Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ženy hubnou jinak než muži: potřebují rychlý výsledek

21. 05. 2014 | Diety

potřebují rychlý výsledek kvůli motivaci a postupně změnit životní styl


Ženy to mají v hubnutí těžší než muži, a to o celých 10 %, když oba vynaloží stejné úsilí.
Nemůžou se spoléhat na testosteron, který zástupcům silného pohlaví vše usnadňuje: díky němu rychleji spalují tuky, hubnou i regenerují. Ženy na to podle odborníků musí jít zcela jinak: dosáhnout rychlých výsledků kvůli motivaci a přitom se soustředit na změnu životního stylu.

Testosteron násobí růst svalů a ty potřebují k fungování energii, nejčastěji z tuků. Proto muži spalují více energie než ženy. Ženám navíc ani sport neredukuje váhu tolik jako mužům. Nezbývá tedy než hledat jiné řešení a tím je motivace a pak důmyslná a trvalá změna stravy, což není nic jednoduchého -  je totiž prokázáno, že ženy mají emocionální vztah k jídlu a hůře se jim mění návyky zažité s konzumací a přípravou pokrmů.

české ženyČešky nesnídají, obědvají nejčastěji velmi kalorická jídla, která ovšem zhltnou v průměru za 13 minut. Nejvíce pochutin si nechávají na „pohodový“ večer. Zhubnout touží 73 % z nich, 6 z 10 pak drží opakovaně dietu, s níž se zpravidla po jo-jo efektu dostanou na ještě vyšší váhu, a to jsou alarmující data.

České ženy si s sebou historicky nesou špatné stravovací návyky, jakými jsou nepravidelné a nezdravé stravování plné smaženého jídla a malý příjem tekutin. Dělají chyby v podobě konzumace slazených nápojů, knedlíků a mnoho dalších prohřešků, které zdědily po fyzicky mnohem aktivnějších rodičích a prarodičích. Ačkoliv se od nich postupně osvobozují, životní tempo a změny ve společnosti jsou rychlejší. Nestíhají se přizpůsobit, a tak se často dostanou na takovou váhu, že jim nezbývá než držet diety. Ty jsou někdy nezbytné, ale některé dokáží udělat více škody než užitku, protože si během nich ženy odvápní kosti, oslabí chrupavku, vypěstují šediny, zhorší zrak a především ztratí velké množství potřebných vitamínů, minerálů a živin,

Češky jsou závislé na cukrech

Nadměrný příjem moučných (sacharidových) potravin je slabinou většiny českých žen a někdy doslova závislostí. Jakmile je přestanou jíst, klesne glykemický index potravy, sníží se hladina hormonu inzulínu, který provokuje chuť na sladké a sníží se chuť na jídlo obecně.


V čem jsou ženy při hubnutí lepší než muži:

  • Jsou více emotivní, proto se dokážou silněji namotivovat
  • Umí lépe mapovat pocity z dosažených výsledků a využívat jich k větší aktivitě
  • Z nákupu potravin i přípravy jídel si dokáží vytvořit rituál
  • Rády zkouší nové věci
  • Je jim bližší si z hubnutí udělat hru

Zdroj, foto: Ketofit.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !