Interview k nové knize Karel Gott: Má cesta za štěstímInterview k nové knize Karel Gott: Má cesta za štěstím Vodnář - roční horoskop na rok 2022Vodnář - roční horoskop na rok 2022 Jarní prázdniny 2022 - termínyJarní prázdniny 2022 - termíny Velký roční horoskop na rok 2022Velký roční horoskop na rok 2022
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 20.01. 2022
Dnes má svátek Ilona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Máte krepaté a polétavé vlasy? Jak získat opět zdravý look?

14. 01. 2022 | Péče o vlasy
Drobné poletující vlásky trčící do všech stran dokážou zkazit i krásný účes, stejně jako krepaté neposlušné háro, které ve vlhkém vzduchu připomíná neforemnou helmu. Jak vytvořit hladký styl a dodat vlasům zase zdravý a lesklý vzhled?

Ke krepatění vlasů dochází kvůli vyšší vlhkosti, kdy se voda uvnitř vlákna nahromadí. Tento problém vás proto může postihnout například i v zimním mlhavém či deštivém počasí. Problém znají především dámy s vlnitými a kudrnatými vlasy. Krepatění ovšem může být i výsledkem poškození anebo dehydratace vlasu.

Pozor na „drhnutí“!


Všechno začíná už u vysoušení mokrých vlasů. Když si s nimi půjdete lehnout, „nasají“ do sebe vlhkost a navíc se mohou polámat. Jak ovšem správně vlasy sušit? Po umytí nedrhněte hlavu ručníkem, protože mokré vlasy jsou křehké a nešetrné zacházení je může poškodit, takže jsou pak roztřepené a lámou se. Vhodné není ani zabalit mokré vlasy do „ručníkového turbanu“, jelikož zadržují vlhkost a jak již bylo řečeno, právě ta může krepatění zhoršit. Navíc tíhou namáháte kořínky vlasů. Pouze z nich tedy po vykoupání či sprchování jemným promačkáváním ručníkem odstraňte vodu a fénem potom vysušte. I při rozčesávání buďte opatrní a postupujte od konečků ke kořínkům.


Nenechte si zkazit účes polétavými vlasy!


Poletující vlasy jsou jednotlivá vlákna, která jsou v důsledku statické elektřiny odpuzována od hlavy, takže pak „nesedí“ hladce ve vlasech a jakýkoliv pracně vytvořený účes působí rozcuchaně. Tento stav se navíc zhoršuje, když jsou vlasy poškozené. V takovém případě je takzvaná kutikula drsná a tato drsnost zvyšuje tření pramenů a ztěžuje jejich rozčesávání, když se snažíte dosáhnout požadovaného účesu. Vyšší tření pramenů zvyšuje sílu potřebnou k rozčesání vlasů, což dále přispívá ke zvýšené statické elektřiny a poletování vlasů – takže jde vlastně o takový začarovaný kruh! Poškozené vlasy jsou také náchylnější k lámání. A zlomené vlasy budou kratší než většina ostatních vlasů a budou se vzdalovat od vytvořeného účesu, což se viditelně projeví právě jako poletování. Profesionální kadeřníci proti polétavým vlasům bojují tak, že používají při finální úpravě fén se stylingovým koncentrátorem a děravý kulatý kartáč se štětinami. Takto kratší vlasy, které by poletovaly, takto „zastrčí“ pod ty delší a schovají je.


Dopřejte své hřívě pravidelnou kúru!


O vlasy je třeba pečovat a zvláště po náročném létě zaslouží pravidelnou „údržbu“. Jestliže chcete bojovat proti krepatění, důležitá je jejich hydratace, zvlášť pokud jim chybí elasticita, na dotek šustí a postrádají lesk – to jsou znaky toho, že jsou vaše lokny vysušené. Zatímco zdravý vlas se dokáže i po lehkém protáhnutí vrátit do původního stavu, suchý praskne i po jemném natažení. Navíc je suchý vlas na dotek drsný a při promnutí mezi prsty vydává šustivý zvuk. Protože v suchých vlasech vznikají póry, které po dopadu odrážejí méně světla než vlas celistvý, jsou potom na pohled matné a postrádají lesk.


Zdroj, foto: Dyson

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !