Léto - čas jahodLéto - čas jahod Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Čas malinČas malin Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 17.08. 2018
Dnes má svátek Petra
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Škoda nevařit – Kuchařka plná hudby

7. 05. 2012 | Knižní tipy
Název knihy: Škoda nevařit – Kuchařka plná hudby
Autor: Martin Škoda
Vydal: Smart Press
Formát 172 x 240 mm
Počet stran 224
Vazba: pevná bez desek, v gumovém přebalu
Provedení: barevné fotografie jídel
Cena 399 Kč
Vyšlo v dubnu 2012

Kniha sedmnáctiletého Martina Škody, českého Jamieho Olivera, je plná skvělých receptů, fotografií, rad a tipů, k nimž se autor postupem času vlastními zkušenostmi dopracoval, a také hudby.

Mladý autor napsal kuchařku pro své vrstevníky s ohledem na jejich potřeby, možnosti i přání. Ale vlastně nejen pro ně! Knížka jistě zaujme všechny milovníky kvalitního a nápaditého jídla. Podle kuchařky zvládne připravit jídlo naprostý začátečník, ti pokročilí naopak ocení Martinovy nápady a gurmánské inovace. Kuchařka je rozdělena na kapitoly podle příležitostí, při kterých mladí chtějí nebo potřebují vařit (například při snaze okouzlit toho druhého, připravují si jídlo na cestu, nemají zrovna po ruce tunu ingrediencí, pokud touží vylepšit zaběhlou českou klasiku nebo si chtějí připravit jídlo známé z fast foodů, ale jinak!).

Škoda nevařitKaždý recept je navíc doplněn songem, který může doladit atmosféru při vaření i po něm. S Martinem máte navíc možnost vycestovat do světa, kam se vydal nejen za zábavou, ale také za tamní gastronomií. Kuchařka Martina Škody je jedinečná nejen svým obsahem, ale také designem – o originální layout a vazbu, kterou se nepyšní žádná jiná česká kuchařka, se zasloužili mladí umělci, kteří na svém kontě již mají ocenění za nejkrásnější knihu roku 2010. Obrazy receptů fotil a aranžoval přímo autor, o portrétní fotografie se postarala Johana Pošová, dvorní fotografka časopisů o jídle.

Škoda nevařit  - výčet kapitol

Jídla na cesty, Viva España, Za velkou louží, Významné chvíle s vaším jídlem, Z mála hodně, Jde to i jinak, Na stres a kocovinu, Made in Czech, Party na grilu, Rychlovky, London Calling, vyhrazeno pro dva, Základ vašeho úspěchu


Martin Škoda - co o něm vímeŠkoda nevařit

Martin Škoda je sedmnáctiletý kluk, který zbožňuje dobré jídlo. Vařečky se poprvé chopil ve svých devíti letech, když v televizi zhlédl pořad Jamieho Olivera, a ten se rázem stal jeho múzou. Po pár letech vaření pro radost, během nichž se účastnil nejrůznějších kurzů, aby mohl připravovat pokrmy nejen pro sebe, ale i pro své přátele, po dobrodružných cestách za jídlem i mnoha peripetiích s českou gastronomií, se rozhodl napsat kuchařku pro mladé, která je bude bavit. Martin není vyučený kuchař a ani žádný profík, prostě jen zastává názor – je škoda nevařit, když stejně musíme jíst a navíc když naše strava může být tak pestrá a vynikající! Autor za svůj kuchařský um získal ocenění „Kuchař měsíce“ časopisu Chef Gurmán už když mu bylo 14 let!, deník MF Dnes o něm informoval širokou veřejnost, když mu bylo pouhých patnáct let, jeho blog o vaření www.martinskoda.com doporučuje na tom svém i slavný Jamie Oliver. Martin Škoda studuje česko-španělské gymnázium v Českých Budějovicích, hraje ve školním divadle, rád fotí a cestuje. Žije s rodiči v Soběslavi, má dva bratry.

Rozhovor s Martinem Škodou,

autorem kuchařky Škoda nevařit

Pamatuješ si na první jídlo, které jsi uvařil? Co to bylo a kolik ti bylo let?
Začal jsem vařit, když mi bylo devět let. Jaký to byl den, ale nevím, asi jsem nečekal, že se mě na toto datum teď budou všichni ptát. No a první jídlo, které jsem uvařil? Dort z pudingu s lentilkami. Dokonce jsem si ho i vyfotil! Je to tedy spíš můj první zdokumentovaný výtvor.

Škoda nevařitCo by sis přál, aby se touto knihou změnilo?
Mým jediným přáním je, aby mladé lidi začalo vaření víc bavit, aby si čas strávený v kuchyni užili, ale stále přitom měli na paměti, že když nebudou vařit každý den, svět se nezboří. Chci jim gastronomii představit trochu jinou formou, a když to bude právě moje kuchařka, která jim chuť k vaření trochu dodá, a zkusí si podle ní i něco připravit, bude to super!

Hodně jsi cestoval. Na jaký zážitek spojený s gastronomií nezapomeneš?

Zážitků spojených s jídlem mám spoustu, třeba si vzpomínám na den, kdy jsem v Kanadě pomáhal v jedné italské restauraci. Připravovali jsme 8chodové menu asi pro 800 hostů. Nejen že to bylo neuvěřitelné množství práce – hlavní chody jsme servírovali asi půl hodiny, ale také neuvěřitelné množství jídla. Jen příprava talířů s ovocem mi zabrala dobré 3 hodiny. Ono oloupat a nakrájet 50 ananasů, nějakých 150 pomerančů nebo třeba 500 jahod dá opravdu dost zabrat. Samozřejmě že jsem během celého dne taky ochutnával. A právě to se mi trochu vymstilo, jelikož onoho večera, když jsem v práci skončil, jsem si myslel, že je to můj konec. Tak „nažraně“ jsem se nikdy necítil, nemohl jsem se hýbat, skoro ani chodit. To byl fakt extrém, od té doby se s množstvím jídla dost hlídám. Moc rád také vzpomínám třeba na návštěvy kuchyní v restauracích Jamieho Olivera v Londýně. Ono to cestování je celkově docela dobrodružství a zážitků je spousta, akorát je trochu problém, když například jedete z Kanady do USA bez amerického víza, zpáteční cesta je pak docela adrenalin.


Více informací o této knize Škoda nevařit – Kuchařka plná hudby se dozvíte také na stránkách www.smartpress.cz .

ZUZI
Chytrá Žena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Škoda nevařit – Kuchařka plná hudby:

Škoda nevařit – Kuchařka plná hudby
Škoda nevařit – Kuchařka plná hudby
Škoda nevařit – Kuchařka plná hudby
Škoda nevařit – Kuchařka plná hudby
Škoda nevařit – Kuchařka plná hudby
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
taky už nekupuju kuchařky.Na internetu je to jednodušší hledat nápady.Ale je to šikovný kluk,budoucnost má opravdu slibnou.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
už nekupuju, ale tenhle kluk má podle všeho před sebou slibnou budoucnost. A hlavně dělá něco, co ho opravdu baví Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles