Kdy se změní zimní čas na letní v roce 2023?Kdy se změní zimní čas na letní v roce 2023? Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 31.03. 2023
Dnes má svátek Kvido
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak se staví sen 27. 1. 2023

27. 01. 2023 | Televizní tipy
Paní Hanu přihlásila do pořadu švagrová. Už se nemohla dívat na to, jak se svými dcerami živoří. Paní Hana vychovala čtyři děti, dvě už jsou dospělé a mají svůj život, dvě dcery s ní ale stále bydlí. První tři děti měla s prvním manželem, se kterým má dobrý vztah, jen jim to přestalo klapat. Pak se zamilovala podruhé, a nebyla to šťastná volba.

Partner ji psychicky týral. Nakonec od něj s pomocí rodiny odešla. Vrátila se do domu po babičce, o který se sice vzorně stará, ale na větší úpravy sama nestačí. Přála by si pro své dcery dva samostatné pokoje, aby jim dopřála soukromí a šťastné dětství. Na dětská kouzla tu jsou designérky Renata a Veronika.

Jak se staví sen – 27. 1. 2023:


Jak se staví sen 27. 1. 2023Paní Hana pracuje jako kuchařka ve školní jídelně. Je matkou samoživitelkou, která vyjde s penězi jen tak tak. Přesto nemá žádnou půjčku, dluhy ani za sebou exekuci či osobní bankrot. Hana působí velice skromně, a hlavně by si přála to nejlepší pro své děti. Momentálně je bez partnera, ráda peče a vaří. Společně s dcerami žijí v domě, který zdědila po své babičce. V domě jsou udělané odpady, elektrika, dlažba. Na víc nenašetřily.

Dcery mají společný pokoj, což nedělá dobrotu, a paní Hana nemá finanční prostředky na vybudování dvou samostatných dětských pokojů. Nejdůležitější je asi pokoj pro starší dceru, která by v něm uvítala větší postel, vše ve světlých barvách a celkový design odpovídající mladé slečně. Pokoj pro mladší dceru by měl mít vše, co potřebuje – pracovní stůl, židli, lampičku, skříň nebo polici na školní potřeby.

Zbytek pokojíčku by měl být stále ještě v dětském duchu – má ráda panenky a princezny. Pokud by Hana měla chtít něco pro sebe, přála by si oddělit ložnici od obývací části dveřmi a má ráda bílou barvu. Dětské sny se mají plnit. Takže pokoje pro mladé slečny jsou jasná volba, ale stihnou za pět dní udělat naše designérky ještě nějakou radost jejich mamince?

A jak se na proměnu dívají designéři
Renata Pápai a Veronika Haroldová?


Hodnocení designérů: „Starý vesnický domek a viditelná snaha Hanky o jeho lehce romantizující vybavení nás jednoznačně navedly k venkovskému stylu. Mezi první ideje patřily dřevěná podlaha, bílý nábytek a bílé interiérové dveře, které jsme později doplnily stylovými tapetami v přírodních barvách. Původní prioritou proměny bylo řešení dvou samostatných dětských pokojíků. K nim jsme přirozeně přidaly vstupní chodbu, která bude po proměně důstojnou cestou od hlavního vchodu do obou pokojů. To se nám ale s ohledem na Hančinu těžkou životní situaci zdálo málo, a rozhodly jsme se proto udělat jí radost ještě kuchyní. A protože kuchyně přímo navazuje neuzavřeným otvorem na obývací pokoj, cítily jsme, že by bylo ideální zvládnout i jeho proměnu. Jenže to už se nám zdálo moc a měly jsme z extrémně velkého rozsahu proměny obavy, protože loni si podobný rozsah zcela výjimečně vyžádal jeden den úprav navíc.

Zásadním problémem se hned na začátku ukázalo to, že jeden z dětských pokojů je průchozí do druhého. Snažily jsme se tento hendikep vyřešit prioritně úpravou dispozice. Bohužel vytvoření chodby podél stěny s oknem do dvora by přednímu pokoji vzalo denní světlo a možnost přirozeného větrání a nové okno v protilehlé stěně nebylo možné probourat. Na druhé straně pokoje zase vybudování chodby překážely schody na půdu. Nakonec jsme se tedy po velkém váhání rozhodly tento hendikep zmírnit vhodným rozdělením pokojů mezi obě dcery s ohledem na jejich rozdílný věk a soukromí průchozímu pokoji zajistit zónováním v rámci interiéru. Při samotné realizaci stavby byla největším problémem rozhodně elektřina.

Oba řešené dětské pokoje jsou ve staré části domu, kde byly původní, velmi staré a zcela nevyhovující elektrické rozvody. Bylo třeba jejich kompletní předělání, včetně reorganizace hlavního rozvaděče. Díky velkému objemu sekání ve starých zdech, které se místy doslova sypaly, začala stavba postupně nabírat zpoždění, a dokonce jsme musely navyšovat množství závozu stavebního materiálu, a to hned několikrát. Velký rozsah, špatné zdivo a vysoká vlhkost vzduchu v týdnu, který kompletně propršel, vedly k problémům s vysycháním zaházených šliců, což výrazně zdramatizovalo náš závod s časem.

Pro všechny řešené interiéry jsme zvolily jednotný styl, který se v jemných nuancích prolíná celým domem. Tento způsob navrhování je vlastně i naším know-how, pomocí něhož rády a často řešíme všechny své interiéry. Základem je vinylová krytina, která na první pohled působí jako stará dřevěná prkenná podlaha. Její tmavě hnědou barvu prosvětluje bílé žilkování, které ji vizuálně propojuje s bílým nábytkem. Tomu jsme dopřály rámová dvířka s profilací inspirovanou kazetovými dveřmi. Tmavý odstín hnědé pak opakujeme také na psacích stolech a krycích deskách nábytku z masivního dřeva, které truhlář namořil do sytějšího odstínu ladícího s podlahou. Dům ve výsledku nese jednotný rukopis a styl, ve kterém pečlivě sladěné barvy, materiály a doplňky umocňují celkovou atmosféru a sílu zvoleného konceptu příjemně neformálního venkovského bydlení.“

Premiérový díl Jak se staví sen uvidíte v pátek 27. 1. 2023 ve 22.00 na Primě.


Zdroj, foto: Prima
Vendula Flassig Vrablová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Jak se staví sen 27. 1. 2023:

Jak se staví sen 27. 1. 2023
Jak se staví sen 27. 1. 2023
Jak se staví sen 27. 1. 2023
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !