Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 26.04. 2024
Dnes má svátek Oto
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 8. týden

19. 02. 2018 | Televizní tipy
Vyberte si dojemný příběh z říše zvířat, odhalte historickou pravdu, přežijte v divočině, seznamte se se superschopnostmi nebo odkryjte dávné poklady. Poznávání na Prima ZOOM je pořádná zábava.

Na jaké unikátní dokumenty se můžete
na Prima Zoom  těšit v 8. týdnu?


20. 2. 22.00 – Vydří příběh

Když byla Naia ještě mládě a žila ve volné přírodě, utrpěla vážné zranění páteře. V záchranném středisku pro malá divoká zvířata se zjistilo, že Naia ztratila schopnost používat zadní nohy a ocas. Jediné, co jí mohlo pomoct, byla hydroterapie. K pořádné rehabilitaci potřebovala správnou parťačku. Tou se stala mnohonásobná olympijská vítězka, plavkyně Kirsty Coventry ze Zimbabwe! Pokrok byl viditelný už po dvou měsících. Naia mohla znovu hýbat jednou zádní nohou a částečně i ocasem. Její motorické schopnosti se dramaticky zlepšily. V Kirsty našla neuvěřitelně schopnou pomocnici. Díky důsledné osmnáctiměsíční hydroterapii získala Naia sílu a schopnosti sama lovit ryby. Dá se očekávat, že se brzy vrátí zpátky do volné přírody. Podívejte se na její neuvěřitelný příběh o tom, jak se jedna statečná vydra nenechala zlomit ani navzdory krutému osudu.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 8. týden21. 2. 20.00 – Superpavouk

Říká se o nich, že jsou zlí, jedovatí, oškliví a zrádní. Ať už kvůli tomu, jak vypadají nebo co dělají, pavouci mají vyloženě špatnou pověst. O jejich přirozeném chování víme jenom málo a většinou se jich bojíme. A přesto má obyčejný pavouk mnoho zvláštních schopností, které vyvolávají nekonečný úžas. Věděli jste, že pavouci umí létat? A že někteří vyskočí více než čtyřicetkrát výš, než jsou velcí? Nebo že plivou? Tančí? Nebo že některé druhy dokonce žijí pod vodou? A věděli jste také, že pavoučí vlákno je tak silné, že se mu žádný člověkem vyrobený materiál zatím nevyrovná? Na jediném metru čtverečním můžete narazit až na 200 zástupců tohoto osminohého hmyzu. Protože existuje více než 40 tisíc druhů pavouků, vědci z celého světa mají co zkoumat a studovat. Na pavouky narazíme všude, od vrcholků nejvyšších hor až po nejvzdálenější ostrůvky. Přizpůsobují se svému prostředí, mění se, rozmnožují a jsou nepostradatelnou součástí přirozené ekologické rovnováhy. Snímek Superpavouk nás zavede do nitra pavoučího světa, který zůstává tajuplný, i když se s jeho obyvateli setkáváme prakticky každý den. Je to svět, který můžete najít v jakékoli šatní skříni, na balkóně nebo na zahradě.

22. 2. 21.00 – Gallipoli z ptačí perspektivy

Bitva o Gallipoli se stala jedním z klíčových střetů první světové války. Dramatické vylodění je od té doby opředeno nejrůznějšími mýty. Mnoho lidí věří, že Australané se vylodili za úsvitu, na špatné pláži, s takřka žádnými znalostmi o turecké obraně a že jim veleli neschopní britští důstojníci. Ve skutečnosti to není vůbec pravda. Vylodění probíhalo zcela v australské režii. Předtím, než 20 tisíc vojáků vykročilo na těžce opevněné, strmé pobřeží, došlo k pečlivému leteckému průzkumu. Dokonce byly použity tehdy úplně nové technologie a inovativní strategie. Díky jedné letadlové lodi, pozorovacímu balonu a letce dvouplošníků se podařilo shromáždit detailní informace o rozmístění tureckých obránců a vymyslet takový plán vylodění, který zamezil těžkým ztrátám. Od tohoto klíčového okamžiku už uběhlo více než 100 let. Ani několika stovkám napsaných knih a natočených filmů i dokumentů se přesto nepodařilo vystihnout význam toho, čeho se podařilo dosáhnout společné australské a novozélandské armádě. Až dosud. Sledujte bitvu o Gallipoli z ptačí perspektivy.

22. 2. 22.00 – Divoké kmeny Etiopie


Divoké kmeny Etiopie zachycují českou expedici na jihu exotické africké země. Cílem výpravy jsou národní parky na dolním toku řeky Omo na hranicích s Keňou. Cesta vede podél hlavního tektonického zlomu okolo řady jezer bohatých na faunu i flóru. Po zastávce ve vesnici Dorze a na krokodýlím trhu na jezeře Chamo pokračuje směrem do tradičních teritorií kočovných kmenů. Českým dobrodruhům se podařilo zachytit úžasnou pestrost i dnes již zřídka viděný životní styl místních kočovníků, ale i nezaměnitelně barvitou atmosféru výročních trhů a oslav etiopských kmenů Mursí, Ari, Dasanech, Hamar a mnohých dalších.

23. 2. 20.00 – V říši běluh


Ponořte se do světa ledu a ledově chladných vod a odhalte málo známého, přesto ikonického mořského savce. Běluha severní je fascinující bílá velryba z arktických a subarktických vod. Její populace se znovu zmenšuje, zvlášť v oblasti řeky Svatého Vavřince. Je to kvůli úbytku mořského ledu? Nárůstu námořní přepravy? Hluku? Znečištění? Genetickým změnám? Připojte se ke světově uznávaným vědcům na výpravě, která zkoumá populaci běluh, jež právě teď bojuje o přežití. Během čtyř ročních období budeme společně s nimi sledovat tento výjimečný druh v jeho přirozeném prostředí, abychom lépe porozuměli jeho existenci i tomu, proč je v ohrožení.

24. 2. 22.00 – Poklady starověkého Říma (Vzestup umění)


Historik umění Alastair Sooke představuje poklady starověkého Říma v jejich skutečné podobě a nabízí možnost nahlédnout do zákulisí antického světa i prozkoumat důležité základy západního uměleckého stylu. Tento seriál prozrazuje, jak se během éry republiky Římané přerodili z pouhých zlodějů nejprve na zručné plagiátory a později dokonce začali sami razit úplně nový, revoluční umělecký styl. Kromě toho se Alastair vydává po stopách nebezpečně šílených a ďábelských římských císařů a zjišťuje, že jejich umělecký vkus šel ruku v ruce s posedlostí násilím a sexem. Sledujte napínavou podívanou, která vás vtáhne do dějin, odhalí, že Římská říše vyrostla nejen na válečných taženích a ukáže některé z jejích největších tajných pokladů.

25. 2. 20.00 – Bear Grylls: Muž vs. divočina II (Sahara – 1. část)


Seskočil do jámy plné zmijí v Panamě. Dostal se z trhliny v jednom z největších ledovců na světě v jižní Patagonii. Překonal dokonce i vyloženě extrémní podmínky na zamrzlé Sibiři. A vše z toho pro něj byla obyčejná fuška všedního dne. Tak neohrožený je dobrodruh, bývalý člen britských speciálních jednotek, Bear Grylls. V pokračování napínavého seriálu se s námi znovu podělí o geniální a někdy dokonce šokující rady, tipy a triky pro přežití v nejtěžších podmínkách uprostřed nespoutané divočiny. V nových epizodách seskočí padákem na Saharu a názorně ukáže, jak pití moči a konzumace obávané jedovaté solifugy zabrání úžehu. Na solných pánvích si musí poradit s fata morgánou. Pak vyrazí do husté jihoamerické džungle, kde se setkává s původními indiány z kmene Emberra, kteří se s ním poradí o některé ze svých vlastních legendárních technik přežití. Ve vysokých nadmořských výškách pohoří Andy přespí za mrazu pod kamenem, stáhne si z kůže zajíce, vyšplhá na třicetimetrovou skálu a stopuje pumu, aby našel její čerstvou kořist. Ale ani to nic není proti dílu, ve kterém si „pochutnává“ na tekutině z velbloudího žaludku, sloním trusu, živých žábách, osmicentimetrových broucích nebo syrových kozích varlatech.

Unikátní dokumenty, vysílané v 8. týdnu,
uvidíte každý den od 20:00 – 24:00 hodin na Prima Zoom!


Zdroj, foto: Prima ZOOM

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !