnu chorvatský parlament schválil změnu cizineckého zákona, došlo ke zrušení povinnosti souhlasu zákonných zástupců pro vstup jejich dětí do země bez jejich doprovodu.
Itálie - Řidiči, kteří přijedou do některého z italských měst zjisti, že doprava zvláště v historických centrech je kvůli stavu ovzduší a hustoty provozu zakázána. Nezkušený řidič, který vlastní průkaz méně než tři roky, musí na dálnici dodržovat rychlost maximálně 110 km/h a na rychlostních a hlavních silnicích 90 km/h. V srpnu kvůli čerpání celostátní dovolené jsou zpravidla zavřeny italské úřady, obchodní domy a služby občanům.
Německo - Vulgární řidiči na německých silnicích mohou za své nadávky dostat pokutu od 200 až do 6 000 EUR. Desítky měst také před vjezdem do svých centrálních částí umístily značku "Umwelt ZONE", pod kterou je dodatková tabulka s barevnými proužky. Řidičům, kteří nevlastní speciální nálepku pro vjezd, hrozí pokuta od 40 EUR.
Maďarsko - Pro řidiče na maďarských silnicích platí absolutní zákaz řízení motorových vozidel pod vlivem alkoholu. Pokud policie přistihne řidiče s obsahem alkoholu v krvi do 0,08 procent, udělí mu pokutu. V případě, že řidič nevlastní platnou dálniční známku, hrozí mu pokuta až 400 EUR.
Španělsko - Řidič s brýlemi, musí mít ve Španělsku v zásobě náhradní. V případě menšího přestupku může policie na místě, pokud řidič ihned zaplatí pokutu, snížit její částku o 30 procent.
Rakousko - Při nehodě, při které dojde k věcnému poškození, řidič zavolá policii jen v případě, že identita druhého řidiče není zjištěna. Doporučuje se vyplnit evropský protokol o nehodě, který musí podepsat oba účastníci.