Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.04. 2021
Dnes má svátek Marcela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Maďarský Hévíz je skvělý nejen pro prodloužený víkend, ale třeba i letošní letní dovolenou

17. 08. 2020 | Evropa
-Komerční sdělení-

Hevíz


Cestujete rádi po evropských městech, ale koronavirová pandemie vám tak trochu narušila vaše letošní plány?  Máme pro vás zajímavý tip. Maďarský Hevíz ležící zhruba 340 km od Brna a 520 km z Prahy je dostupný téměř všemi dopravními prostředky nabízí skutečné zážitky na krásném místě, což potvrzuje i jeho nominace mezi TOP 20 nejlepších evropských destinací. Pojďme se tedy společně podívat, co zde na vás čeká.

termální jezero HevízMaďarský Hévíz je ojedinělý především díky léčivému termálnímu jezeru o ploše 47 500 m2 s nálevkovitě se svažujícím dnem. Hévízské termální jezero je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa a koupání v něm je díky jeho teplotě (v létě až 38 °C) velmi příjemným zpestřením a atrakcí pobytu kdykoliv, bez ohledu na počasí.

Nicméně termální jezerem to rozhodně nekončí. Hévíz a jeho okolí poskytuje četné možnosti pro vyjížďky na jízdních kolech, má rozvětvenou síť cyklotras a značených turistických cest. Nevadí, jestli jste svá kola nechali doma, jsou k zapůjčení nejen v městě samotném, ale i kolem něj. V Hévízu a blízkém okolí se také můžete proletět horkovzdušným balonem, projet se na Segway, zahrát si golf nebo si prohlédnout místní jeskyně.

Své si zde rozhodně najdou i rodiny s dětmi nejrůznějšího věku. Vedle koupání si můžete společně užít zábavu na řadě dětských hřišť, stejně jako se vydat k vykopávkám. Jen pár kilometrů od Hévízu se nachází Adventure park s 35 hřišti různých úrovní, lukostřelbou, minigolfem, pétanquem nebo se zde můžete dozvědět něco o rybaření na nedalekém Balatonu. Během léta neexistuje v Hévízu v podstatě víkend, kdyby se přímo v centru nebo u vstupu do muzea Egregy nekonal pro děti nějaký program. Ať už jsou to různé lidové hry, loutková představení nebo různá hudební představení. Samozřejmou součástí programu jsou i stánky s řemesly.

Jen 6 km od Hévízu se rozprostírá Národní park Balatonfelvidék s největším jezerem střední Evropy – Balatonem. Zcela k dispozici jsou vám nejen místní pláže, ale můžete si naplánovat výlet lodí, užít si yachting, windsurfing nebo si půjčit tolik populární paddle board.
jezero Hevíz
Pokud jde o ubytování, rozhodně nebudete mít malý výběr – v celém městečku je k dispozici celkem 10 000 lůžek, od ubytování v soukromí až po pětihvězdičkové hotely za velmi atraktivní ceny. Nouze zde není ani o nejrůznější restaurace a útulné hospůdky stejně jako kavárny a cukrárny, kde můžete ochutnat speciality místní kuchyně i víno z místních egregyských vinic.

Tak co říkáte? Léto v Maďarsku je velmi příjemné s nejstálejším teplým počasím od července do srpna, přičemž průměrné letní teploty se zde pohybují mezi 20-30°C.
Více na www.heviz.hu/cz.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !