Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.09. 2018
Dnes má svátek Jaromír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

3 nejčastější hubnoucí omyly teenagerů a mladých lidí

13. 06. 2014 | Diety
V dnešní době se velká většina mladých lidí řídí mediálně šířenými názory a požadavky na ženskou i mužskou krásu a snaží se těmto požadavkům vyhovět. Dospívající mladé tělo má však odlišné požadavky na příjem vitaminů, minerálů a dalších potřebných živin než dospělý člověk.

Mladí lidé často volí různé metody, které jsou právě z těchto důvodů pro jejich tělo velmi nevhodné nebo i nebezpečné. Zaměříme se proto na některé z nich a navrhneme, jak hubnout zdravěji.

Omyl č. 1: Hazard s následkem onemocnění plic

Mladí lidé často začínají s cigaretami jen kvůli domnění, že kouření jim pomůže zhubnout. Přitom je vědecky prokázáno, že efekt na hubnutí mají cigarety pouze zpočátku. Po určité době si tělo zvykne na pravidelné dávky nikotinu, které až do té doby stimulovaly fungování metabolismu. Z mladých lidí se tak kvůli vidině štíhlé postavy mohou stát závislí kuřáci, kteří tělo v období vývoje ochuzují o potřebné minerály, vitaminy a narušují si své zdraví. Kuřáci, kteří se chtějí po čase své závislosti zbavit, navíc často nahrazují cigarety jídlem, takže opět tloustnou.

3 nejčastější hubnoucí omyly teenagerů a mladých lidíOmyl č. 2: Deset kilo za týden!  

Častou metodou hubnutí jsou dnes také velmi snadno dostupné preparáty, které slibují snadné a rychlé hubnutí obvykle až neuvěřitelného počtu kil za krátký čas. V kombinaci s vyváženou stravou a dostatečným pohybem mohou s hubnutím do určité míry pomoci. Existuje však několik rizik a vedlejších účinků. Hubnoucí preparáty, které svým uživatelům slibují zásadní snížení váhy bez nutnosti změnit stravovací návyky a životní styl, zatěžují játra, mohou zvyšovat krevní tlak a způsobovat poruchy metabolismu nebo i psychické problémy. Doporučuji spíše investovat do takových výrobků, které jsou podložené důvěryhodnými studiemi.

Omyl č. 3: Hrozba psychické nemoci

Další z mnoha omylů, kterých se mladí dopouštějí, je hladovění. Hladovka je pro mladé lidi sama o sobě velmi nevhodná kvůli probíhajícímu tělesnému vývoji, kdy tělo potřebuje stálý dostatek bílkovin, vápníku, železa a dalších látek nezbytných pro správné fungování organismu. Kromě toho mohou při hladovění nastat nepříjemné stavy únavy, nervozity a neustálý pocit zimy. Ve většině případů člověk zhubne především úbytkem svalové hmoty a vody a po skončení hladovky opět přibere, často i několik kilogramů nad původní váhu. Výsledkem takového hubnutí pak mohou být problémy se žaludkem, podrážděný organismus, návaly úzkosti a hněvu a hrozba rozvinutí mentální anorexie.

Tři tipy, jak si hubnutí usnadnit

Častými radami, jak zdravě hubnout, jsou především změny stravovacích návyků a zvýšení tělesné aktivity. Nicméně nesmíme zapomínat ani na psychickou pohodu a podporu okolí. Mladí lidé by se měli během hubnutí také zaměřit na doplňování prospěšných látek, které jim mohou při hubnutí pomoci.

První tip: Po stopách zelené

Jednou z látek, která nám může při hubnutí pomoci, je zelený čaj. Ten kromě zahnání žízně prospívá i našemu zdraví a dokonce pomáhá i při hubnutí. Mezi hlavní pozitiva zeleného čaje patří velké množství vitaminů a antioxidantů a díky své zásaditosti snižuje překyselení 3 nejčastější hubnoucí omyly teenagerů a mladých lidíorganismu. V hubnutí nás podporuje především díky obsahu látek, které pomáhají stabilizovat hladinu cukru v krvi a také urychlovat náš metabolismus. Zelený čaj snižuje také chuť k jídlu.

Druhý tip: Čekankou proti cholesterolu

Inulin je rozpustná vláknina, která se získává z kořenů čekanky a slouží například jako umělé sladidlo pro diabetiky. Inulin je doporučován při hubnutí především díky blahodárné funkci na trávicí systém. Zlepšuje zažívací mikroflóru a také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Inulin také pomáhá vstřebávat živiny, především vápník, který přispívá ke správnému vývoji kostí.

Třetí tip: Udržet hladinku (cukru)

Chrom patří mezi důležité stopové prvky v těle. Našemu organismu chrom prospívá především díky podpoře vstřebávání cukrů a udržování hladiny cukru v krvi v optimální míře. S hubnutím je spojený příznivý vliv chromu na metabolismus tuků a cukrů a také snižování chuti na sladké. V potravě přijímáme pouze malé množství chromu, proto je nutné, abychom jej získali z potravinových doplňků. Ideální hubnoucí doplněk je tedy takový, který bude kombinovat účinky zeleného čaje, inulinu a chromu. Přesto je vždy nutné upravit zároveň svůj životní styl a stravovací návyky.

Zdroj: Generica

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
nedržim a hotovoSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles