Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Blíženci - roční horoskop na rok 2023Blíženci - roční horoskop na rok 2023
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Jedeme na výlet
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 02.06. 2023
Dnes má svátek Jarmil
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Chebský hrad

30. 04. 2023 | Česká republika

Chebský hrad je unikát mezi českými hrady. Hrad Cheb je jedinou štaufskou císařskou falcí na našem území a může se pochlubit dokonale zachovalou patrovou hradní kaplí, která je právem označována za poklad štaufské gotiky.

Váže se k němu také řada zajímavých příběhů a pověstí a s jeho dějinami je rovněž spjato mnoho významných historických událostí.

Chebský hrad je románská falc v Chebu se zachovanou věží a patrovou kaplí a zbytky paláce postavená pro císaře Fridricha Barbarossu kolem roku 1180. Od roku 1970 je chráněna jako kulturní památka, v roce 2017 byla prohlášena národní kulturní památkou. V roce 2018 byla zahájena rekonstrukce.

Chebský hradOpravami střechy a interiérů jihovýchodního bastionu skončil několikaletý projekt rekonstrukce Chebského hradu. Po renovaci má památka hradby obložené cihelným zdivem, zatékání do jihozápadních kasemat vyřešilo nové zastřešení, lepší střechu dostala v poslední části projektu i jihovýchodní část hradeb a bastion. Ten v minulosti sloužil jako sklad. I zimní dny lze pobývat na hradu a užívat si zde.

Exteriéry Chebského hradu mohou především nejmladší návštěvníci pojmout jakožto místo zimních radovánek. Děti si zde mohou, když napadne dostatek sněhu, například stavět sněhuláky, sáňkovat či se věnovat dalším typicky zimním zábavám.


Současnost    

Výstavu Martina Plevného nazvanou Městské brány a opevnění je možné navštívit v Muzeu Cheb. Expozice představuje historický vývoj městských hradeb a jejich jednotlivých částí včetně stavebního vývoje chebské barokní pevnosti. Výstava potrvá v chebském muzeu až do 19. září 2023.


Lenig - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Chebský hrad:

Chebský hrad
Chebský hrad
Chebský hrad
Chebský hrad
Chebský hrad
Chebský hrad
Chebský hrad
Chebský hrad
Chebský hrad
Chebský hrad
Chebský hrad
Chebský hrad
Chebský hrad
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Jedním slovem nádhera, kdysi před mnoha a mnoha lety jsem tam byla ještě s exmanželem, no už bych to pomalu ani nepoznala. Díky moc za připomenutí.
Obrázek uživatelky
profil
za reakce Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
hezky clanekSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
pěkný článekSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Alčo, moc děkuji Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Jídlo