Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.06. 2024
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 15. týden

8. 04. 2024 | Televizní tipy
Duben – na Prima ZOOM kouknem. Týden dokumentárních parádiček, kde jinde než na Prima ZOOM. Nenechte si ujít rozmanitou podívanou! Tohle je váš talíř poznání, tak si vyberte, co vás baví a pojďte koukat na Prima ZOOM!

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 15. týden:


8. 4. 21.00 – Nejkrásnější evropské cesty vlakem (Východní Pyreneje)

Díky evropským železničním tratím se každoročně dostane takřka miliarda cestujících do nejkrásnějších míst na starém kontinentu. Připojte se k nim a vydejte se na cestu. Odhalte Nejkrásnější evropské cesty vlakem.

8. 4. 22.00 – Podmanivá koróna

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 15. týdenJedinečný český dokumentární film se zabývá fascinujícím fenoménem sluneční koróny a zatměním Slunce, které spolu úzce souvisí. Proč jsou lidé – ať už vědci nebo jen obyčejné turisté – ochotni urazit i velké vzdálenosti jenom proto, aby mohli pozorovat další zatmění a korónu? Odhalte stručnou historii zatmění, zjistěte, jak ho vnímali naši předkové, a seznamte se s významnými objevy. A kdo ví, třeba si příští sluneční koróna podmaní i vás? Tento snímek vysíláme přesně v den, kdy se uskuteční úplné zatmění Slunce v USA, Mexiku a Kanadě.

8. 4. 23.00 – Časoprostor (Let na Mars)

Vědci už dlouho zkoumají čas a prostor a snaží se poskládat dohromady jejich gigantické puzzle. V posledních letech se expertům podařilo šikovně využít nejnovější a nejmodernější technologie a konečně najít odpovědi na zásadní otázky lidstva. Na kterých měsících naší Sluneční soustavy by mohl existovat život v takových podobách, jaké známe nebo si aspoň dokážeme představit? Jak velké nebezpečí pro nás představují asteroidy? Bylo by možné cestovat časem? Dokumentární seriál Časoprostor se zabývá nejen těmito, ale i dalšími vzrušujícími otázkami, které se týkají našeho vesmíru, času a prostoru.

9. 4. 20.00 – Normandie: Země bojovníků (Normanský náčelník Rollo)

Historie normandských vévodů je neuvěřitelným vojenským příběhem o vojenských taženích, která trvala 300 let. Na jejich začátku byly krvavé vikingské nájezdy a na konci velká obléhání, vedená slavným Richardem Lvím srdce. V popředí této velké ságy stojí neohrožení dobyvatelé, kteří pocházejí z rodu legendárního Rolla Chodce. 

Byli to obávaní válečníci a po celé generace největší nepřátelé francouzského království. Tito velcí vojevůdci se všichni narodili pod normanským praporem. Své území bránili s nasazením života a na bitevním poli předváděli vynikající bojové schopnosti. V této historické mini sérii se zaměříme na pozoruhodné válečné strategie, mohutné hrady a nejsmrtonosnější obléhací stroje. A ponoříme se hluboko do velkých ozbrojených konfliktů, které z Normandie učinily jedno z nejžádanějších území v celé Evropě.

10. 4. 23.00 – Chladná tvář války (1. díl)

V únoru Rusko napadlo Ukrajinu. Šokovalo to celý svět. Dokument popisuje průběh ničivé války a její dopady na každodenní životy lidí na Ukrajině, v Rusku a ve Finsku. Ve Finsku, které bylo dlouho neutrální, vedla tato událost ke změně postoje a členství v NATO. Snímek také vysvětluje, proč se Finsko a Švédsko rozhodly společně požádat o členství ve vojenské alianci. Válka také zmrazila vztahy mezi Finskem a Ruskem. Podívejte se na světové události netradičně finským pohledem.

11. 4. 20.00 – Druhá světová válka v barvě (Blíží se bouře)

Jaká opravdu byla světová válka? Zjistěte to v nesmírně povedeném historickém seriálu, který přináší pravděpodobně nejlepší sbírku neobvyklých a dosud nezveřejněných záběrů. Díky nejmodernějším technikám kolorování konečně můžeme sledovat zvraty a obraty druhé světové války v dříve nevídané podobě – ve vysokém rozlišení a v barvě. Satelitní mapování terénu a špičková grafika umožňují vyprávět dramatický a napínavý příběh druhé světové války v takové podobě, v jaké jsme si ho dříve ani nedokázali představit. 

Díky nově otevřeným archivům a odtajněným spisům, které předtím nebyly k dispozici, tvůrci získali přístup k novým informacím a zjistili málo známé historické souvislosti. Největší vojenský střet v dějinách lidstva tak získal jiný rozměr, dokonce i v očích zkušených odborníků. Sledujte, jak se nad Evropou zlověstně stahovala mračna, když se schylovalo k hrozivé bouři. Podívejte se, jak Hitler rozpoutal bleskovou válku a řady mašírujících nacistů se zdály být naprosto nezastavitelné. Jak se Velká Británie dostala do obklíčení. Jak byly drtivě zasaženy i tak velké mocnosti jako Spojené státy americké nebo Sovětský svaz. Jak se v rozhodující okamžik role přece jen obrátily a Spojencům se po překonání mnoha těžkých překážek i vykonání řady hrdinských skutků konečně podařilo strhnout historii na svou stranu. Druhá světová válka v barvě je živým, hlubokým zážitkem, který diváky nejen zaujme, ale i nečekaně překvapí.

12. 4. 20.00 – 50 odstínů žraloka

Každé malé dítě ví, že žraloci jsou nemilosrdní lovci a krvežíznivá mořská monstra. Ale to není pravda! Tento pozoruhodný přírodovědný film vyvrací dlouho zažité předsudky, boří falešné mýty a odhaluje málo známé aspekty žraločí povahy, a dokonce i jejich něžné stránky. Přesvědčte se, že i žraloci mohou někdy být nemotorní, sami se stávají lovenou kořistí nebo se i oni musí bránit smrtícím útokům. Přežít v oceánu zkrátka vůbec není jednoduché ani pro žraloka. Díky dosud neodvysílaným záběrům v nejvyšším rozlišení 4K a 8K můžeme vůbec poprvé odhalit 50 odstínů žraloka. A náš pohled na něj se změní navždy.

12. 4. 21.00 – Neznámé hlubiny s Jeremym Wadem (1. díl)

V novém přírodovědném seriálu se světoznámý rybář a dobrodruh Jeremy Wade vydává na velkolepou cestu nad i pod hladinu největšího říčního systému světa – legendární Amazonky. Jeremy bohatě zúročuje své třicetileté zkušenosti z amazonských expedic, setká se s domorodci žijícími na odlehlých místech, objeví fantastické nové druhy a samozřejmě se popere s největšími sladkovodními rybami na světě a postupně odhaluje snad všechna skrytá tajemství této mocné řeky.

14. 4. 21.00 – Umění přežít V (1. díl)

Hazen Audel vyrazil na nejextrémnější místa planety, aby se setkal s domorodými kmeny a naučil se jejich starodávné techniky přežití. Sám se pak odváží do nezkrocené divočiny. Bojuje s neústupnou džunglí v Jižní Americe, s oblačnými lesy v severním Laosu, s obrovskými vápencovými útesy ostrova Coron na Filipínách i s džunglí Malajského poloostrova a Papuy Nové Guineje. Tady jde o přežití! Buďte u toho také!

Unikátní dokumenty uvidíte každý den od 20:00 – 24:00 hodin na Prima Zoom!Zdroj, foto: Prima ZOOM

Vendula Flassig Vrablová
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 15. týden:

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 15. týden
Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 15. týden
Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 15. týden
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !