Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 16.02. 2019
Dnes má svátek Ljuba
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Bydlet společně, nebo každý single?

10. 08. 2018 | Finance
Možná už spolu nějaký ten pátek chodíte a báječně si rozumíte. Navštěvujete kino, chodíte na večeře, jezdíte na kole a všechno je, jak má být. Alespoň do doby než jednoho z vás napadne, že byste spolu už konečně mohli začít bydlet. Máte najednou strach?

Ano, být „single“ je dnes bezesporu „in“, svobodné a na jednu stranu pohodlné, ale společné žití má také spoustu výhod. Pomineme tu romantickou část, kdy se se svojí drahou polovičkou budíte do prosluněného rána, plánujete tři děti a večer koukáte na zamilované filmy popíjejíc růžové víno, abyste poté ruku v ruce usnuli ve společné posteli. Je tu totiž i nezanedbatelná praktická strana mince, ke které patří bezpochyby také zvážení finančních výhod a problémů spojených se společným soužitím.

Spolu, ale přece samostatní

Ne, neděste se, život v páru nemusí nutně znamenat zrušení samostatného účtu a převedení všech peněz na jeden „partnerský“. Variant, jak v partnerství hospodařit, existuje mnoho. Můžete si například rozdělit výdaje nebo si založit jeden společný účet, na který budete ukládat finance na chod domácnosti či dovolenou a své dosavadní účty si nechat na své „kapesné“. Tak se podělíte o společné výdaje a zároveň nepřijdete o svoji finanční samostatnost. Pokud navíc přijde menší pracovní krize, dlouhodobější nemoc nebo podobná nepříjemnost, kvůli které nebudete schopni nějakou dobu finančně dostát svým povinnostem, v partnerovi máte vždy pomyslnou „rezervu“.

Bydlet společně, nebo každý single?Společně k levnějšímu bydlení

Pokud bydlíte každý v nájemním bytě, určitě při sestěhování do jednoho bytu měsíčně uspoříte na výdajích za bydlení nemalé částky. Ušetříte i v případě, když se rozhodnete pronajmout si větší byt, jestliže se tedy zrovna nechystáte z 1+kk na periferii do 5+2 v historickém jádru města. Navíc, pokud se rozhodnete pořídit si nový společný byt na hypotéku nebo rekonstruovat, máte určitě více možností, jak získat potřebné finance. Jednak finanční instituce nabízejí pro páry speciální zvýhodnění v podobě partnerských půjček a pak se také zvyšuje vaše spolehlivost, protože ve dvou klesá riziko neschopnosti úvěr splácet.


Další výdaje dělte dvěma

Společně ale ušetříte kromě samotného bydlení i na dalších nákladech, například na energiích. I když se vám zálohy na energie ve dvou zvýší, nikdy to nebude dvojnásobek toho, co platíte nyní. Pokud si tedy váš partner neužívá dvakrát denně plnou vanu horké vody nebo se nerozhodne obden servírovat svatomartinskou husu, takže si u vás trouba neodpočine. Naopak, ať už vaříte jen pro sebe nebo i pro partnera, energie spotřebujete podobné množství. Stejně tak ušetříte poplatky za další služby, jako jsou internet či kabelovka.

Nepřehlédněte „tajné“ úspory

Vedle některých denních výdajů jsou ale i takové položky, které nemusí být na první pohled tolik vidět. Výrazné částky můžete ušetřit třeba úpravou některých pravidelných plateb, jako jsou paušální platby za telefon, úrazové pojištění nebo splátky půjčky.

I prasátko se plní rychleji

Pokud zrovna nevyděláváte tolik, že si všechny své potřeby a vytoužená přání můžete sami jednoduše ihned koupit, život ve dvou vám k jejich naplnění poskytuje tu správnou příležitost. Nové auto, lednice nebo nábytek do pokoje? Na to vše se ve dvou lidech střádá zkrátka snáze a rychleji. Navíc i na nečekaných nákladech, jako jsou třeba opravy, se můžete podílet společně, takže i když jsou takové situace mnohdy nepříjemné, ve finále nejsou tak „bolestivé“, jako kdybyste na ně byli sami.

Zdroj, foto: Cofidis

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Záleží, jak dlouho s partnerem jste. My jsme se s přítelem rozhodli spolu začít bydlet po ročním vztahu. Bydlíme v Praze, kde je cena nájmů vysoká, tak je to lepší, když bydlíme spolu. Navíc jsme se rozhodli, že si rovnou byt koupíme, ať neplatíme pořád nájem, ale máme vlastní bydlení. S koupí bytu nám pomohl https://www.psn.cz/ kde mají velký výběr bytů a vybere si opravdu každý.
Obrázek uživatelky
profil
souhlasím s IkeSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Pokud budete na vztah dvou lidí nahlížet pouze přes finance (jako v tomto článku), tak nejspíš lidstvo vymře, viz náklady na dítě/děti.
Mladí, delší dobu žijící samostatně, při sestěhování řeší jiné "problémky". Každý byl zvyklý na svůj (ne)pořádek a najednou je tu vetřelec, který mu schovává věci, ty své naopak staví do cesty a okupuje jimi společný prostor (zvláště u objemově náročnějších koníčků), má nejrůznější požadavky a potřeby, vyžaduje pozornost... Jasně, mají se rádi, láska (snad) vše překoná, ale důvodů k drobným třenicím jsou desítky, počínaje rozdílnými názory na zařizování bytu, úklid a chod domácnosti, a zdvíháním prkénka na WC konče Smajlík
Vyzkoušet společné bydlení ještě před svatbou je proto velice důležité. Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles