Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025Školní rok a prázdniny ve školním roce 2024/2025 Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 18.09. 2024
Dnes má svátek Kryštof
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Nestresujte se. Ničíte si imunitu!

15. 11. 2009 | Nemoci
Imunitní systém je v dnešní době zatěžován ze všech stran: znečistěným ovzduším, nekvalitním stravováním, nedostatkem odpočinku, pohybu, a také stresem. Psychika má totiž na imunitu větší vliv, než si většina z nás připouští.

Imunita je složitý mechanismus, do kterého jsou zahrnuty tkáně a různé orgány (např. brzlík, slezina, lymfatické uzliny), projevující se obranyschopností organismu, ale i jeho autotolerancí.

Autotolerance je schopnost organismu tolerovat struktury jemu vlastní. Její porucha je pak příčinou patologického stavu – autoimunity. Úkolem imunity je v těle rozpoznat případné škodlivé struktury a napravit je. Když funguje tak, jak má, nepředstavuje to pro ni žádný problém. Pokud je ale z nějakého důvodu narušena, různé vlivy ji mohou poškodit.

Už lékaři staré Číny rozlišovali v organismu sedm stupňů oslabení. A na základě této klasifikace přistupovali k léčbě. První stupeň znamená nejmenší oslabení – je jím klasická únava. Tou tělo naznačuje, že něco není v pořádku, že si potřebuje odpočinout.

Pokud tento signál ignorujeme, oslabení se prohlubuje a nastupuje druhý stupeň. Sem patří běžná nachlazení, kašel, rýma atd. Takto bychom mohli pokračovat až k sedmému stupni – závažnému poškození organismu, kdy tělo není schopno plnit ani základní funkce.

Psychické oslabení je podle čínské medicíny čtvrtým stupněm oslabení. To je způsobeno jedním z největších protivníků zdraví – stresem. Pokud je imunitní systém tímto faktorem soustavně zatěžován, naše psychika přechází do obranné pozice. Pak se mohou objevit pocity lítostivosti, špatná nálada, deprese nebo apatie. A ty mohou mít za následek další zdravotní potíže (žaludeční vředy, obezita atd.).

Takovým stavům je samozřejmě lepší předcházet než je následně léčit. Uzdravovat pouze tělo ale většinou nebývá dostačující. Když tělo dává například déletrvajícími depresivními stavy najevo, že něco není v pořádku, prášky to obvykle nezachrání. Jen potlačí onen signál, ale problém trvá uvnitř těla dále.

Pokud tedy stres přichází z mysli, je třeba jeho následky začít léčit také zde. Tělo, mysl a duše by měly být v rovnováze. Je proto dobré hledat skutečnou příčinu našich zdravotních problémů.

Zdroj: Revmatické-nemoci.cz

Mirka Bali
Chytrá Žena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
To se lehce řekne,nestresovat se,ale jak na to v této době?Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Když má člověk špatný život, tak se stresuje chtě nechtě. Následně se nemůže spadnout a to je také muj případ.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles