Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 15.12. 2018
Dnes má svátek Radana a Radan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Brazilian Jujitsu - bojové umění

24. 02. 2011 | Fitness

Brazilské Ju Jitsu, které někteří mohou znát pod zkratkou BJJ, je bojové umění, sport a sebeobranný systém, který je zaměřen především na úchopy a boj na zemi. Tento bojový sport byl odvozen od japonského bojového umění Kodokan judo na začátku 20. století a vznikl z japonské ju jutsu v 19. století.


Toto bojové umění podporuje hlavně zásadu, že menší a slabší člověk se může úspěšně ubránit oproti většímu a silnějšímu útočníkovi pomocí správné techniky a uplatňováním páčení a škrcením porazit nepřítele. Výhodou většího a silnějšího soupeře je z dosahu a silnějších úderů, které ale po uchopení a následném škrcení, páčení nebo znehybnění hodně zeslábnou a proto má šanci i menší a značně slabší jedinec se ubránit. Brazilské Ju Jitsu umožňuje velkou škálu technik uchopení, škrcení, páčení a hodů. 

 

Toto bojové umění má spoustu účinných technik, kterým každý - a to i ženy a slabší jedinci - dokáží bezpečně zneškodnit každého soupeře. Každá z těchto technik je za dobu existence brazilského Jiu-Jitsu mnohokrát prověřena a stále se zdokonaluje pro rychlé a snadné využití v reálném boji. Hlavním cílem je dosáhnutí dominantního postavení na zemi, a efektivně použit všechny pozice a techniky bránění se od dolní části a vládnout nad útočníkem z horní polohy.

 

Na Brazilské Jujitsu budete potřebovat tréninkové i závodní speciálně vyvinuté kimono, které je přímo pro brazilské jutsu. Na tomto kimonu jsou výšivky a nášivky obvyklé pro tento typ kimona. Kalhoty jsou v pase na šňůru a mají zesílená prošitá kolena. Kimono je většinou celé v bílé barvě, ale můžete se setkat například i s modrým nebo černým kimonem.

 

Ve světě je Brazilian Ju Jitsu velice populární a je poměrně odlišné od Ju Jitsu, které se cvičilo a cvičí v současné době u nás. Tento bojový sport je velmi dobrý na zlepšení vaší fyzické kondice, obratnosti a pohyblivosti. Posílíte si sebevědomí, naučíte se účinně bránit, najdete nové přátele, účelně využijete svůj volný čas, zbavíte se přebytečného tuku a zformujete si svoji postavu a v neposlední řadě změříte své síly s ostatními.

 

 

Markéta

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
SmajlíkSmajlík,nevím co bych k tomu napsala,prostě jsi znalá bojového uměníSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Japonci jsou opravdu šikovní¨. Takové krásné když je někdo umí. Chodím 7 let na judo a stále jsem pro velkým natčencem SmajlíkSmajlík . Je to můj největší koníček. Poslední dobou (nástupem na SŠ) ¨Neníé tolik času. Nedokážu jsi představit že byh tetka s nm skončila . Ano byli tu chvíle kdy jsem chtěla . Byli tu ale vždy tací,¨kteří mě přemlouvali . Což je jedině dobřeSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
japonci jsou šikovníSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles