Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 29.11. 2021
Dnes má svátek Zina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Fraser Island aneb vždy ve střehu

2. 06. 2012 | Austrálie
Dalším naším australským zážitkem byl dvoudenní výlet na Fraser Island. Jedná se o světové dědictví UNESCO - 120 km dlouhý a 24 km široký ostrov, což je největší písečný ostrov na světě. Eliza Fraser a její manžel kapitán James Fraser byli trosečníky na ostrově v roce 1836.

Fraser Island - Ráno pro nás přijel průvodce Tony s autem (4x4) - bylo nás šest a průvodce. Švéd, Japonka, dva Australané a my dvě z Česka.

Po plážové dálnici "75 Mile Beach" jsme jezdili jako Fittipaldi - zdánlivě nekonečné pláže, modrá obloha nahoře, teplý písek dole, vlny - prostě přírodní ráj.

Sem tam zahlédneme na Fraser Island pár lidiček - většinou rybáře.
Dalšími atrakcemi jsou S.S Maheno - vrak z roku 1935, Pinnacle - útes, který má nádherné odstíny žluté, oranžové.

Fraser Island aneb vždy ve střehuFraser Island aneb vždy ve střehuVečer grilovačka a mezinárodní potlach. Kolem nás proběhne divoký pes
Dingo - je plachý, přilákala ho vůně grilovačky.

Druhý den jsme vyrazili k jezeru McKenzie - písek v jezeře je čistý křemen - dno bílé, voda modrá. Nádhera. Všechny nás to zlákalo ke koupačce.
Po nějaké době (voda byla dost studená) jsem vylezla z vody a šla k nejbližšímu keři, abych se za ním převlékla - nemám ráda mokré plavky na sobě.

Jen jsem se převlékla a šla se k vodě slunit, volá na mě náš průvodce Tony - Hana look... Otočila jsem se a krve by se ve mně nedořezal - z keře, kde jsem se pár vteřin předtím převlékala, vylezl cca  dvoumetrový varan a pomalým krokem se vydal napříč pláží. Jen jeho lítající rozeklaný jazyk nás varoval - nepřibližujte se ke mně. UF!!! Ani jsem neudělala fotku, jak jsem se třásla - tohle zvíře bylo se mnou v křoví.

Fraser Island: Poučení - nikdy nepodceňujte situaci. I když se cítíte jako v ráji - vždy ve střehu!

Autor:hanaj
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík a někde číhá úplně jiné nebezpečí
Obrázek uživatelky
profil
Někde varan, někde divočák...Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
ten zážitek ti ale nezávitím....asi bych toho varana nerozdýchala..Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles