Čas malinČas malin Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 18.09. 2018
Dnes má svátek Kryštof
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

8 tipů na výlety po Šumavě: pro rodiny i romantiky

23. 07. 2015 | Česká republika
Nejen populární český seriál Policie Modrava učinil ze Šumavy hit letošních dovolených.  Vybrali jsme ta nejlepší místa kolem Kašperských hor, kde se bude líbit rodinám, romantikům, aktivnějším i třeba gurmánům! Nejčastěji na Šumavu míří rodiny, a právě ty možná budou hledat tu pravou základnu, kde se budou cítit dobře. Pravidelné programy a výlety pro rodiny pořádají například v Kašperských Horách.

1. Kouzelný hrad Kašperk
Každý den tady pořádají zajímavé prohlídky hned několika okruhů, v 11:00 hodin se vždy koná speciální prohlídka pro děti, na které se stanou nejmenší na chvíli hradními dámami či rytíři. K hradu se můžete přiblížit autem, pak vám samotná cesta na hrad zabere cca 20 minut, či se sem můžete vydat pěšky přímo z Kašperek – pak počítejte určitě s poctivou hodinkou chůze.

2. Zlaté Kašperské Hory
Kašperské Hory mají bohatou zlatokopeckou minulost. V některých domech prý přebývali permoníci a jiná strašidla! To se dozvíte při prohlídce města s průvodcem, která se koná několikrát týdně. Skvěle vybavené informacemi je i centrum Národního parku Šumava v Kašperských Horách. Nejen děti se zde dozví v interaktivních instalacích mnoho zajímavých informací o parku, zvířatech i rostlinách. Celé léto rady probíhají také zajímavé animační programy.
 
10 tipů na výlety po Šumavě: pro rodiny, romantiky i gurmány3. Muzeum Šumavy a Motomuzeum
V Kašperských Horách jsou hned dvě muzea, ve kterých se můžete vrátit do minulosti a podívat se, jak se dříve žilo na Šumavě, nebo si prohlédnete krásné staré motorky.

4. Procházky s kočárky
V okolí města je několik zajímavých okruhů procházek, část z nich můžete absolvovat i s kočárkem. Zavedou vás ke Zlatému potoku do tajemného Amálina údolí, kde se dochovala řada zlatokopeckých štol, k pranýři a krásným výhledům na Šibeničním vrchu nebo ke kapli ukryté v lese. Patnáct minut jízdy autem z Kašperských Hor, směrem na Hartmanice a Železnou Rudu přijedete k typickému šumavskému stavení, Chatě Rovina. Odtud se můžete vydat – i s malými dětmi a terénnějším kočárkem – k tajuplné, v lese ukryté kapličce sv. Vintíře. Ze skály nad kapličkou je krásný výhled.

5. Výlety za zvířátky
U nedaleké osady Červená najdete unikátní výběh s americkými bizony. Na farmě Farim nebo na Horské Kvildě si můžete prohlédnout skotský náhorní skot Highland. Uvidíte, jak spokojeně žije v drsných horských podmínkách Šumavy. Malá telátka vypadají jako chundelatí pejsci. V Borové Ladě ve venkovních voliérách zase uvidíte zblízka skupinu sov žijících na Šumavě. Návštěvní trasa mezi jednotlivými voliérami je řešena pomocí dřevěné stezky s rozšířenými pozorovacími místy. A dětem se určitě bude líbit i vodění nebo projížďka na konících v Pohorsku, kde stojí bývalý lovecký zámeček Záluží, kde potkáte řadu dalších zvířátek.

10 tipů na výlety po Šumavě: pro rodiny, romantiky i gurmány6. Zříceniny i romantické hrady
Pokud chodíte rádi po hradech, určitě byste měli navštívit další dva krásné hrady v blízkosti Kašperských Hor (cca 20 minut autem), a to Rabí a Velhartice. Rabí je nejrozsáhlejší česká hradní zřícenina, jež se pyšní jedním z nejvyspělejších obranných systémů své doby v Evropě. Velhartice zase patří k těm nejromantičtějším hradům u nás. V létě na obou hradech probíhá řada kulturních akcí, koncertů a divadel.

7. Hurá na vodu!
Vchynicko-tetovský plavební kanál v minulosti sloužil pro plavení dřeva ze Šumavy. Vodní dílo o délce 13,6 km spojuje řečiště Vydry s říčkou Křemelná a začíná u obnoveného Hradlového mostu ve výšce 940 m nad mořem. Okolo kanálu vede pěkná cesta, můžete jet na kole i s malými dětmi. Elektrárna Čeňkova Pila (národní technická památka) je také částečně napájena vodou z kanálu a ve své téměř původní podobě je dodnes v provozu. Prohlídky jsou denně kromě pondělí. V létě doporučujeme i s dětmi splutí řeky Otavy v klidném úseku Sušice – Rabí. Auto můžete nechat na břehu Otavy v Sušici, kde vám připraví loď. Po doplutí k mostu pod hrad necháte loď na břehu, a buď využijete dopravu od půjčovny či můžete jet vláčkem ze Žichovic zpět do Sušice. Cena lodi včetně vybavení je okolo čtyřistapadesáti korun.

Vzhledem k nepříliš stálému počasí není na Šumavě mnoho přírodních či otevřených koupališť. Když je venku opravdu horko, vydejte se k řece Otavě s hezkou kamenitou plážičkou, na zbrusu nové letní koupaliště v Sušici nebo do tamního aquaparku s tobogánem, divokou řekou, nádhernou relaxační vířivkou, dětským brouzdalištěm a dalšími atrakcemi. Za návštěvu stojí také přírodní koupaliště Rohanov.

8. Svět z nadhledu

Kolem Kašperských Hor si můžete užít překrásné výhledy hned z několika rozhleden. Doporučujeme rozhledny na Sedle, na Javorníku či na Boubíně. Na vrcholové plošině Boubína v nadmořské výšce 1 360 metrů stojí dřevěná, nejvýše položená rozhledna v Česku a při dobré viditelnosti spatříte i téměř 200 km vzdálené Alpy!


Zdroj, foto: café Nebespan

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku 8 tipů na výlety po Šumavě: pro rodiny i romantiky:

8 tipů na výlety po Šumavě: pro rodiny i romantiky
8 tipů na výlety po Šumavě: pro rodiny i romantiky
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Šumava je nejkrasnejsi i v zime kdy neni plna turistu
Obrázek uživatelky
profil
Šumavu moc neznám..letos pojedeme do Železné Rudy, tak kousek snad poznáme..
Obrázek uživatelky
profil
z tipů na výlet jsme několikrát absolvovali, jen lodičky jsme vynechali. Šumavu milujeme.SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles