Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 12.12. 2017
Dnes má svátek Simona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

8 tipů na výlety po Šumavě: pro rodiny i romantiky

23. 07. 2015 | Česká republika
Nejen populární český seriál Policie Modrava učinil ze Šumavy hit letošních dovolených.  Vybrali jsme ta nejlepší místa kolem Kašperských hor, kde se bude líbit rodinám, romantikům, aktivnějším i třeba gurmánům! Nejčastěji na Šumavu míří rodiny, a právě ty možná budou hledat tu pravou základnu, kde se budou cítit dobře. Pravidelné programy a výlety pro rodiny pořádají například v Kašperských Horách.

1. Kouzelný hrad Kašperk
Každý den tady pořádají zajímavé prohlídky hned několika okruhů, v 11:00 hodin se vždy koná speciální prohlídka pro děti, na které se stanou nejmenší na chvíli hradními dámami či rytíři. K hradu se můžete přiblížit autem, pak vám samotná cesta na hrad zabere cca 20 minut, či se sem můžete vydat pěšky přímo z Kašperek – pak počítejte určitě s poctivou hodinkou chůze.

2. Zlaté Kašperské Hory
Kašperské Hory mají bohatou zlatokopeckou minulost. V některých domech prý přebývali permoníci a jiná strašidla! To se dozvíte při prohlídce města s průvodcem, která se koná několikrát týdně. Skvěle vybavené informacemi je i centrum Národního parku Šumava v Kašperských Horách. Nejen děti se zde dozví v interaktivních instalacích mnoho zajímavých informací o parku, zvířatech i rostlinách. Celé léto rady probíhají také zajímavé animační programy.
 
10 tipů na výlety po Šumavě: pro rodiny, romantiky i gurmány3. Muzeum Šumavy a Motomuzeum
V Kašperských Horách jsou hned dvě muzea, ve kterých se můžete vrátit do minulosti a podívat se, jak se dříve žilo na Šumavě, nebo si prohlédnete krásné staré motorky.

4. Procházky s kočárky
V okolí města je několik zajímavých okruhů procházek, část z nich můžete absolvovat i s kočárkem. Zavedou vás ke Zlatému potoku do tajemného Amálina údolí, kde se dochovala řada zlatokopeckých štol, k pranýři a krásným výhledům na Šibeničním vrchu nebo ke kapli ukryté v lese. Patnáct minut jízdy autem z Kašperských Hor, směrem na Hartmanice a Železnou Rudu přijedete k typickému šumavskému stavení, Chatě Rovina. Odtud se můžete vydat – i s malými dětmi a terénnějším kočárkem – k tajuplné, v lese ukryté kapličce sv. Vintíře. Ze skály nad kapličkou je krásný výhled.

5. Výlety za zvířátky
U nedaleké osady Červená najdete unikátní výběh s americkými bizony. Na farmě Farim nebo na Horské Kvildě si můžete prohlédnout skotský náhorní skot Highland. Uvidíte, jak spokojeně žije v drsných horských podmínkách Šumavy. Malá telátka vypadají jako chundelatí pejsci. V Borové Ladě ve venkovních voliérách zase uvidíte zblízka skupinu sov žijících na Šumavě. Návštěvní trasa mezi jednotlivými voliérami je řešena pomocí dřevěné stezky s rozšířenými pozorovacími místy. A dětem se určitě bude líbit i vodění nebo projížďka na konících v Pohorsku, kde stojí bývalý lovecký zámeček Záluží, kde potkáte řadu dalších zvířátek.

10 tipů na výlety po Šumavě: pro rodiny, romantiky i gurmány6. Zříceniny i romantické hrady
Pokud chodíte rádi po hradech, určitě byste měli navštívit další dva krásné hrady v blízkosti Kašperských Hor (cca 20 minut autem), a to Rabí a Velhartice. Rabí je nejrozsáhlejší česká hradní zřícenina, jež se pyšní jedním z nejvyspělejších obranných systémů své doby v Evropě. Velhartice zase patří k těm nejromantičtějším hradům u nás. V létě na obou hradech probíhá řada kulturních akcí, koncertů a divadel.

7. Hurá na vodu!
Vchynicko-tetovský plavební kanál v minulosti sloužil pro plavení dřeva ze Šumavy. Vodní dílo o délce 13,6 km spojuje řečiště Vydry s říčkou Křemelná a začíná u obnoveného Hradlového mostu ve výšce 940 m nad mořem. Okolo kanálu vede pěkná cesta, můžete jet na kole i s malými dětmi. Elektrárna Čeňkova Pila (národní technická památka) je také částečně napájena vodou z kanálu a ve své téměř původní podobě je dodnes v provozu. Prohlídky jsou denně kromě pondělí. V létě doporučujeme i s dětmi splutí řeky Otavy v klidném úseku Sušice – Rabí. Auto můžete nechat na břehu Otavy v Sušici, kde vám připraví loď. Po doplutí k mostu pod hrad necháte loď na břehu, a buď využijete dopravu od půjčovny či můžete jet vláčkem ze Žichovic zpět do Sušice. Cena lodi včetně vybavení je okolo čtyřistapadesáti korun.

Vzhledem k nepříliš stálému počasí není na Šumavě mnoho přírodních či otevřených koupališť. Když je venku opravdu horko, vydejte se k řece Otavě s hezkou kamenitou plážičkou, na zbrusu nové letní koupaliště v Sušici nebo do tamního aquaparku s tobogánem, divokou řekou, nádhernou relaxační vířivkou, dětským brouzdalištěm a dalšími atrakcemi. Za návštěvu stojí také přírodní koupaliště Rohanov.

8. Svět z nadhledu

Kolem Kašperských Hor si můžete užít překrásné výhledy hned z několika rozhleden. Doporučujeme rozhledny na Sedle, na Javorníku či na Boubíně. Na vrcholové plošině Boubína v nadmořské výšce 1 360 metrů stojí dřevěná, nejvýše položená rozhledna v Česku a při dobré viditelnosti spatříte i téměř 200 km vzdálené Alpy!


Zdroj, foto: café Nebespan

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku 8 tipů na výlety po Šumavě: pro rodiny i romantiky:

8 tipů na výlety po Šumavě: pro rodiny i romantiky
8 tipů na výlety po Šumavě: pro rodiny i romantiky
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Šumava je nejkrasnejsi i v zime kdy neni plna turistu
Obrázek uživatelky
profil
Šumavu moc neznám..letos pojedeme do Železné Rudy, tak kousek snad poznáme..
Obrázek uživatelky
profil
z tipů na výlet jsme několikrát absolvovali, jen lodičky jsme vynechali. Šumavu milujeme.SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles