Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Janova Hora - Vítkovice v Krkonoších

14. 11. 2010 | Česká republika

Byla krásná podzimní neděle, a než sedět doma, rozhodli jsme se pro výlet. Daleko se nám nechtělo, ale vzpomněli jsme si na jeden tip a bylo rozhodnuto. Vydáme se na Janovu Horu.

Podle mapy jsme se vydali z Jilemnice směr Horní Mísečky.  Za vesnicí Vítkovice v Krkonoších jsme po cca 2 km odbočili do kopce doprava, tak trochu nás překvapila ostrost zatáčky. Je zde umístěna sice značka Zákaz vjezdu,  ale povolení lze následně zakoupit po příjezdu na farmu. (V zimě je příjezd možný jen za příznivých sněhových podmínek a pouze s řetězy). Pak už byla cesta značena značením Janova hora - 1 km. Po stoupání do kopce jsme dorazili na místo – na farmu Hucul. Už po vystoupení z auta nám bylo jasné, že se nám tu bude líbit.

Jak jsme se dozvěděli z umístěných informačních cedulí, patří k farmě cca 300 hektarů pastvin, které sahají až do nadmořské výšky 1100 metrů a také stádo huculských koní, které se počtem i kvalitou chovných klisen a hřebců řadí mezi nejlepší chovy huculských koní v České republice. Farma vlastní stádo klisen, hřebců, valachů a hříbat, a v sezónně jejich počet dosahuje až 70 kusů.

Zatímco my dospělí jsme si zakoupili kávu a výborný štrúdl v místní roubené hospůdce, dětem jsme zaplatili jízdy na koních. Než však na ně přišla řada, vyřádily se na velkém dětském hřišti, kde se spolu s nimi prohánělo i stádo černých koz (rodiče se nemusí bát, zvířata jsou na děti zvyklá). Sluníčko svítilo naprosto úžasně, a k němu nádherná podzimní příroda způsobila, že jsme zde strávili téměř 3 hodiny. Byl to báječný relax, výhledy do okolí naprosto bezkonkurenční. Všem, kteří tento krásný kout západních Krkonoš ještě neobjevili, vřele doporučujeme.

Autor:Chezzie
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
krásny kraj
Obrázek uživatelky
profil
miluji toulky po naší krajině zdejší.SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
s vězdem problém není, na chatě si zaplatíte povolenku, a vím jistě že je vše ok, protože je to chata příbuzných Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
..by to být příští rok v těchto místech pěkná dovolená,budu o tom uvažovat.Kde mají zvířata,tam jim určitě nebude vadit ani pes.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Taky se ráda podívam na naše hezké místa ,mám ráda přírodu,ale i hrady a zámky nikdy neobejdeme,když je venku hezky to je hřích sedět doma .....SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky