Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.06. 2024
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 14. týden

1. 04. 2024 | Televizní tipy
Duben – na Prima ZOOM kouknem. Týden dokumentárních parádiček, kde jinde než na Prima ZOOM. Nenechte si ujít rozmanitou podívanou! Tohle je váš talíř poznání, tak si vyberte, co vás baví!

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 14. týden:


1. 4. 22.00 – Války ve vesmíru

Na konci března 2019 Indie sestřelila raketou jeden z vlastních satelitů. Tím se zařadila do exkluzivního klubu států, které disponují prostředky ke zničení objektu ve vesmíru – 300 kilometrů daleko od povrchu naší planety. Začíná éra Hvězdných válek. Právě teď stojíme na prahu nového období, během něhož jsou odtajňovány a zveřejňovány dříve přísně střežené obranné a vesmírné projekty. Celovečerní film Války ve vesmíru přináší podrobný a zasvěcený pohled na militarizaci kosmu, včetně rozhovorů s předními odborníky a řediteli čerstvě založených vládních agentur.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 14. týden2. 4. 21.00 – Největší mýty historie (Objevy a vynálezy)

Seriál rozplétá mýty, které stojí v pozadí různých světových událostí. Podíváme se na významné vynálezy a objevy, mýty týkající se kultury a zábavního průmyslu. Prozkoumáme válečné mýty například o Pearl Harboru či o invazi do Iráku, které přetrvávají dodnes. Nebudou chybět konspirační teorie o přitažlivosti společenských mýtů, od ploché Země až po feminismus. Shrneme rozšířené mýty, které se pojí s životem a smrtí politiků a vlivných osobností. Koukneme také na neobjasněné záhady – takže objasníme přitažlivost legend, které lidé vytvářejí kolem egyptských pyramid či Bermudského trojúhelníku.

2. 4. 23.30 – Honba za adrenalinem II (Dokonalá závodní dráha)

V další sérii se opět připojíme k odvážné a neohrožené moderátorce Amber Rushové, která hledá dokonalé zážitky, co jí naprosto rozbuší srdce, a vy sami byste se neodvážili si to vyzkoušet. Během její honby za adrenalinem zažijeme všechno, co vás napadne, a možná i něco, na co se bojíte třeba jenom pomyslet. Bourající auta, naplno rozjeté tanky, divoké plavby a ohromující technologie – v každé epizodě si Amber na vlastní kůži vyzkouší čtyři extrémní zážitky, aby mohla vybrat ten „nejadrenalinovatější“.

3. 4. 20.00 – O sítích a křídlech (1. díl)

Když konečně přijde dlouho očekávané jaro, zimou zadušená příroda v Provence na sebe upozorní hlasitým výbuchem vřelých melodií. Malá stvoření zvědavě vykouknou ze svých zimních skrýší. Některá se vyplazí ven, jiná vylétnou nebo se spustí na pavučině. Sledujte, co se odehrává ve světě hmyzu během jednoho ročního období. Odhalte společenstvo mnohem vyspělejší, než si dokážeme představit. Přinášejí život loukám i lesům, očišťují zahrady nebo zeleninové záhony a jsou zkrátka nepostradatelní. Tento přírodovědný seriál se zaměřuje na životy tří druhů hmyzu: na nenáviděnou mouchu; diskrétního opylovače, kterého nevděčně odháníme rukou; překrásné kulaté slunéčko sedmitečné, strážce našich rozkvetlých zahrad a záhonů; a také na okouzlujícího pavouka, který nás stejnou měrou fascinuje i děsí.

3. 4. 21.00 – Burren: Kamenné srdce Irska (Symfonie života)

Vydejte se na dechberoucí filmovou výpravu nejkrásnější irskou krajinou a odhalte původ místních obyvatel, divokých přírodních krás, rozmanitých rostlin, zvířat a ptáků, kteří si zabydleli v Burrenu. Okouzlující přírodovědný dokument, který natočila oceňovaná kameramanka Katrina Costello, provede diváky jednotlivými ročními obdobími. Během dobrodružné filmové výpravy objevíme keltské deštné pralesy, podzemní jeskyně a tajemná jezera. Katrina Costello využívá různé kreativní filmové techniky a dramatické rekonstrukce, s jejichž pomocí vypráví jedinečný příběh Irska a jeho obyvatel. Nenechte si ujít poutavou kombinaci dechberoucích záběrů překrásné přírody a zábavných postřehů místních obyvatel ve filmu, který zachycuje syrové půvaby Burrenu.

6. 4. 20.00 – Jane Goodallová: Naděje (1. část)

Ve dvou částech vám nabídneme speciální dvouhodinový dokumentární film, který sleduje nekonečné cesty Jane Goodallové a její neúnavné odhodlání šířit po celém světě zprávu o naději. Film přináší intimní pohled na zásadní proměnu Jane Goodallové z vědkyně na inspirativní aktivistku a vůdkyni. A odhaluje, jak tato výjimečná osobnost inspiruje budoucí generaci k tomu, aby se odhodlala k významné změně.

Unikátní dokumenty uvidíte každý den od 20:00 – 24:00 hodin na Prima Zoom!


Zdroj, foto: Prima ZOOM

Vendula Flassig Vrablová
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 14. týden:

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 14. týden
Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 14. týden
Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 14. týden
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !