Čas malinČas malin Léto - čas jahodLéto - čas jahod Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 16.07. 2019
Dnes má svátek Luboš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Letní Flora Olomouc 2011: rajský dvůr, bylinkové a voňavé zahrady

5. 07. 2011 | Novinky

Ve dnech 18. – 21. srpna se brány Výstaviště Flora Olomouc opět otevřou zahradnické akci s nejdelší tradicí v ČR – letní etapě mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Letní Flora Olomouc.


Největší expozice veletrhu Letní Flora Olomouc v hlavním pavilonu A, jejíž tvůrcem je přední český zahradní architekt Ivar Otruba, ponese název RAJSKÝ DVŮR neboli Bylinkové a voňavé zahrady. Celá expozice,  kterou připravuje sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin PELERO CZ ve spolupráci s výstavištěm Flora, bude letos trošku netradiční a zaujme návštěvníky neopakovatelnou vůní bylinek, léčivek a květin vrcholného léta. Kouzelná zákoutí plných bazalek, levandule, echinaceí, lnu, kmínu i konopí provoní celý výstavní pavilon.


flora olomoucSoučástí expozice Letní Flora Olomouc bude i přednáškový program připravený sdružením PELERO CZ ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně. Přednášky budou spojeny s poradenstvím a prodejem odborné literatury. Relaxaci a odpočinku poslouží čajovna, v níž si budou moci návštěvníci posedět a vychutnat bylinky nejen čichem, ale i chutí. Zajímavé expozice, nabídka biokoření, bylinných čajů a tinktur a prodej čajů určitě potěší každého, kdo do pavilonu zavítá.


Na galerii pavilonu A se představí účastníci soutěže v aranžování květin, letos na téma „Letní kytice“. Zajímavými „chlupatými“ a pichlavými exponáty, odborným poradenstvím, přednáškami, prodejem rostlin a literatury se na letní Floře představí spolek kaktusářů. Přehlídky na galerii doplní stylizovaná expozice „Hawaii“ s výstavou fotografií a meditativní přehlídka starého japonského umění aranžování kamenů „Suiseki“ vyjadřující krásu přírody a evokující lidskou představivost a emoce.


Pestrou krásu letních květů orámuje zelená expozice okrasných dřevin Svazu školkařů ČR v pavilonu E. Letní výstavní nabídku uzavře přehlídka výpěstků členů Českého zahrádkářského svazu s paletou pestrobarevných letních květin - gladiol, růží, lilií, jiřin a nejrůznějších balkonovek. Návštěvníky potěší dobré rady v tradiční zahrádkářské poradně.


flora olomoucNa své si na veletrhu Letní Flora Olomouc přijdou také zahrádkáři, zahradníci a kutilové, na něž čeká bohatá nabídka ZAHRADNICKÝCH TRHŮ s prodejem květin, rostlinného materiálu, zahradnickými pomůckami a hobby potřebami. Pro zájemce budou zdarma otevřeny sbírkové skleníky  výstaviště s exotickými zajímavostmi z celého světa, botanická zahrada a rozárium v Bezručových  sadech s více než 500 odrůdami růží a také botanická zahrada olomoucké Univerzity Palackého. Letní Flora Olomouc připravila také bohatý doprovodný pro děti i dospělé.

Brány výstavy Letní Flora Olomouc budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin. Plné vstupné je 100 Kč, zlevněné (pro důchodce a studenty) – 80 Kč, děti od 6 do 15 let – 40 Kč, rodinné vstupné (dva dospělí  + 1 až 4 děti) - 210 Kč. Zdarma je vstup na výstavu pro děti do 10 let v doprovodu rodičů a návštěvníky s průkazem ZTP a ZTP – P.


Letní Flora Olomouc se uskuteční ve dnech
18. – 21. srpna !


Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Tam bych chtěla Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Hned bych jelaSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Je to moc pěkná výstava. Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles