Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje? Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 22.01. 2021
Dnes má svátek Slavomír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pětiminutová cvičení vás udrží ve formě

7. 01. 2021 | Fitness
U cvičení vždy platí, že něco je lepší než nic. Udržujte se ve formě díky rychlým pětiminutovým sestavám, kdykoliv nemáte v týdnu čas nebo možnost navštívit posilovnu.

Nový rok 2021 je už v plném běhu. Ačkoli si Vánoce tradičně spojujeme s klidem, mírem a rodinnou pohodou, předvánoční týdny bývají často hektické a plné shonu. Není tedy divu, že právě mezi svátky dochází k narušení pravidelné cvičební rutiny. Na postavě se navíc může projevit zvýšená konzumace sladkostí v podobě cukroví. Proto vám přinášíme několik rychlých a efektivních cvičení, která se vejdou i do nabitého novoročního programu a pomohou vám udržet se ve formě i v Novém roce.

Náročné dny jsou běžnou součástí života. Někdy je pro nás všechny téměř nemožné najít si na cvičení čas. Ale i s nabitým programem je možné zvládnout rychlé dávky cvičení v průběhu dne. Pokud vám dělá potíže dosáhnout na ideálních 30 minut cvičení denně, dejte si za cíl pětiminutové série, které vám pomohou dosáhnout kýžených výsledků.

Podívejte se, kdy během dne můžete zařadit krátká cvičení:


Ranní start: Vyskočte z postele, a ještě v pyžamu rozhýbejte tělo jemným pohybem. Cvičení nemusí být tak náročné jako například HIIT (vysoce intenzivní intervalový trénink), ale důležité je rozproudit krev a nastartovat v těle vylučování endorfinů nazývaných hormony štěstí. Začnete tak den svěží a s dobrou náladou.

Polední nálož: Cvičení před obědem zvýší srdeční frekvenci a prověří vaši fyzičku. Zařaďte posilovací cviky, které zpevní celé tělo. Pokud navíc přidáte na intenzitě, budete spalovat kalorie i několik minut po skončení, jak se tělo bude regenerovat.

Dolní část těla – kdykoliv během dne: Procvičování svalů hýždí a nohou je velmi účinné, protože pomáhá spalovat kalorie mnohem rychleji než cvičení zaměřená na menší skupiny svalů. Proto je skvělou volbou, pokud nemáte času nazbyt. Navíc ho můžete zařadit kdykoliv během dne, například při vaření nebo procházkách.

Horní část těla – kdykoliv během dne: Rychlá série zaměřená na horní část těla pomáhá k vypracování hrudi a rukou. Stejně jako posilování dolní části ji můžete zařadit kdykoliv, i při běžných denních činnostech.

Odpolední spánek dětí: Moment, kdy uložíte potomky k poobědovému odpočinku je ideální k procvičení středu těla. Po posilování břišních svalů se bezpochyby budete cítit skvěle.
Uvolnění stresu před spaním: Pociťujete po náročném dni nervozitu či podrážděnost? Zkuste se chvíli před spaním věnovat cvičení, které pomůže propojit vaši mysl, tělo a dech. Večerní protáhnutí vám pomůže pročistit myšlenky a přinést zklidnění. Bude se vám tak lépe usínat. Nespálíte sice mnoho kalorií, ale protažení svalů a uvolnění před spaním je velmi příjemné.


Krátká cvičení jsou skvělou volbou pro náročné dny. Pokud si přes den uděláte několik pětiminutových sérií, můžete snadno dosáhnout zdravé mety 30 minut cvičení denně. Ve dnech, kdy máte čas pouze na jedno nebo dvě cvičení se snažte zbytek kompenzovat přirozeným pohybem, například chůzí.

Domácí cvičení může být vysoce efektivní.  I v případě, že mu věnujete pouze pár minut se budete cítit mnohem lépe – každodenní cvičení posílí svaly i sebevědomí.

 
Zdroj, foto: Herbalife Nutrition

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !