Na podzim se v rámci katalánského národního dne koná festival La Diada, při jehož příležitosti se uctí památka obléhání Barcelony v roce 1714, slaví se mnoho svátků např. Den Kryštofa Kolumba 12. října. Barcelona je druhým největším městem po Madridu a je navštěvovanějším místem, než hlavní město.

V historickém centru je Picassovo muzeum se stálou expozicí, která mapuje především raná Picassova léta, dobu dětství a studií, kdy také žil přímo v Barceloně, jeho vývoj a mladé experimentování s avantgardními směry a několik maleb z modrého období.
Srdcem Barcelony je bulvár Las Ramblas, který je bezpochyby nejživějším místem města. Hlavní třída se táhne od nejdůležitějšího náměstí Placa Catalunya (náměstí s fontánami) až po barcelonský přístav s dominantním 68 metrů vysokým podstavcem se sochou Kryštofa Kolumba ukazujícího prstem směrem na Ameriku. Promenáda měří skoro 3 kilometry a přímo na ulici vystupuje schodiště ze dvou stanic podzemního metra trasy L3 s názvy Liceu a Drassanes.
Tady to žije v jakoukoli denní dobu. Ulice má fantastickou atmosféru a je vždy na co koukat. Na každém kroku potkáte různé pouliční umělce. Živé sochy v nejoriginálnějších kostýmech a pózách, klauny, růžového pantera i pouliční hudebníky, žongléry i hazardní hráče. Mezi tím vším obchůdky se suvenýry a stánky s množstvím klecí s hlučnými papoušky a staré tržiště Mercat Boqueria.

Od památek se přesuneme do malebného místa, odkud si každý odveze krásný suvenýr domů "El Desierto de las Palmas"
Poušť palem, jak zní v překladu název tohoto proslulého místa ležícího jen 7 km od Benicàssimu, nemá s pouští vůbec nic společného. V řeči karmelitánů slovo poušť znamená odlehlé místo vhodné k meditacím, a právě takové objevil tento řád i v horách nad Benicàssimem, mezi kopci Bartolo, Montornés a las Agulles de Santa Agueda. Zde na svazích porostlých trpasličími palmami a provoněných nejrůznějšími aromatickými bylinami byl v roce 1697 založen klášter, z něhož po silném zemětřesení zbyly jen ruiny. Mniši přesto toto místo neopustili a v roce 1788 se přestěhovali do nového kláštera, v jehož okolí si zároveň postavili i několik pousteven.
Z klášterních budov je veřejnosti přístupný kostel a v klášterním muzeu můžete obdivovat rozsáhlé sbírky vypovídající o historii řádu v těchto horách. Kromě liturgických předmětů větší či menší historické hodnoty určitě zaujmou i primitivní pomůcky používané při pálení dnes proslaveného karmelitánského likéru. Jeho základem je více než 100 aromatických bylin, které se zde vyskytují, a mniši ho zde začali vyrábět v roce 1896. Dnes své likéry i velmi ceněné karmelitánské muškátové víno vyrábějí v nových prostorách na okraji Benicàssimu. Prohlídka s ochutnávkou je zdarma a v místní prodejně si láhev některého z lahodných moků můžete hned zakoupit.
setury - čtenářka
ChytráŽena.cz
ChytráŽena.cz