5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.02. 2024
Dnes má svátek Svatopluk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Oceňovaná destinace s lákavými novinkami? Prohřejte se v rozmanitém Egyptě

2. 02. 2024 | Afrika
Země, kterou vydavatel průvodců Lonely Planet označil za destinaci s nejlepším poměrem ceny a kvality, očekává rekordní počet návštěvníků. Egypt totiž plánuje otevření dalších historických památek a nových resortů.

Nezapomenutelná dobrodružství, ohromující zážitky a hřejivé slunce: oceňovaná prázdninová destinace Egypt má letos zimě co nabídnout všem cestovatelům. Zatímco ve většině Evropy je chladno, země na Nilu se ukazuje jako fascinující a cenově dostupná destinace pro zimní dovolenou ve slunečném počasí.

Cestovní ruch se v posledních letech proměnil. Do Egypta přijíždí stále víc cestovatelů, protože jim země nabízí rozmanité a jedinečné zážitky a cítí se zde bezpečně. Díky mnoha přímým letům z řady velkých evropských měst a novým leteckým spojením se nyní návštěvníci do Egypta dostanou rychleji a levněji než kdy předtím. Lákavá jsou také nově zavedená pětiletá víza pro vícenásobný vstup, skvělé zájezdy od cestovních kanceláří a nízké náklady na místě.

EgyptZnovuotevření Řecko-římského muzea v Alexandrii a další investice do oblíbených turistických míst

Aby měli návštěvníci lepší zážitky, významně se investovalo do egyptských destinací včetně obnovy a rozvoje archeologických nalezišť a otevření nových muzeí a hotelů. Mezi nejvýznamnější počiny patří znovuotevření Řecko-římského muzea (Graeco-Roman Museum) v Alexandrii, obnova Velké hypostylové síně (Great Hypostyle Hall) v chrámu Karnak a Údolí králů a otevření nového Velkého egyptského muzea (Grand Egyptian Museum) na začátku roku 2024 nedaleko Káhiry.

Šnorchlování, magické slavnosti, pyramidy, all-inclusive i nomádství

Úchvatné pyramidy v Gíze na okraji Káhiry a ikonická Velká sfinga nebo legendární Luxorský chrám, účast na magické slavnosti slunce Abú Simbel (Abu Simbel Sun Festival) v Asuánu nebo zážitek z bílých písečných pláží a nedotčených korálových útesů Rudého moře – Egypt má co nabídnout každému cestovateli. Je to oblíbená destinace pro všechny – od rodin, které hledají luxus s all-inclusive, přes nezávislé cestovatele, kteří chtějí prožít jedinečné dobrodružství, až po zaměstnance na home officu, pro které je rozhodující cenově dostupný dlouhodobý pobyt.
Egypt osloví také cestovatele, kteří se chtějí ponořit do měst, jako je Káhira nebo Alexandrie. Na zájemce čekají i personalizované plavby po řece, jedinečná pouštní dobrodružství nebo některá z nejlepších míst na světě pro šnorchlování a potápění v Rudém moři.

Žijete ekologicky? Navštivte mezinárodně proslulou atrakci Eco Nubia

Egypt klade stále větší důraz na udržitelnost a nabízí spoustu příležitostí pro ty, kteří hledají ekologicky šetrné způsoby, jak se seznámit s přírodou, kulturním a historickým dědictvím a místními lidmi. Mnoho cestovních kanceláří např. nabízí zájezdy zahrnující pobyty v ekologických ubytovacích zařízeních a podporující místní podniky. V zemi se nachází také řada eco-lodges, např. Eco Nubia na kdysi opuštěném ostrově Bigeh, která se stala mezinárodně proslulou atrakcí a byla dokonce oceněna Světovou organizací cestovního ruchu OSN.
Do programů environmentální certifikace jsou zapojeny také destinace jako Káhira a různé resorty na pobřeží Rudého moře mezi letovisky El Gouna a Marsa Alam. Šarm aš-Šajch byl dokonce nedávno oceněn Arabskou unií pro média v cestovním ruchu (AUTM) jako nejlepší udržitelné město pro turisty.

Rekordní rok pro cestovní ruch


Podle egyptského ministerstva cestovního ruchu a historických památek navštívilo Egypt v první polovině roku 2023 víc než 7 milionů turistů. Země, která je na nově vydaném seznamu Best in Travel 2024 od Lonely Planet označena za nejvýhodnější destinaci, by letos měla přilákat 15 milionů turistů. Dalším důležitým důvodem je to, že Egypt je i v této době známý jako jedna z nejbezpečnějších destinací na světě.

Zdroj, foto: 


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !