Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Žena pouhý doplněk muže?

24. 09. 2010 | Vztahy

Žít jen pro lásku a pro svého partnera je rozhodnutí, které nás může naplnit, pro mnoho žen však končí zklamáním. Některé ženy se mylně domnívají, že mohou existovat a být šťastné jen prostřednictvím mužů, svých partnerů.

Je opravdu smutné, pokud si žena myslí, že přijde nějaký muž, který za ní dá její život do pořádku a vidí v něm zázračný lék, s jehož pomocí bude šťastná. Ženy mají tendenci učinit ze svého vztahu „střed vesmíru“, na kterém budují svojí identitu. Od mužů totiž nelze očekávat, že láska a vztah se stane jejich jediným cílem a hlavním smyslem života. V této souvislosti byste si měly uvědomit jednu starou pravdu, že muži mohou být součástí našeho života, ale neměli by se stát naším životem.

Je sice velmi lákavé přenést tíhu odpovědnosti za vlastní osud na muže, svého partnera, a některé ženy se tímto samy a dobrovolně vmanipulují do podřízeného, závislého postavení. Pro mnohé z nich je to velice pohodlné. Je tady někdo – jejich partner, kdo za ně řeší problémy, třeba i základní věci, jako je chod domácnosti, a ony se nemusí namáhat, nemusí chodit po úřadech nebo do bank. Když však pomineme již výše zmíněné postavení ženy, která se tímto způsobem stává nadměrně závislá na muži, hrozí tady jedno nebezpečí. Pro tyto ženy, které jakýmkoliv způsobem přijdou o svého partnera, je velice obtížné se o sebe postarat. Dělá jim potíže řešit základní problémy každodenního života a jsou z toho potom velice nešťastné. Musejí se učit žít samy za sebe a čím je žena starší, tím to bohužel hůře zvládá.

Velké nebezpečí číhá i na mladé, ještě nevyzrálé ženy, které se plně soustředí na vztah k muži, na založení rodiny a do této role se snaží uschovat svoje neúspěchy, nedostatek sebevědomí, strach z osamění.... Smutný omyl je, pokud si žena těhotenstvím chce "pojistit" svého partnera. Když se na své těhotenství bude dívat jen jako na výhodný prostředek k pozdvižení sebevědomí, případně jako na jisté vzrušení ve své nudné existenci, čeká jí velké zklamání. Nejtragičtější je, že daň za tento omyl bude platit i její dítě! Vězte tedy, že vše má svůj čas! Manželství by se nikdy nemělo stát posedlostí, zbraní proti samotě či komplexu méněcennosti, kamufláží ...

Je důležité si včas uvědomit, že stálý pocit štěstí a harmonie získáte jen pokud budete sama vyrovnaná, budete žít v souladu sama se sebou a budete se mít ráda. To vy sama jste zodpovědná za svojí sebeúctu, svůj růst, svoje štěstí a naplnění. Neočekávejte, že vám váš partner toto vše poskytne. Musíte žít tak, jako kdybyste byla samotná. Přímo se mi chce říct, že právě toto je možná nejtěžší úkol v životě každého z nás. Když se máme rády a jsme spokojeny s tím, jaké jsme, všechno nám v životě lépe vychází. Jako by se všude kolem nás děly malé zázraky. Je také věčnou pravdou, že pouze šťastný člověk dokáže učinit šťastné lidi kolem sebe. Prožijme svůj život tak, abychom se cítily co nejlépe a co nejšťastněji. Pokud si tohle nedokážeme uvědomit a řídit se tím, vždy za domnělé pocity štěstí budeme platit vysokou cenu. Je jen otázka, do jaké míry si svou "daň" dokážeme připustit.

                                                                                                                                                   Jarmila Mandžuková

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
ten titulok mi vobec nie sympatický
Obrázek uživatelky
profil
ano, přesne tak se ma žena citit ja až po rozvodě došla k tomu že si važím sama sebe a jsem ted štastna s partnerem i když spolu nežijeme ,jsem sobestačna ,spokojena a vim co v životě chci
Obrázek uživatelky
profil
to snáď nemyslí vážne
Obrázek uživatelky
profil
by opravdu měla být smostatná osobnost, podřizovat se za každou cenu muži, pouze aby nebyla sama, je hloupost. Buď si najde takového partnera, který si ji dokáže vážit, přijmout ji se všemi plusy i zápory, nebo je lepší zůstat sama, než dělat někomu celý život služku.
Obrázek uživatelky
profil
napsané pěkně ....
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles