Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.09. 2018
Dnes má svátek Matouš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

10x v bazénu s dítětem v pohodě

19. 09. 2014 | Péče o tělo
Počasí už letním plovárnám nepřeje. Na řadu přicházejí akvaparky, kryté bazény a mnozí rodiče míří ještě i na podzim do hotelů vybavených vodními centry. Hlavní lákadlo vaší cesty se však rychle může proměnit v náročnou činnost, která rodiče dokáže rychle unavit. Štěpánka Štrougalová, odbornice na plavání s dětmi radí, jak na to, aby pobyt na takovém místě byl jen příjemnou zábavou.

1.    Na první návštěvu bazénu si udělejte dostatek času. Pečlivě si naplánujte následující aktivity, abyste nespěchali na další výlet ani třeba na večeři. Uvědomte si, že do bazénu jste šli především kvůli radostnému pobytu dítěte ve vodě. Pokud budete adaptaci věnovat náležitou pozornost a časový prostor, při dalších návštěvách to velmi oceníte.

2.    Pokud jste v hotelu a míříte do bazénu, doporučuji osprchovat se už na pokoji. V jiných případech věnujte pozornost i pohodovému sprchování u bazénu. Sprchy mohou být prudké a dítěti nepříjemné, což pak může znepříjemnit následný vstup do vody. Nic přeci nebrání tomu, abyste dítě sprchovali u sebe v náručí.

10x v bazénu s dítětem v pohodě3.    Připomeňte dětem vždy, že kolem bazénu se nikdy neběhá, ale pouze chodí. Všechny bazény by měly mít dlažbu s protiskluzovým povrchem, ale stejně… U bazénu, ve sprchách, v šatnách je zkrátka a dobře, vždy kluzko.

4.    Nezapomeňte na oblíbenou hračku dítěte
, případně vezměte také kruh, rukávky, oblíbenou nadlehčovací pomůcku, brejličky apod., které si už malý plavec oblíbil třeba v létě.

5.    Seznamte se s okolím bazénu, případně s celým vodním areálem. U starších dětí zdůrazněte místo, kde se sejdete, kdyby se náhodou stalo, že se ztratíte.

6.    Nikdy na děti nespěchejte.
Způsob vstupu do vody může rozhodnout o pohodě či nepohodě celého pobytu v bazénu. Dovolte dítěti, ať si vybere samo. Je tolik možností. V maminčině náručí, samo po schůdkách, může skočit z dřepu k rodičům do náručí, vlézt si do vody z okraje bazénu či najít úplně jiný netradiční způsob.

7.    Tato rada je podle odbornice naprosto zásadní. Nechte dítě ručkovat kolem celého bazénu. Dejte mu prostor zjistit, na co stačí. Zkontrolujte, kde jsou schůdky. Kde se dno svažuje. Kde jsou trysky. Až se bude cítit jisté, může vám vlézt na záda nebo do náručí a prozkoumáte spolu bazén i dál od okraje. Pokud si samo řekne, že už chce opustit vaši náruč a má nadlehčovací pomůcku, respektujte jeho přání. Pak můžete začít pomalu cákat, stříkat, kopat, potápět se. Dítě vždy ocení příklad rodičů a velmi rádo napodobuje.

8.    Pokud je v areálu delší skluzavka či tobogán, kde se jezdí jednotlivě, nezapomeňte si stanovit s dítětem místo, kde na sebe po dojezdu počkáte. Pokud se předem nedomluvíte, můžete při vašem dojezdu být překvapeni, že dítě už zase běželo do fronty. Ideální místo je ihned při výstupu z dojezdového bazénku.

9.    Respektujte názor a pocit dítěte.
Netvrďte mu, že se bát vody nemusí. Naučte ho milovat vodu a cítit se v ní bezpečně a spokojeně!

10.    Není to lehký úkol.
A pokud máte tu možnost, určitě doporučuji přihlásit se do plaveckých klubů. Plavání se organizuje už pro děti od dvou měsíců. I po základním kurzu uvidíte, že vaše pobyty ve vodě se pro děti stanou radostnější a pro vás, rodiče, klidnější a bezpečnější.

Zdroj, foto: Juklik.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku 10x v bazénu s dítětem v pohodě:

10x v bazénu s dítětem v pohodě
10x v bazénu s dítětem v pohodě
10x v bazénu s dítětem v pohodě
10x v bazénu s dítětem v pohodě
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !