A dámy přiznejte se, která z vás si alespoň jednou nekoupila malé boty s argumentem: „Ale ony mi tak sluší a o číslo větší již neměly.“ Pro krásu se ale nemusí trpět. Poradíme vám proto pár tipů a triků, jak se nepříjemných bolístek zbavit. Kuří oko je kožní výstupek žluté či žlutošedé barvy, který může být velký až 1 cm. Objevuje se zejména na kloubech a na vystupujících kostech. Bývá dosti bolestivé - příčinou bolesti je čep tvořený ztvrdlou kůží, který tlačí na kost.

Cibule a ocet
Ideální domácí léčbou jsou náplasti na kuří oka z lékárny. Tyto náplasti obsahují kyselinu salicylovou, která změkčí tvrdou kůži a umožní vám po teplé koupeli kuří oko „vydloubnout. K babským receptům na léčbu kuřích ok patří například obklad z cibule a octa. Plátek cibule několik hodin máčejte v octu a večer připevněte náplastí či obvazem k postižené noze. Ráno si nezapomeňte důkladně omýt nohy, protože cibule a ocet umějí s kuřími oky sice zázraky, ale po fialkách zrovna nevoní.
Tento postup opakujte každý večer tak dlouho, dokud se jádro kuřího oka nevyloupne. K odstranění odumřelé kůže a kuřích ok pomůže také pasta ze soli a třtinového cukru. Samotnému kuřímu oku řekneme sbohem nejlépe, když si napadenou nohu namočíme do horké vody, do které můžeme přidat také trochu kyseliny salicylové. Počkejte, až kuří oko zbělá a pak se můžete připravit na zákrok. Odumřelou kůži opatrně odstraníme ostrým nožem nebo žiletkou, osušíme a přelepíme náplastí.
Prevence je základ
A jak nepříjemným kuřím okům předejít? Kromě zmíněné obuvi je důležité také o nohy pravidelně pečovat a alespoň jednou týdně je ošetřit kvalitní pemzou. Stejně, jako si natíráte ruce hydratačním krémem, měly byste i na nohy používat kvalitní hydratační přípravky. Dobré jsou krémy s výtažky zeleného čaje nebo s bambuckým máslem, které zjemní specifickou pokožku. Nohy zvláčníte také s pomocí receptu našich babiček, které si nohy mazaly silnou vrstvou krému a přes noc daly nožky do silných ponožek. Ráno bude kůže krásně jemná a kuří oko nedostane šanci.