Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Jedeme na výlet
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 15.10. 2019
Dnes má svátek Tereza
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

7 her a 12 fint, které pomůžou zabavit děti při cestování

10. 07. 2019 | Praktické rady
Při čekání na letišti, dlouhých přejezdech anebo deštivých dnech je dobré mít v záloze cestovní hry, které dětem pomůžou ukrátit čas. Sestavili jsme seznam těch nejoblíbenějších a přidali k nim ještě vyzkoušené finty, jak děti rozptýlit, když jsou unavené nebo se začínají nudit.

Byla by škoda považovat čas strávený při cestování na rodinnou dovolenou za ztracený a brát přesuny dopravními prostředky jako nutné zlo. Lepší je dívat se na ně jako na příležitost, kdy můžeme být společně se svými dětmi, věnovat se jim, pobavit se s nimi a třeba je i něco nového naučit.
 

7 her, které by neměly v batohu chybět


1. Pexeso do kapsy
Evergreenem je pexeso, které můžeme hrát i s velmi malými dětmi. V tom případě hrajeme pexeso „naruby“ a popisujeme jenom obrázky. A děti musí najít dvojici. U malých dětí si vystačíme třeba jen s 8 dvojicemi.

děti2. Puzzle s rámečkem

Mezi oblíbené dětské hry patří puzzle, které ale musí svou náročností odpovídat věku dítěte, jinak je odradí. Osvědčenou fintou je postavit nejprve malým dětem „rámeček“. Pak se jim skládá mnohem radostněji.

3. Scrabble s časomírou
U hry se slovíčky se dá vydržet neuvěřitelně dlouho. Pokud ale máme málo času, domluvíme si limit, například, že každý z hráčů musí vymyšlené slovo vyložit do dvou minut.

4. Ubongo pro každý věk
Tahle napínavá dobrodružná hra baví celou rodinu a byla by škoda, kdyby se jí nemohli zúčastnit i ti nejmladší. Proto není nic snazšího než upravit si pravidla podle vlastních potřeb tak, aby ubongo mohly hrát najednou 10leté i 5leté děti.

5. Karty spojují generace

Kromě kvartet s rozmanitou tématikou přibalte i klasické karty na Kanastu nebo Žolíky. Podle zkušeností se děti nejsnáze naučí pravidla „Prší“. Mohou se pak zapojit do hry s dospělými, což je výhodné pro obě strany.  

6. Kostky jsou vrženy

Malé hrací kostky s číselnými nebo obrázkovými symboly jsou vděčnou zábavou pro malé i velké. Ostatně i naše prababičky je vozily v látkovém pytlíčku s sebou na výlety…

7. Dobble i pro jednoho

Moderní hra, kterou mají rády už nejmenší „školkové“ děti, protože je baví hledání stejného obrázku a soutěžení, kdo bude nejrychlejší. Dobble se nejlépe hraje ve dvou nebo ve třech, ale pokud potřebujete zabavit jen jedno dítě, přidejte časomíru. Někdy se to velmi hodí – třeba při čekání na jídlo v restauraci.

12 fint, jak děti zabavit a zpříjemnit jim výlet:

Audio pohádky – a nezapomeňte přibalit sluchátka, abyste ochránili ostatní cestující i samotného řidiče.
Magnetické hry a magnetické knížky – i při prudších pohybech v dopravním prostředku figurky apod. nepadají a drží na svém místě.
Sešity se samolepkami a stírací tabulky
Hlavolamy – jsou skvělou zábavou na cestách a procvičují trpělivost i jemnou motoriku
Hledání „červených aut“ nebo čísel v SPZ – procvičí postřeh
Hádání myšlenek – tradiční hra, kdy si jeden myslí nějakou osobu, zvíře nebo věc, ostatní se to snaží uhodnout, a odpovídat smí jen ANO nebo NE.
Odhadování času – dítě zavře oči, rodič řekne „Teď!“ a spustí stopky – dítě musí po předem stanoveném čase (minuta či dvě) říci „Stop!“
Schovávaná – dítě zavře oči a ostatní někam schovají sluneční brýle, jablko, plyšáka…
Odhadování místa – jedete-li po známé trase, dítě zavře oči a smí je otevřít až na předem stanoveném místě – třeba u cukrárny. Nebo má zavřené oči a vypráví, co si myslí, že právě míjíte…
Vyprávění s podmínkami – předem stanovíte několik slov, která se v textu musí objevit, ve vyprávění se střídáte po větách, nebo třeba po půl minutě.
Hra s písmeny – vyberte si jedno písmeno a předem si určete, co na dané písmenko musí každý hráč říct – buďte originální – jméno či příjmení rodinného příslušníka, věc, která je v konkrétním dopravním prostředku, jídlo, které nemám rád…

+ 1 super tip pro pěší výlet: Pařezy ozdobte lentilkami
Když je při delším pěším výletě dítě unavené a nechce jít dál, přemlouváním a vysvětlováním ničeho nedosáhnete. Paradoxně více pohybu zabere k rychlejšímu návratu.  Nám se osvědčilo například vyzvat děti ke hře na schovávanou – rodiče se otočí a dají dětem 2 minuty, aby se schovaly. Musí se ale schovávat někde kolem cesty, která vede k cíli. Pak je hledají. Nebo proložit chůzi házením šišek na cíl. Ovšem největší úspěch má schovávání lentilek na pařezy – tatínek jde kousek před výpravou a na pařezy schovává barevné bonbonky – tahle finta zabírá na zrychlení dětské chůze stoprocentně.

Zdroj, foto: Juklik.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Šperky