Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 22.03. 2018
Dnes má svátek Leona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše v Zázračné planetě

3. 06. 2011 | Televizní tipy

Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše v Zázračné planetě na ČT2


Sklípkan, velemlok, ptakopysk, ligr anebo jedovatá ropucha, ďábel medvědovitý, kalmar peruánský či krtek hvězdonosý – čím více pronikáme do tajů jejich záhadné existence, tím více nás fascinují. Ohromující a rozmanitá je i vůle přírody po přežití. Dvojdílný nizozemský dokument v cyklu Zázračná planeta na Dvojce v pátek 3. a 10. června od osmi večer.

Zázračná planeta:
Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše (1/2)
ČT2 v pátek 3. 6. ve 20:05 hodin


Jsou velcí, chlupatí, ozbrojení zahnutými kusadly. Jsou jedovatí. A jsou často při chuti. Svou kořist usmrcují tak, že ji doslova rozpustí vnitřní orgány. Trpíte-li arachnofobií, seznamte se se svou noční můrou, se sklípkanem největším. Tito hrozivě vyhlížející predátoři žijí v tropických pralesích Jižní Ameriky od Venezuely po Brazílii. Amatérský přírodovědec zabývající se pavouky Martin Nicholas přijel do Francouzské Guyany studovat sklípkany v jejich přirozeném prostředí.

V prvním díle dokumentu Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše nás čekají ještě další neobyčejní živočichové. Například velemlok, ptakopysk nebo ligr. Přírodovědci představují druhy živočichů, kteří svým zjevem, chováním, životem nebo lidským přičiněním jsou více než zajímaví a obdivuhodní. Dnes nalezneme na Zemi památku na pravěké predátory, jako třeba Velemlok japonský. Třebaže ho nevidíte, cítíte odér po mátové chuti… Tato živoucí fosilie se buď přizpůsobí, nebo zahyne. Jedinečným samostatným živočišným rodem žijícím v Austrálii a Tasmánii je Ptakopysk podivný. Je kombinací tří živočišných druhů, má znaky ptáků, plazů i savců a je pozůstatkem dávné minulosti. Jeho schopnost okamžité proměny je neuvěřitelná. Ve vodě používá tlapy jako silná vesla a zadní končetiny suplují funkci kormidla, na souši se z podvodního plavidla stává výkonný bagr.

Přirozené prostředí zvířat ovlivňuje lidská činnost. Přežili staletí, přizpůsobili se neuvěřitelným překážkám, ale betonový jez může být nad jejich možnosti…

Zázračná planeta: Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše (2/2)

ČT2 v pátek 10. 6. ve 20:00 hodin


Vřískající ďábel. Tajemný predátor z hlubin. Smrtelně jedovatá ropucha. A jeden z nejrychlejších žroutů na světě.

Stěží uvěřit, že tak zvláštní tvorové obývají naši planetu. Jsou natolik jedineční, že často tvoří samostatný živočišný rod. Čím více pronikáme do tajů jejich záhadné existence, tím více nás fascinují.


Zdroj: Česká televize

Mirka Bali
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše v Zázračné planetě:

Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše v Zázračné planetě
Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše v Zázračné planetě
Neuvěřitelní tvorové zvířecí říše v Zázračné planetě
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Koleda