8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 03.05. 2024
Dnes má svátek Alexej
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Alkohol jako lék

21. 01. 2012 | Péče o tělo
Hippokratovu přísahu skládá dodnes každý lékař. A víte, že právě Hippokrates prohlásil, že „Kdo chce zdravý býti, musí se alespoň jednou v měsíci opíti“? Alkohol v rozumné míře má příznivé účinky nejen zdravotní, ale i psychologické - tlumí trému a zvyšuje sebevědomí. Pít s mírou je ale umění a navíc bezpečná dávka je u každého individuální. Kdo ale umění pít ovládá, pro toho může být alkohol lékem…

O účincích alkoholu bylo vypracováno bezpočet našich i zahraničních studií.  Mimo jiné se závěry, že abstinenti umírají dříve než mírní pijáci. Alkohol totiž působí proti ucpávání cév, čímž snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Bylo prokázáno, že dlouhodobá konzumace alkoholu nesnižuje mentální schopnosti ani nepoškozuje myšlení. Téměř všichni odborníci se shodují na tom, že v malých dávkách alkohol léčí. Podle průzkumů holdují alkoholu nejvíce lékaři, zedníci a novináři. Při konzumaci alkoholu se doporučuje: nepít nalačno, alkohol kombinovat s nealkoholickým nápojem, nepopíjet příliš dlouho a mezi pitím dělat přestávky, nekombinovat více alkoholických nápojů atd.  Tyto rady myslím není třeba připomínat.

Pivo  obsahuje především vitamíny skupiny B a více než 30 minerálních látek a stopových prvků. Má uklidňující účinek, působí protistresově i jako prevence infarktu. Jeho mírná konzumace dále povzbuzuje prokrvení tělesných orgánů, posiluje srdeční funkce a při onemocnění ledvin zabraňuje vzniku kamenů (můj děda měl skutečně z tohoto důvodu „plzeň“ naordinovanou lékařem…).

Víno
chrání cévy před kornatěním, má pozitivní vliv na trávení a srdeční činnost a obsahuje spoustu látek důležitých pro správné fungování organismu. Obsah antioxidantů závisí na druhu vína i místu růstu révy. Dlouho se tradovalo, že zdravější je víno červené. Podle posledních výzkumů je prý stejně zdravé i víno bílé. Pozitivní účinky vína se ale údajně projeví pouze jeho každodenní konzumací; denně se doporučují dvě deci.

Lihoviny zlepšují prokrvení mozku a tím i paměť a prospívají především starším lidem (naši stařečci dobře věděli, proč den zahajují „štamprličkou“). Bylinné likéry podporují zažívání a mírní žaludeční potíže. Bylinné destiláty mohou léčit různá onemocnění.

Tolerance organismu k alkoholu s přibývajícím věkem klesá, protože se snižuje výkonnost enzymů, které pomáhají odbourávat alkohol. Pijte proto opravdu s mírou, aby se z léku nestal jed.


Uznevim - čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
no konečně mám důvod jednou za měsíc si povyrazit,ale je jasný,že s mírou SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Pěkný článek. Kdo pije s mírou, tak mu to opravdu neuškodí, ale prospěje, lékaři to doporučují. O plzni a červeném víně je to pravda.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Môj dedko si každé ráno dal štamperličku pálenky (domácej) a jeho každodenné raňajky bol chlieb so slaninou a cibuľou. A každý deň si po obede doprial dvojku ríbezliaku (aj ríbezľové víno si robil sám). Ale viac si nedal. Nepamätám sa, že by bol niekedy chorý.
Dnes mnohí nevedia "ustrážiť" rozumnú mieru a riadia sa podľa hesla: Alkohol v malých dávkach neškodí v akomkoľvek množstve.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles