Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 26.09. 2018
Dnes má svátek Andrea
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

10 rad, jak bojovat proti podzimní únavě

24. 09. 2015 | Péče o tělo
Kratší dny a zejména méně slunečního svitu ovlivňují negativně naši psychiku. Jsme v pokušení více jíst, někam si zalézt a propadnout nechuti cokoliv dělat. Zde je několik tipů, jak bojovat proti podzimní únavě i případným kilogramům navíc.

1.    Za své tělo jsme zodpovědní jen my sami!

Pokud se chcete hýbat a správně jíst, musíte si na to najít čas. Nikdo jiný než vy nemůže za vaše pohybové aktivity a současně ani za vás jídelníček. Číslo na váze a konfekční velikost jsou čistě výsledkem vašich aktivit!

2. I vy máte prostor v rodinném rozvrhu aktivit!

S nastavením rozvrhů kroužků a sportovních aktivit vašich dětí rozhodně nezapomeňte také na sebe. Do rodinného kalendáře napevno nasaďte i prostor na své vlastní cvičení. V září se otvírají všechny sportovní kurzy, najděte si aktivitu, která vás baví a ať se pak děje cokoliv, snažte se svůj tréninkový program dodržet.

3.    Optimalizujte!

Pokud má vaše holčička tanečky v tanečním studiu, zkuste si najít cvičení ve stejnou dobu ve vedlejším sále nebo vyrazte na procházku. Pokud vaše dítě chodí do školy či školky vedle parku či lesa, jeďte pro ně ve sportovním a třicet čtyřicet minut si dejte lehký běh či rychlou chůzi. Odpoledne přidejte do auta i dětská kola, není pro děti větší radosti než vidět maminku funět při běhu.

10 rad, jak bojovat proti podzimní únavě

4. Nemusí pršet, hlavně když kape!

Není třeba najít 5x v týdnu čas na plnohodnotnou návštěvu fitness centra. Myslete na dostatek pohybové aktivity každý den, stačí vyrazit každý den na třicetiminutovou procházku. Zaparkujte auto dál od práce nebo vystupte o stanici dřív z autobusu či tramvaje!

5. Babí léto láká ven!

Dokud je ještě pěkně, vyrazte na kola nebo ulovte nějakou „kešku“! Geocaching je skvělá aktivita pro celou rodinu. Kamkoliv jedete, najděte si vedle návštěvy příbuzných či hradu a zámku také kešky v okolí. Pro děti i dospělé je to nečekaně zajímavá aktivita a hýbete se všichni dohromady!

6. Příjemně i za podzimních dešťů!

Až nám nezbude nic jiného než být vevnitř, nastupují fitness a taneční centra. Ve většině z nich je velmi příjemné prostředí, čisto a útulno. Ať cvičíte jógu, posilujete, tančíte nebo máte rádi spinning, vaše fitness centrum se o Vás zcela jistě postará. Udržet se fit se vyplatí. V zimě na sjezdovce pak svoji kondici zcela jistě oceníte. Obzvlášť pokud Vás čeká oblíbená rodičovská aktivita učit děti lyžovat. I drobná tříletá holčička váží s lyžemi a helmou 15 kg a za celý den se pronese.

7. Udělejte novým náramkem krok proti podzimní únavě!

Pořiďte si krokoměr a měřte své pohybové aktivity. Na trhu je jich velké množství, vypadají výborně a hodí se ke každému outfitu. Tzv. wearables dnes uvidíte na vysokém manažerovi, paní učitelce i na ruce vaší kadeřnice. Deset tisíc kroků je základ, každý další je bonus. A věřte, že šest tisíc kroků v pět večer je tou největší motivací vyrazit ven a dohnat kroky, které vám chybí.

10 rad, jak bojovat proti podzimní únavě

8. Být „Fitfat“ je lepší než vyhublá nitka bez energie!

Dejte si tu práci a najděte tu správnou rovnováhu pro svoji fyzickou i psychickou kondici. Je lepší mít někde pár drobných špíčků, ale být v pohodě a s úsměvem zvládat všechny své aktivity, než se trápit dietami, nemít sílu a nebýt spokojený. Konec konců krása vychází z našeho vnitřku, nikoliv z černobílých parametrů retušovaných fotek v módních časopisech.

9. Obklopte se slunečními barvami.

Vymalujte si byt nebo kancelář, obnovte šatník veselými barvami a zahalte se do přírodních materiálů jako je hedvábí nebo len. Sepětí s přírodou vám udělá dobře. Okrová, oranžová, hráškově zelená, žlutá, červená – všechny tyto barvy rozsvítí prostor nejen okolo nás, ale především v našem nitru. A rozhodně nám zvýší životní elán.

10. Probuďte svou vnitřní sílu.

Abychom se v náročném podzimním období vyburcovali k požadovaným pracovním výkonům, je třeba probudit svou vnitřní sílu. Každý z nás má obrovský potenciál, jde jen o to si jej uvědomit a znovu ho objevit, rozvinout a využít. Dobré je položit si tyto otázky: „Jsem opravdu tam, kde jsem vždy chtěl/a být? Nemám náhodou „kouli u nohy“? A pokud ano: „Kdo nebo co je tou koulí?“ „Co udělám pro to, abych se cítil/a volný/á a nenechal/a se vláčet tam, kam nechci?“ Už samo odhodlání něco změnit vás bude motivovat.

Jak se na podzim vyvarovat syndromu vyhoření

Cítíte se unavení, vyčerpaní, přepracovaní? Nemůžete vypnout, usnout, trpíte poruchami koncentrace a stavy neklidu? To vše mohou být varovné signály syndromu vyhoření. Psychoterapeut Gunter Ifkovitz radí, jak tomuto stavu čelit:
80% stačí: Vytvořte si dostatek časových rezerv i pro stresové situace.
Delegujte: Koncentrujte se jen na strategické věci, které vás posouvají dopředu.
Potlačte míru stresu a tlaku: I důležitá práce může někdy počkat.
Zábava musí být: Humor je nejlepší strategie, jak se vypořádat se stresem.
Záchranná síť: Včas si vytvořte okruh přátel, kteří vás podpoří.
Buďte v pohybu: Pravidelně cvičte a relaxujte.

Zdroj, foto: Fisaf, Hotel Larimar

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku 10 rad, jak bojovat proti podzimní únavě:

10 rad, jak bojovat proti podzimní únavě
10 rad, jak bojovat proti podzimní únavě
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !