Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

7 tipů pro chytrý výběr last minute zájezdu

9. 07. 2011 | Praktické rady

Nic neplánovat, vybrat dovolenou na poslední chvíli a ušetřit. To je stále oblíbenější způsob pro strávení pohodových prázdnin. Poradíme vám, jak při výběru last minute zájezdu neudělat chybu a na nic nezapomenout.


Tip 1: Nečekejte nesplnitelné slevy


Nejčastější chybou při výběru last minute zájezdu jsou nesplnitelná očekávání. Zájemci o dovolenou na poslední chvíli očekávají drastické snížení cen. Přitom slevy se pohybují v rozmezí od 10 % do 50 % podle druhu zájezdu. Týdenní letecký zájezd lze v nabídce last minute sehnat již od 6 tisíc korun, ceny all inclusive zájezdů potom začínají na 8 tisících korunách. Nejvíce však lze ušetřit na dovolených z vyšší cenové kategorie v luxusnějších hotelích. Právě v takovém případě je možné zájezd pořídit o polovinu levněji, než uvádějí běžné katalogové ceny.


Tip 2: Porovnávejte nabídky


dovolenáKatalogy cestovních kanceláří nabízejí širokou paletu zájezdů na poslední chvíli. Orientace v nepřeberné nabídce může být složitá. Nejjednodušší cestou, jak vybrat dovolenou přesně podle vlastních představ, jsou portály internetových prodejců. Zde je možné pohodlně vybrat zájezd na základě nejrůznějších kritérií a zvolit tak last minute dovolenou na míru vašim požadavkům.


Samozřejmostí je možnost výběru podle termínu zájezdu, ceny a lokality. Zákazníci však stále častěji kladou důraz i na další parametry, jako je kvalita hotelu, typ stravy nebo možnosti prázdninového vyžití,“ sdělil marketingový ředitel společnosti nabízející zájezdy.  


Tip 3: Zkuste super last minute


Opravdoví dobrodruhové mají možnost vybírat z nabídky super last minute zájezdů a objednat dovolenou jen několik hodin před odletem. Zájezdy je možné pořídit na internetu nebo přímo na letišti. Je tedy důležité mít sbalený kufr a odvahu nevědět do poslední chvíle, na kterém místě strávím dovolenou. Odměnou je výrazně snížená cena.


Cestovatelé by měli mít vždy po ruce pas, protože občanský průkaz není mimo země evropské unie platným cestovním dokumentem. Lidem se tak výrazně snižuje možnost výběru destinací. Zároveň si dejte pozor na oblíbené termíny, jako jsou státní svátky nebo začátky prázdnin, kdy je o super last minute zájezdy zvýšený zájem. Pokud se v těchto dnech vydáte na letiště, může vás nemile překvapit nedostatek volných míst. Nabídku si proto raději předem ověřte.


Tip 4: Prověřte případné náklady


Nízká cena je samozřejmě jedním z nejdůležitějších rozhodovacích faktorů při výběru last minute zájezdu. V ceně dovolené však často mohou chybět položky, které považujete za zcela samozřejmé. Proto vždy prověřte, jaký typ stravy je v hodnotě zájezdu započten. Zjistěte, zda nebude nutné připlácet za klimatizaci, povlečení nebo výlety. Tyto neočekávané náklady mohou rozpočet zájezdu znatelně navýšit.


Tip 5: Nezapomeňte vyřídit dokumenty


Od objednání last minute zájezdu do odjezdu na dovolenou tradičně uplyne dovolenájen velmi krátká doba, zpravidla pouze pár dní nebo dokonce hodin. Lidé proto často zapomínají zajistit potřebné dokumenty. Před cestou myslete na sjednání cestovního pojištění nebo zajištění letenky. Nezapomeňte ani ověřit platnost pasu či občanského průkazu.


Tip 6: Prověřte si cestovní kancelář


Před samotným sjednáním zájezdu pečlivě prověřte cestovní kancelář, která zájezd nabízí. Především zjistěte, zda je cestovní kancelář pojištěna proti úpadku. Takový certifikát by měl obsahovat jméno pojišťovny a informaci o platnosti pojistky. Pokud doklad není důvěryhodný, raději kontaktujte přímo pojišťovnu, která vám informaci o platnosti bez problému potvrdí. Díky tomu zabráníte riziku propadnutí peněz. Zároveň se také vyhnete nedobrovolnému prodloužení dovolené a nepříjemným chvílím stráveným v zahraničním letovisku bez pomoci.


Tip 7: Nepodceňujte cestovní smlouvu


Nejdůležitějším dokumentem, který je často neprávem opomíjený, je cestovní smlouva. Proto ani při sjednávání zájezdu na poslední chvíli nezapomeňte dokument pečlivě prostudovat. Smlouva samozřejmě musí obsahovat jméno klienta a plný název cestovní kanceláře, dále pak místo zájezdu včetně názvu hotelu, druh dopravy a stravy, případně i služby delegáta.


Pokud v cestovní smlouvě chybí některé údaje, nebojte se požádat o jejich doplnění. V případě, že máte speciální požadavky, jako je výhled na moře nebo třeba zajištění vegetariánské stravy, nechte údaje do smlouvy doplnit,“.


Zdroj: Invia.cz


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Děkuji, jsou to dobré rady a v kombinaci s tímto článkem: http://www.zaparkujteuletiste.cz/last-minute-dovolene-aneb-luxus-za-nizke-ceny-rady-tipy to pěkně sedí Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
souhlasím..
Obrázek uživatelky
profil
S přítelem lítáme na dovolenou z Čech i Německa a vždy last minute, a ceny jsou oravdu znatelně nižšíSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
mám podobné zásady
Obrázek uživatelky
profil
Dobrá rada..Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Bankovky