Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.01. 2018
Dnes má svátek Běla
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zatočte s plísněmi nohou. Navždy!

15. 08. 2011 | Nemoci
Letní měsíce pro nás často znamenají otlaky ze sandálů. Mnozí se však potýkají s podstatně závažnějšími problémy. Otevřenou obuví a chůzí naboso vystavujeme naše nohy riziku různých mykotických obtíží. Chytit plíseň je však stokrát jednodušší, než se jí zbavit. Ale do bazénu přece v obuvi chodit nebudeme. Kde tedy hledat řešení?

Výtrusy plísně a zlomky podhoubí se dostávají na příznivá místa a parazitují na lidských tkáních. Pokožka praská, objevují se bílé plošky, nohy se olupují a mohou vznikat trhliny nebo do krve rozpraskané paty. Přesně takové jsou důsledky plísňových onemocnění, která jsou nejfrekventovanější právě na nohou.

Zdravotní i společenský problém

Mykóza nehtů dolních končetin se projevuje bílými nebo nažloutlými skvrnami na okrajích nehtů, infekce se rozšiřuje na nehtové lůžko pod nehtovou ploténkou, poté dojde ke ztluštění nehtu, jeho lámání a drolení, někdy až k zhnědnutí a postupně zasahuje další nehty. Nejenže je tento problém často bolestivý, je navíc i estetický. Jestliže člověk trpí těmito obtížemi, jen stěží se obuje do letních sandálů. Mykóza spolu s bakteriemi, s nimiž žije v symbióze, navíc silně zapáchá, pokožka svědí, často i pálí. Někdy se může jednat o dočasnou nepříjemnost, častěji se však musí přistoupit k léčbě, která může trvat třeba rok i déle.

plíseň na nohouMykózu hledejte tam, kde byste ji ani nečekali

Možná si říkáte, že Vás se tento problém netýká, protože do bazénu ani na plovárnu nechodíte. Stačí však stoupnout ve zkušební kabince na koberec, na kterém stál člověk s plísňovým onemocněním nohou, a záhy se Vás tento problém týkat může. Stejně tak byste měli přemýšlet i při zkoušení obuvi. Proto byste zejména v letních měsících, kdy jsou nohy náchylnější k zapaření, což je ideální pro růst plísní, měli být ostražití a dbát na dostatečnou prevenci.

Nepodceňujte prevenci

Pokud se chystáte užívat si vodních radovánek, mějte na paměti nebezpečí, které na vás číhá na stále vlhkých dřevěných podlahách plováren, šaten nebo i saun. Raději v těchto prostorách nechoďte bosi a po návratu domů se pečlivě umyjte a důkladně osušte. Zásadně nepůjčujte nikomu svůj ručník a za prevenci se považuje i nošení prodyšného oblečení, které dobře saje pot a vzdušnou vlhkost. Raději si připlaťte za kvalitní bavlněné ponožky nebo za koženou obuv. Vhodné je navíc používat přípravky, díky kterým budete své nohy cíleně chránit. Mezi takové patří například produkty obsahující „chytrou houbu“ (Pythium olygandrum), která se chová jako predátor. Živí se totiž právě různými mykózami. Dokáže je najít i v málo dostupných místech jako třeba pod nehty. Preventivní zásyp můžete aplikovat i do obuvi. Předejdete tak nejen plísním, ale především pak i nepříjemnému zápachu.

chytrá houbaJak mykózy léčit?

Když už se potýkáte s některým mykotickým onemocněním nohou, je potřeba vybrat vhodný léčebný přípravek. Mezi možnosti léčby patří antimykotické léky ve formě pěn, roztoků, sprejů, krémů či tabletek. Zvolit si však můžete i k léčbě opět „chytrou houbu“. Je neskutečně rychlá, patogenní organismy začne likvidovat během desítek minut. Pokud se napadená houba brání a schovává, využívá „chytrá houba“ pohyblivé zoospóry, které jsou schopny plíseň vypátrat. Pro zmiňované potíže se využívají speciální přípravky obsahující specifické kmeny chytré houby, které nejlépe eliminují mykózy na nohou a pod nehty nohou, což dva čeští vědci letos patentovali.


Zdroj, foto 2: ChytráHouba.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !