Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.10. 2018
Dnes má svátek Nina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Tipy a cviky pro dlouhou cestu autobusem, vlakem či letadlem

8. 04. 2011 | Praktické rady

Čeká vás dlouhá cesta autobusem, vlakem či letadlem? Jezdíte často na služební cesty? Pak se možná už dopředu smiřujete s únavou, vyčerpaností a bolestí zad, která k dlouhodobému cestování patří. Takový stav není jistě dobrým startem ani pro úspěšné pracovní jednání ani pro začátek vysněné dovolené.


Často bývá jedinou záchranou lék proti bolesti, ale to není ideální. Proto Vám přinášíme několik tipů, jak se vyhnout bolestem a únavě při cestování, aniž byste si museli pomáhat léky.


cvičeníPáteř je funkční celek, který chrání míchu, umožňuje vzpřímené držení těla a je podmínkou pro pohyb. Při dlouhodobém sezení dochází k utlačení meziobratlových plotének, k bolestem v bederní krajině či krční páteři, otékání nohou, rukou a celkové únavě.


Proto udělejte všechno proto, abyste se vyhnuli dlouhodobému sezení. Meziobratlové ploténky se při něm vyklenují a tlačí na okolní nervové a cévní struktury. Tělo se dostává do špatného postavení, to způsobuje bolesti krční a bederní páteře. Bolesti mohou vystřelovat i do dolních končetin. Snižuje se citlivost, hybnost a nohy mohou začít natékat.


Dovolí-li vám cestovní prostor alespoň drobný pohyb, pak tuto možnost využijte. Jednoduché cviky, které je možné cvičit i v dopravním prostředku, jsou zaměřeny hlavně na zlepšení svalové rovnováhy těla, ovlivnění stability páteře a zlepšení cirkulace krve a její okysličení. Cviky je důležité provádět pomalu, plynule a několikrát během cesty.


TIPY A CVIKY


1. Před dlouhou cestou dopravními prostředky si udělejte půlhodinovou procházku.


2. Seďte co nejméně, nikdy dlouhodobě. Nohy by měly být volně natažené, hlava by měla mít dostatečnou opěru, aby nedocházelo k namáhání krční páteře.


správné-sezení3. Uzpůsobte své sedadlo, které vám zajistí správný sed. Páteř se anatomicky přizpůsobí. Páteř by měla být po celou dobu cestování v rovné poloze, nikoliv ve skrčeném, pokrouceném či zhrouceném postavení.


4. Při dlouhodobých cestách využívejte tzv. odlehčeného sedu, pomozte si použitím bederní opěrky (polštářku), over ballu. Nohy položte na stupátko.


5. Vyhněte se častému zlozvyku, hovění si s nohama na sedadle, páteř se tak dostane do špatného postavení. 


6. Během cesty si několikrát zakružte předloktím ruky a v kotníku nohy, vystřídejte obě ruce i obě nohy, protřepte je.


7. Rukama plynule střídavě provádějte stisk a uvolnění s krátkou výdrží do pěsti.


8. Ve vzpřímeném sedu složte ruce v týl a plynule se předklánějte ke kolenům a zpět.


9. Při dlouhodobých cestách zařazujte častěji přestávky. Pokud je to možné, postavte se během cesty několikrát na špičky a paty, prošlapujte nohy nebo se projděte.


10. Dodržujte pitný režim, dejte si lehkou svačinu. Během cesty se vyvarujte alkoholu a těžkého jídla. Bolestem, otokům či unaveným nohám můžete také ulehčit aplikací přírodních bylinných mastí a prostředků. Jestliže jste po cévním onemocnění (trombóza dolní končetiny), nezapomeňte na kompresivní punčochu či elastickou bandáž.


Zdroj: Herbamedicus.cz


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Tipy a cviky pro dlouhou cestu autobusem, vlakem či letadlem:

Tipy a cviky pro dlouhou cestu autobusem, vlakem či letadlem
Tipy a cviky pro dlouhou cestu autobusem, vlakem či letadlem
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
ještě cviky u počítače prosím .....Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Hromada zlaťáků