Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 05.12. 2021
Dnes má svátek Jitka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Největší, nejlepší i nejbizarnější letiště na světě

5. 03. 2019 | Vaše tipy
Letecká doprava u nás minulý rok trhala rekordy. Roste obliba dálkových destinací a nároky na jednotlivá přestupní letiště se zvyšují. Uzlová letiště se pro cestující stávají zónou odpočinku nebo naopak zábavy při jejich cestách do cílových destinací. Kde se rozhodně na přestupu nudit nebudete a přes jaké letiště si raději naplánovat co nejrychlejší odlet?

Londýn patří již tradičně k nejnavštěvovanějším destinacím na světě. Není tedy divu, že má v rámci Evropy i nejvytíženější letiště. London Heathrow Airport ročně odbaví přes 70 milionů pasažérů.  Čekaní si zde můžete zkrátit třeba nakupováním či jídlem v jedné z desítek restaurací. Jelikož se počet odbavených cestujících neustále zvyšuje, zvažuje Londýn výstavbu umělého ostrova na Temži, na kterém by leželo nové o mnoho větší letiště.

Pokud plánujete cestu do Asie, určitě zvažte návštěvu Singapuru. Ten kromě kulturního vyžití nabízí i nejlepší letiště na světě. Singapore Changi Airport získalo toto ocenění v rámci udílení cen Skytrax. A co že je na něm tak okouzlujícího? Najdete tu motýlí dům, který hostí přes 1000 druhů krásného hmyzu, nonstop kino, galerii umění či bazén. Pokud by vám to připadalo stále málo, můžete si zde mezi lety odpočinout v kaktusové nebo třeba orchidejové zahradě.

letištěNejvětším a zároveň nejbizarnějším letištěm na světě je King Fahd v Saudské Arábii. Svou rozlohou je větší než celý Singapur, počtem odbavených cestujících však rekordy rozhodně netrhá. Většina letištní plochy je nevyužitá, protože zde nevedou skoro žádné přímé lety. Pokud byste sem přeci jen doletěli (z Prahy byste museli přestoupit dvakrát), moc zábavy váš nečeká ani v prostorách letiště. Kromě asi třech frančíz tu nic otevřeného není.

Problém s nedostatkem cestujících rozhodně nemusí řešit Hartsfield-Jackson International Airport v Atlantě. Již pěknou řádku let je totiž nejrušnějším letištěm světa. Jedná se o největší dopravní uzel aerolinky Delta Air Lines, kde se soustředí jejích osm set letounů. Zmiňovaná letecká společnost létala během letní sezóny i do Prahy.
Na nový přestupní uzel se mohou těšit i čeští cestující, kteří si oblíbili leteckou společnost Turkish Airlines. V blízké době by se totiž měl spustit plnohodnotný provoz letiště v Istanbulu, které má ambice stát se v následujících letech dokonce největším na světě.


Zdroj, foto: Letuška.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !