Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Perličky ze zákulisí filmu Sylvestra Stalloneho Expendables: Postradatelní

5. 08. 2010 | Novinky

Splněný sen Sylvestra Stalloneho – akční thriller  Expendables: Postradatelní – se stal už před svou premiérou kultovním projektem, o jehož přípravě, natáčení a plánovaném obsazení se vyprávějí skoro legendy. Dnes už nikdo přesně nerozliší, co je skutečná pravda, a co jsou fabulace novinářů a fanoušků.


Co možná ještě nevíte o filmu Postradatelní:


• Přípravy na realizaci filmu trvaly čtyři roky. Sly Stallone je (nejen) v oblasti akčního filmu ctitel tradic. Svůj scénář psal ručně a přepracoval ho 100krát. Jako model mu sloužily staré akční filmy Tucet špinavců a Žoldáci, kde bylo všechno „doopravdy“, bez použití trikových záběrů. Stallone je znám tím, že nemá rád počítačem upravené záběry, a i při natáčení svého filmu trval na tom, aby vše bylo reálné.


film• Pro svůj film se rozhodl získat elitu akčního filmu a další osobnosti. Z těch, kdo se ve filmu neobjeví, byli zvažováni např. Jean-Claude Van Damme, Wesley Snipes, Scott Atkinson, Kurt Russell, Steven Sezval a Jackie Chan. Někteří odmítli, jiní byli postupně z výběru vyloučeni.


• Největším „bojem“ Stalloneho bylo přemluvit Arnolda Schwarzeneggera, aby si ve filmu zahrál alespoň malé cameo. Zpráva o jeho účasti byla několikrát potvrzena a zase vyvrácena. Nakonec se ve filmu opravdu objeví.

• Mickey Rourke se ve snímku rozhodl hrát nikoli kvůli honoráři, ale z kamarádství. Stallone mu totiž pomohl v době, kdy se od něj všichni odvrátili. V roce 2000, kdy Rourkova pověst byla na nule (pokus o sebevraždu, nespolehlivost, alkohol), mu dohodil roli ve filmu Sejměte Cartera.


• Brazilská herečka Giselle Itié byla do hlavní ženské role dcery diktátora vybrána v celosvětovém konkurzu. Nikdy předtím nehrála v akčním filmu, ale měla za sebou dlouhodobý trénink v boxu a jiu-jitsu.


• Natáčelo se především v brazilských lokacích za velmi tvrdých podmínek. Teploty dosahovaly často přes 40°C, vlhkost byla stoprocentní a natáčení bylo ohrožováno monzuny.


• V USA se natáčelo ve starých katakombách z počátku 19. století Fort McComb, které používala nejprve armáda konfederace v Občanské válce a později je převzala i armáda Unie. Natáčení se oproti plánu o tři dny zdrželo – to proto, že se strhl obrovský liják, který katakomby zaplavil.


• Kvůli autentickému zachycení jednotlivých bojových situací se natáčelo na pět kamer.


• Při natáčení byl samotný Stallone několikrát zraněn. Nejhorší byla zlomenina krční páteře, k níž přišel při souboji se Stevnem Austinem. Stallone v rozhovoru poukazoval na to, že byl v ohrožení života a musel být okamžitě operován. Do šíjové části krku mu byla implantována kovová destička. Doložil to i rentgenovým snímkem, který ovšem někteří skeptici považují za kouzlo Photoshopu.


• Extrémně kruté scény neprošly při distribuci cenzorským sítem British Board of Film Classification, takže některé scény byly vystřiženy a film byl v Anglii povolen pro publikum 18+. V USA a také u nás bude uveden v původní verzi.


Zdroj: Hollywood Classic Entertainment


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Perličky ze zákulisí filmu Sylvestra Stalloneho Expendables: Postradatelní:

Perličky ze zákulisí filmu Sylvestra Stalloneho Expendables: Postradatelní
Perličky ze zákulisí filmu Sylvestra Stalloneho Expendables: Postradatelní
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Patří k mým oblíbeným hercům, ale tu operaci krční páteře nepřeji nikomu.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Hromada zlaťáků