Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 05.12. 2021
Dnes má svátek Jitka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Trpíte gynekologickými záněty? Víme, jak se jich zbavit!

2. 07. 2021 | Nemoci
Kazí vám v létě radost z dovolené nepříjemné vaginální infekce?  Proč vznikají a jak jim zabránit?

Co způsobuje zánět?


Každá žena ví, že návštěva bazénu nebo sauny může přinést nepříjemnou infekci.  Ale proč tomu tak je?
Mnoho žen se mylně domnívá, že za jejich problémy jsou zodpovědné bakterie přítomné ve vodě. Někdy tomu tak může být, ale ve skutečnosti je infekce většinou způsobena bakteriemi nebo kvasinkami, které již byly v pochvě přítomny. Laktobacily je obvykle udržují pod kontrolou. Aby však těchto užitečných bakterií bylo dostatečné množství, musí mít dostatek jídla. Potřebují glykogen z poševní sliznice a ten mění na známou kyselinu mléčnou, která udržuje v pochvě přirozené pH. Chlorovaná voda, i když hygienická, může zvýšit pH a kvasinky nebo zlé bakterie pak mají otevřenou cestu k poševní sliznici. Lactobacily zůstávají hladoví, je jich stále méně a nastává krutovláda kvasinek nebo bakterií. Někdy i obojího najednou.

Jaké jsou příznaky gynekologických zánětů?
Příčin může být více, důsledek je vždy stejný - narušení přirozeně kyselejšího prostředí v pochvě. Důsledkem je různá forma vaginálního diskomfortu.

    • Kvasinková infekce (mykóza) – způsobuje silný pocit pálení, svědění a bílý tvarohovitý výtok.      
    • Bakteriální vaginóza - nemusí se projevovat výrazným svěděním, ale je typická nepříjemným rybím zápachem a výtokem zbarveným do žluta.
    • Atrofická vaginitida –může být způsobena nedostatkem estrogenu po menopauze a při dlouhodobém kojení.  Nejčastější příčiny gynekologických zánětů jsou:     

        ◦ užívání antibiotik,
        ◦ nadměrná konzumace cukru,
        ◦ cukrovka,
        ◦ stres
        ◦ oslabená imunita,
        ◦ nošení spodního prádla ze syntetických materiálů,
        ◦ nadměrná intimní hygiena s používáním nevhodných přípravků,
        ◦ alergická reakce na chemikálie v kosmetických přípravcích,
        ◦ mokré plavky na těle déle, než je nutné,
        ◦ těhotenství,
        ◦ nevhodné sexuální praktiky – vaginální styk nesmí následovat po análním, protože by se do pochvy mohli dostat bakterie z konečníku,   
        ◦ nošení "tangáčů" - i když se vám mohou zdát praktické, také u nich hrozí přenos bakterií z konečníku do pochvy.  Jak se starat o intimní partie?


Nejjednodušší je nedělat věci, které se mohou stát spouštěčem gynekologických zánětů – po koupání se vždy převléct do suchých plavek, neumývat si intimní partie běžným mýdlem, nezapomenout na probiotika při užívání antibiotik, a pokud možno se vyhýbat i dalším příčinám, které přispívají k vaginálním infekcím.


Zdroj, foto: Femiglucan

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !